Leczenie zaćmy Katowice

Chcesz poddać się operacji zaćmy i szukasz w tym celu dobrej kliniki okulistycznej? Dobrze trafiłeś! Poniżej znajdziesz listę 3 placówek w Katowicach, które posiadają w swoich ofertach zabieg fakoemulsyfikacji. Zapoznaj się z profilami lekarzy i cennikami, aby wybrać najlepszą dla siebie klinikę. Z nami wygodnie umówisz się na wizytę kwalifikującą do operacji zaćmy, jak również sam zabieg.

Szpital Specjalistyczny CM MAVIT

Katowice, ul. Szopienicka 65
8,3 / 10  •  Bardzo dobra  •  345 opinii

Przyjazny, sympatyczny i wykwalifikowany personel. ~ Tomasz

 • Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem socz... od 4950 zł
 • Badanie kwalifikacyjne do operacji zaćmy od 200 zł
 • Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem socz... 3100 zł
 • Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem socz... 3600 zł
 • Konsultacjezadzwoń

Centrum Okulistyczne Weiss Klinik

Chorzów, ul. Wiejska 4(7 km od Katowic)
8,7 / 10  •  Bardzo dobra  •  317 opinii

Szybko, łatwo i bezproblemowo.Wieczorem już byłem w domu. Efekt przeszedł moje najśmielsze oczekiwania. ~ Wiesław (Leczenie zaćmy)

 • Leczenie zaćmy od 3595 zł
 • Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem socz... 5390 zł
 • Laserowe leczenie zaćmy wtórnej 360 zł
 • Badanie kwalifikacyjne do operacji zaćmy od 200 zł
 • Konsultacjezadzwoń

Centrum Lekarskie Alfa

Skoczów, ul. Morcinka 16 B(54 km od Katowic)
8,2 / 10  •  Bardzo dobra  •  90 opinii
 • Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem socz... od 2750 zł
 • Laserowe leczenie zaćmy wtórnej 300 zł
 • Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem socz... od 800 zł
 • Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem socz... od 3750 zł

  Lekarze wykonujący leczenie zaćmy w Katowicach

  W Katowicach posiadamy w ofercie 3 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 3 różnych placówkach. Usługa leczenie zaćmy w Katowicach jest najczęściej wykonywana przez okulisty.

  dr n. med. Witold Korzekwa

  okulista

  w Szpital Specjalistyczny CM MAVIT

  ocena 4,3 / 5  (9 opinii)
  dr n. med. Wojciech Myga

  okulista

  w Centrum Okulistyczne Weiss Klinik

  ocena 4,0 / 5  (1 opinii)
  dr n. med. Ewa Nita

  okulista

  w Centrum Okulistyczne Weiss Klinik

  Leczenie zaćmy Katowice - cena

  Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą leczenie zaćmy w Katowicach na podstawie cenników z 3 placówek. Najniższa cena to 800 zł za operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki asferycznej z filtrem światła niebieskiego natomiast najwyższa cena w Katowicach wynosi do 7200 zł (operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki multifokalnej torycznej).

  Ile kosztuje leczenie zaćmy w Katowicach?

  Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi leczenie zaćmy w katowickich placówkach:

  cena minimalna
  cena maksymalna

  Tabela cen leczenie zaćmy w Katowicach

  Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

  Posiadamy również ofertę w 24 innych miastach. Sprawdź ceny leczenie zaćmy w innych miastach.

  Leczenie zaćmy w Katowicach - gdzie najlepiej?

  Zaćma (inaczej katarakta) jest chorobą soczewki oka, polegającą na jej postępującym, częściowym lub całkowitym zmętnieniu, co utrudnia lub wręcz uniemożliwia widzenie. Pojawia się zazwyczaj wskutek starzenia organizmu lub jako choroba wrodzona, powikłanie cukrzycy, wskutek stosowania sterydoterapii lub po mechanicznym urazie oka.

  Sala operacyjna w Centrum Lekarskie Alfa Sala operacyjna w Centrum Lekarskie Alfa

  Operacja zaćmy w Katowicach

  Centrum Medyczne Mavit to sieć ośrodków w Warszawie i Katowicach, które specjalizują się w okulistyce, laryngologii oraz chirurgii szczękowo-twarzowej. W Katowicach, w zakresie Poradni i Oddziału Okulistycznego Szpitala Specjalistycznego CM MAVIT, realizowane są operacje zaćmy oraz operacje zaćmy z jaskrą metodą fakoemulsyfikacji, przy zastosowaniu soczewek m.in. ALCON Acrysof IQ Natural, ZEISS oraz multifokalnej lub multifokalnej torycznej Lentis Mplus Toric. Umożliwia to leczenie zaćmy w każdym jej stadium i w każdym wieku. Warto wiedzieć, że po 3 godzinach od operacji pacjent może wrócić do domu.

