Lekarze wykonujący endoprotezoplastyka całkowita stawu kolanowego w Katowicach

W Katowicach posiadamy w ofercie 1 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 2 różnych placówkach. Usługa endoproteza stawu kolanowego w Katowicach jest najczęściej wykonywana przez ortopedy.

lek. Mariusz Zawal

ortopeda, traumatolog

w AVIMED

9,2 / 10

Endoprotezoplastyka całkowita stawu kolanowego Katowice - cena

Prezentujemy poniżej ceny procedury endoprotezoplastyka całkowita stawu kolanowego w 2 placówkach w Katowicach. Najniższa cena wynosi 21500 zł w AVIMED, najwyższa to 23300 zł, natomiast średni koszt to 22400 zł.

Ile kosztuje endoprotezoplastyka całkowita stawu kolanowego w Katowicach?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi endoprotezoplastyka całkowita stawu kolanowego w katowickich placówkach:

Posiadamy również ofertę w 14 innych miastach. Sprawdź ceny endoprotezoplastyka całkowita stawu kolanowego w innych miastach.

Endoprotezoplastyka całkowita stawu kolanowego w Katowicach - gdzie najlepiej?

Endoprotezoplastyka całkowita stawu kolanowego to zabieg, polegający na wymianie zniszczonych naturalnych elementów stawu kolanowego i zastąpieniu ich protezami i implantami. Wykonuje się go w przypadku zmian zwyrodnieniowych stawu kolanowego, które znacznie ograniczają ruchomość kolana oraz są przyczyną bólu. Lekarz w trakcie operacji wymienia dalszą część kości udowej oraz bliższą część kości piszczelowej na elementy metalowe, które łączy wkładką z tworzywa sztucznego. Endoprotezy wiąże z kośćmi pacjenta za pomocą kleju (cementu). Technika operacyjna oraz wybór odpowiedniej endoprotezy musi być dostosowany indywidualnie do każdego pacjenta.

Gdzie w Katowicach można wymienić staw kolanowy

Operacjami protezowania stawu kolanowego w Katowicach zajmuje się dr n. med. Piotr Wojciechowski, ortopeda i traumatolog (I stopnia od 1986 i II stopnia od 1991 roku), którego zainteresowania zawodowe dotyczą m.in. zagadnień endoprotezoplastyki stawu kolanowego całkowitej i rewizyjnej (a także stawu biodrowego, barkowego i łokciowego), z którego zakresu zdobywał wiedzę i umiejętności w  Katedrze i Oddziale Klinicznym Ortopedii Śląskiej Akademii Medycznej (na Wydziale Zabrzańskim). Brał udział również w zagranicznych kursach doszkalających, np. w szkoleniu "Technika operacyjna endoprotez stawu kolanowego PFC Sigma, Johnson&Johnson", które miało miejsce w 2009 roku w Neustadt (Niemcy).

Endoprotezoplastyka całkowita stawu kolanowego to zabieg, należący do oferty medycznej Oddziału Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu, który mieści się w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 7 Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach - Górnośląskie Centrum Medyczne im. prof. Leszka Gieca. Leczenie choroby zwyrodnieniowej stawu kolanowego (i biodrowego) to jedno z zagadnień medycznych, w których oddział ten się specjalizuje. Przez lekarzy wykorzystywane są tutaj najnowsze typy endoprotez - także kapoplastyki czy endoprotezy krótkotrzpieniowe  z artykulacją ceramiczną, oraz przeprowadzane są operacje z małoinwazyjnych dostępów chirurgicznych (MIS).

Na wymianę całkowitą powierzchni stawowej kolana można udać się także do szpitala ośrodka medycznego Tommed. Na Oddziale Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej tej placówki można wykonać także endoprotezoplastykę stawu biodrowego. W placówce tej, po odbytych operacjach, a także przed nimi, pacjent może poddać się rehabilitacji szpitalnej z zakresu fizjoterapii, która przystosowana jest do osób po endoprotezoplastyce stawu kolanowego.

Pacjenci szukali zabiegu endoprotezoplastyka całkowita stawu kolanowego w pobliżu Katowic, w miejscowościach: Chorzów, Sosnowiec, Siemianowice Śląskie, Świętochłowice, Będzin, Mysłowice, Ruda Śląska, Bytom, Dąbrowa Górnicza, Piekary Śląskie, Tychy, Zabrze, Jaworzno, Tarnowskie Góry, Gliwice, Oświęcim, Zawiercie, Rybnik, Jastrzębie-Zdrój oraz Bielsko-Biała.

Więcej na temat endoprotezoplastyka całkowita stawu kolanowego

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…