Leczenie zaćmy Katowice

Chcesz poddać się operacji zaćmy i szukasz w tym celu dobrej kliniki okulistycznej? Dobrze trafiłeś! Poniżej znajdziesz listę 5 placówek w Katowicach, które posiadają w swoich ofertach zabieg fakoemulsyfikacji. Zapoznaj się z profilami lekarzy i cennikami, aby wybrać najlepszą dla siebie klinikę. Z nami wygodnie umówisz się na wizytę kwalifikującą do operacji zaćmy, jak również sam zabieg.

Szpital Specjalistyczny CM MAVIT

Katowice, ul. Szopienicka 65
8,6 / 10  •  Bardzo dobra  •  756 opinii

Przyjazny, sympatyczny i wykwalifikowany personel. ~ Tomasz

 • Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem socz... od 5200 zł
 • Badanie kwalifikacyjne do operacji zaćmy 250 zł
 • Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem socz... 3300 zł
 • Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem socz... 3800 zł
 • Konsultacjezadzwoń

Centrum Lekarskie Alfa

Skoczów, ul. Morcinka 16 B (54 km od Katowic)
8,6 / 10  •  Bardzo dobra  •  186 opinii
 • Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem socz... od 5000 zł
 • Laserowe leczenie zaćmy wtórnej 350 zł
 • Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem socz... 3200 zł
 • Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem socz... 3600 zł

  Centrum Okulistyczne Weiss Klinik

  Chorzów, ul. Wiejska 4 (7 km od Katowic)
  9,0 / 10  •  Znakomita  •  234 opinii

  Szybko, łatwo i bezproblemowo.Wieczorem już byłem w domu. Efekt przeszedł moje najśmielsze oczekiwania. ~ Wiesław (Leczenie zaćmy)

  • Leczenie zaćmy od 5390 zł
  • Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem socz... od 5390 zł
  • Laserowe leczenie zaćmy wtórnej 500 zł
  • Badanie kwalifikacyjne do operacji zaćmy 350 zł
  • Konsultacjezadzwoń

  Inne placówki w pobliżu Katowic

  Lekarze wykonujący leczenie zaćmy w Katowicach

  W Katowicach posiadamy w ofercie 3 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 5 różnych placówkach. Usługa leczenie zaćmy w Katowicach jest najczęściej wykonywana przez okulisty.

  dr n. med. Witold Korzekwa

  okulista

  w Szpital Specjalistyczny CM MAVIT

  9,0 / 10
  dr n. med. Wojciech Myga

  okulista

  w Centrum Okulistyczne Weiss Klinik

  9,0 / 10
  dr n. med. Ewa Nita

  okulista

  w Centrum Okulistyczne Weiss Klinik

  Leczenie zaćmy Katowice - cena

  Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą leczenie zaćmy w Katowicach na podstawie cenników z 5 placówek. Najniższa cena to 3095 zł za operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki asferycznej natomiast najwyższa cena w Katowicach wynosi do 6500 zł (operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki multifokalnej).

  Ile kosztuje leczenie zaćmy w Katowicach?

  Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi leczenie zaćmy w katowickich placówkach:

  cena minimalna
  cena maksymalna

  Tabela cen leczenie zaćmy w Katowicach

  Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

  • Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki sferycznej standardowej
   Katowice, Szopienicka 65
   Zabieg usunięcia zaćmy metodą fakoemulsyfikacji wraz ze wszczepem jednoczęściowej zwijalnej soczewski sferycznej ZEISS - 3300 zł

   3300 zł

  • Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki multifokalnej
   Chorzów, Wiejska 4

   od 5390 zł
   do 5390 zł

   Katowice, Szopienicka 65
   Zabieg usunięcia zaćmy metodą fakoemulsyfikacji wraz ze wszczepem soczewki multifokalnej: – Lentis Comfort - 5200 zł Zabieg usunięcia zaćmy metodą fakoemulsyfikacji wraz ze wszczepem soczewki multifokalnej: – Lentis Mplus lub Human Optics diffractiva lub SAV-IOL Lucidis - 5700 zł Zabieg usunięcia zaćmy metodą fakoemulsyfikacji wraz ze wszczepem soczewki multifokalnej: – Zeiss LISA - 6300 zł Zabieg usunięcia zaćmy metodą fakoemulsyfikacji wraz ze wszczepem soczewki multifokalnej: – ALCON Acrysof IQ ReSTOR, ALCON IQ PanOptix, ZEISS LISA tri (trzyogniskowa) - 6500 zł

   od 5200 zł
   do 6500 zł

   Skoczów, Morcinka 16 B

   od 5000 zł
   do 5000 zł

  • Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki asferycznej
   Chorzów, Wiejska 4

   od 3095 zł
   do 3095 zł

   Skoczów, Morcinka 16 B

   3200 zł

  • Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki asferycznej z filtrem światła niebieskiego
   Chorzów, Wiejska 4

   od 3700 zł
   do 3700 zł

   Katowice, Szopienicka 65
   Zabieg usunięcia zaćmy metodą fakoemulsyfikacji wraz ze wszczepem soczewki asferycznej z filtrem światła niebieskiego ALCON Acrysof IQ - 3800 zł

   3800 zł

   Skoczów, Morcinka 16 B

   3600 zł

  Posiadamy również ofertę w 21 innych miastach. Sprawdź ceny leczenie zaćmy w innych miastach.