  Okulistyka na Śląsku

  Jednym z wiodących w Polsce ośrodków okulistycznych specjalizujących się w leczeniu zaćmy jest Prywatny Szpital Weiss Klinik w Chorzowie. Zabiegi jej usunięcia oferowane są tu w pakietach Standard oraz Premium, przy czym Standard jest finansowany z NFZ. Tu również metodą leczenia zaćmy jest fakoemulsyfikacja. Ordynatorem Oddziału Okulistyki jest chirurg, okulista, dr n. med. Wojciech Myga.

  Inne śląskie placówki, w których wykonywane są operacje zaćmy, to:

  • OPTOMED Centrum Okulistyki dla Dzieci i Dorosłych (Chorzów)
  • Lens Clinic (Rybnik)
  • Centrum Lekarskie Alfa (Skoczów)

  Gdzie wyleczyć zaćmę?

  Gabinet zabiegowy w Centrum Lekarskie Alfa Gabinet zabiegowy w Centrum Lekarskie Alfa

  Chirurgia zaćmy połączona ze wszczepieniem sztucznej soczewki to oferta Uniwersyteckiego Centrum Okulistyki i Onkologii Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Śląskiego UM w Katowicach. Zaćma operowana jest tu metodą fakoemulsyfikacji, która polega na rozbiciu i aspiracji części zmętniałej soczewki, a następnie wszczepieniu w jej miejsce sztucznej soczewki.

  Podstawą do wykonania operacji zaćmy w katowickim Prywatnym Centrum Medycznym Angelius Provita jest wizyta kwalifikacyjna, w zakresie której wykonywane są badania przedmiotowe i diagnostyczne, m.in. refraktometria i keratometria oka, USG gałki ocznej oraz tonometria. Metodą operacji jest fakoemulsyfikacja ultradźwiękami aparatem Stellaris firmy Baush&Lomb. Jego zaletą jest wykorzystanie najnowszej techniki, czyli tzw. zimnej fakoemulsyfikacji. Zabieg przeprowadzany jest w trybie ambulatoryjnym i trwa około 20 minut.

  Leczenie zaćmy na całym świecie odbywa się chirurgicznie i taką też metodę stosuje Przychodnia Agmed NZOZ, wykonując zabieg usunięcia zmętniałej soczewki oka i zamiany jej na sztuczną. Wykonuje się to przy pomocy fakoemulsyfikatora firmy DORC. Metoda nie wymaga zakładania szwów, dzięki wykonaniu małego cięcia rogówki oka. Rekonwalescencja po zabiegu zwykle trwa do 2 dni. Do zabiegów kwalifikuje i operuje dr n. med. Paweł Szkaradek.

  Wszczepianie na stałe soczewek w zakresie korekcji oka po usunięciu zaćmy przeprowadza także Śląski Ośrodek Leczenia Chorób Oczu w Żorach. W zakresie usług stosowane są soczewki jednoogniskowe, dwuogniskowe, wieloogniskowe lub akomodacyjne, które dają możliwość widzenia bez okularów, toryczne, korygujące astygmatyzm oka oraz wieloogniskowe toryczne.

  Operacja zaćmy. Cena w Katowicach

  Ceny za operację zaćmy na Śląsku zaczynają się od 2900 zł za jedno oko. Im lepsza soczewka, tym zabieg jest droższy. Przy wykorzystaniu soczewki multifokalnej torycznej może kosztować on nawet 7200 zł za jedno oko.

  Pacjenci szukali zabiegu leczenie zaćmy w pobliżu Katowic, w miejscowościach: Sosnowiec, Siemianowice Śląskie, Świętochłowice, Będzin, Mysłowice, Ruda Śląska, Bytom, Dąbrowa Górnicza, Piekary Śląskie, Tychy, Zabrze, Jaworzno, Tarnowskie Góry, Gliwice, Oświęcim, Zawiercie, Rybnik oraz Jastrzębie-Zdrój.

  Więcej na temat leczenie zaćmy