  Leczenie zaćmy w Katowicach - gdzie najlepiej?

  Zaćma (inaczej katarakta) jest chorobą soczewki oka, polegającą na jej postępującym, częściowym lub całkowitym zmętnieniu, co utrudnia lub wręcz uniemożliwia widzenie. Pojawia się zazwyczaj wskutek starzenia organizmu lub jako choroba wrodzona, powikłanie cukrzycy, wskutek stosowania sterydoterapii lub po mechanicznym urazie oka.

  Gabinet zabiegowy w Centrum Lekarskie Alfa Gabinet zabiegowy w Centrum Lekarskie Alfa

  Operacja zaćmy w Katowicach

  Centrum Medyczne Mavit to sieć ośrodków w Warszawie i Katowicach, które specjalizują się w okulistyce, laryngologii oraz chirurgii szczękowo-twarzowej. W Katowicach, w zakresie Poradni i Oddziału Okulistycznego Szpitala Specjalistycznego CM MAVIT, realizowane są operacje zaćmy oraz operacje zaćmy z jaskrą metodą fakoemulsyfikacji, przy zastosowaniu soczewek m.in. ALCON Acrysof IQ Natural, ZEISS oraz multifokalnej lub multifokalnej torycznej Lentis Mplus Toric. Umożliwia to leczenie zaćmy w każdym jej stadium i w każdym wieku. Warto wiedzieć, że po 3 godzinach od operacji pacjent może wrócić do domu.

  Okulistyka na Śląsku

  Jednym z wiodących w Polsce ośrodków okulistycznych specjalizujących się w leczeniu zaćmy jest Prywatny Szpital Weiss Klinik w Chorzowie. Zabiegi jej usunięcia oferowane są tu w pakietach Standard oraz Premium, przy czym Standard jest finansowany z NFZ. Tu również metodą leczenia zaćmy jest fakoemulsyfikacja. Ordynatorem Oddziału Okulistyki jest chirurg, okulista, dr n. med. Wojciech Myga.

  Inne śląskie placówki, w których wykonywane są operacje zaćmy, to:

  • OPTOMED Centrum Okulistyki dla Dzieci i Dorosłych (Chorzów)
  • Lens Clinic (Rybnik)
  • Centrum Lekarskie Alfa (Skoczów)

  Gdzie wyleczyć zaćmę?

  Sala operacyjna w Centrum Lekarskie Alfa Sala operacyjna w Centrum Lekarskie Alfa

  Chirurgia zaćmy połączona ze wszczepieniem sztucznej soczewki to oferta Uniwersyteckiego Centrum Okulistyki i Onkologii Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Śląskiego UM w Katowicach. Zaćma operowana jest tu metodą fakoemulsyfikacji, która polega na rozbiciu i aspiracji części zmętniałej soczewki, a następnie wszczepieniu w jej miejsce sztucznej soczewki.

  Podstawą do wykonania operacji zaćmy w katowickim Prywatnym Centrum Medycznym Angelius Provita jest wizyta kwalifikacyjna, w zakresie której wykonywane są badania przedmiotowe i diagnostyczne, m.in. refraktometria i keratometria oka, USG gałki ocznej oraz tonometria. Metodą operacji jest fakoemulsyfikacja ultradźwiękami aparatem Stellaris firmy Baush&Lomb. Jego zaletą jest wykorzystanie najnowszej techniki, czyli tzw. zimnej fakoemulsyfikacji. Zabieg przeprowadzany jest w trybie ambulatoryjnym i trwa około 20 minut.

  Leczenie zaćmy na całym świecie odbywa się chirurgicznie i taką też metodę stosuje Przychodnia Agmed NZOZ, wykonując zabieg usunięcia zmętniałej soczewki oka i zamiany jej na sztuczną. Wykonuje się to przy pomocy fakoemulsyfikatora firmy DORC. Metoda nie wymaga zakładania szwów, dzięki wykonaniu małego cięcia rogówki oka. Rekonwalescencja po zabiegu zwykle trwa do 2 dni. Do zabiegów kwalifikuje i operuje dr n. med. Paweł Szkaradek.

  Wszczepianie na stałe soczewek w zakresie korekcji oka po usunięciu zaćmy przeprowadza także Śląski Ośrodek Leczenia Chorób Oczu w Żorach. W zakresie usług stosowane są soczewki jednoogniskowe, dwuogniskowe, wieloogniskowe lub akomodacyjne, które dają możliwość widzenia bez okularów, toryczne, korygujące astygmatyzm oka oraz wieloogniskowe toryczne.

  Operacja zaćmy. Cena w Katowicach

  Ceny za operację zaćmy na Śląsku zaczynają się od 2900 zł za jedno oko. Im lepsza soczewka, tym zabieg jest droższy. Przy wykorzystaniu soczewki multifokalnej torycznej może kosztować on nawet 7200 zł za jedno oko.

  Pacjenci szukali zabiegu leczenie zaćmy w pobliżu Katowic, w miejscowościach: Sosnowiec, Siemianowice Śląskie, Świętochłowice, Będzin, Mysłowice, Ruda Śląska, Bytom, Dąbrowa Górnicza, Piekary Śląskie, Tychy, Zabrze, Tarnowskie Góry, Oświęcim, Zawiercie, Rybnik oraz Jastrzębie-Zdrój.

  Więcej na temat leczenie zaćmy

  Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…