USG Doppler żył / tętnic kończyn dolnych Katowice

Inne placówki w pobliżu Katowic

Lekarze wykonujący USG Doppler żył / tętnic kończyn dolnych w Katowicach

W Katowicach posiadamy w ofercie 8 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 22 różnych placówkach.

lek. Jakub Gęborski

chirurg naczyniowy, chirurg ogólny, angiolog

w Medix

9,7 / 10
lek. Tomasz Kozik

chirurg ogólny, chirurg naczyniowy

w Euroklinika

8,0 / 10
lek. Aleksander Czajka

chirurg ogólny, chirurg naczyniowy, angiolog

w Poliklinika Doktora Bessera

dr n. med. Maciej Cebula

radiolog

w Centrum Medyczne Severux

lek. Oskar Bożek

radiolog

w Centrum Medyczne Severux

lek. Bartosz Kokoszka

radiolog

w Centrum Medyczne Severux

lek. Anna Krzywda

radiolog

w Centrum Medyczne Severux

lek. Łukasz Pawełek

radiolog

w Centrum Medyczne Severux

USG Doppler żył / tętnic kończyn dolnych Katowice - cena

Prezentujemy poniżej ceny procedury USG Doppler żył / tętnic kończyn dolnych w 22 placówkach w Katowicach. Najniższa cena wynosi 120 zł w CM POLMED, Katowice Dąbrówki, najwyższa to 329 zł, natomiast średni koszt to 228 zł.

Ile kosztuje USG Doppler żył / tętnic kończyn dolnych w Katowicach?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi USG Doppler żył / tętnic kończyn dolnych w katowickich placówkach:

Posiadamy również ofertę w 46 innych miastach. Sprawdź ceny USG Doppler żył / tętnic kończyn dolnych w innych miastach.

USG Doppler żył / tętnic kończyn dolnych w Katowicach - gdzie najlepiej?

Badanie dopplerowskie USG jest podstawowym badaniem diagnostycznym, które stosuje się w chorobach układu krążenia żylnego i najważniejszym badaniem z zakresu diagnostyki problemów naczyniowych kończyn dolnych. Badanie umożliwia lekarzowi ocenę przepływu krwi w żyłach, określenie stopnia niewydolności żylnej i ocenę stanu żył powierzchownych, a także pozwala na wykrycie zmian, prowadzących do patologii przepływu krwi. Wykonywane jest w pozycji stojącej, leżącej, bądź siedzącej. USG Doppler jest badaniem bezbolesnym, nieinwazyjnym i w pełni bezpiecznym.

Badanie dopplerowskie kończyn dolnych w Katowicach - gdzie można je wykonać

W Śląskim Centrum Diagnostyki Obrazowej Helimed można wykonać USG dopplerowskie układu żylnego oraz tętniczego jednej kończyny lub dwóch kończyn, a także USG kolana oraz dwóch kolan. Placówka dysponuje nowoczesnym sprzętem diagnostycznym (m.in. nowoczesny rezonans magnetyczny MRI Magnetom Skyra 3.0 T), a w ofercie badań ultrasonograficznych znajduje się także USG Doppler aorty i tętnic biodrowych oraz tętnic szyjnych i kręgowych, USG węzłów chłonnej, jamy brzusznej i miednicy.

USG doppler żył / tętnic kończyn dolnych posiada w swojej ofercie także dr n.med. Leszek Sedlak, specjalista chirurgii naczyniowej, chirurgii ogólnej i angiologii. Specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu m.in. żylaków i choroby niedokrwiennej kończyn. Oprócz dopplerowskiego USG wykonuje również angiografię tętnic, rezonans magnetyczny i angio-tomografię komputerową tętnic. Jest autorem i współautorem wielu publikacji medycznych z zakresu diagnostyki ultrasonograficznej, m.in. pracy „Ultrasonografia dopplerowska z kolorowym obrazowaniem przepływu krwi jako metoda z wyboru w przedoperacyjnej diagnostyce żylaków kończyn dolnych”, „A comparison of angiography, colour flow duplex scanning and angioskopy in the evaluation of the popliteal artery at patients with femoropopliteal occlusive disease” czy " Przedoperacyjna diagnostyka żylaków kończyn dolnych w ultrasonografii dopplerowskiej z kolorowym obrazowaniem przepływu".

Również w Pracowni Ultrasonograficznej Przychodni Orbimed w Katowicach przeprowadzane jest badanie dopplerowskie żył i tętnic w obrębie nóg. Pracownia wyposażona jest w nowoczesne, wysokiej klasy aparaty USG Voluson E8 Expert oraz Voluson 730 Expert firmy GE, dzięki którym możliwa jest diagnostyka żył kończyn dolnych oraz diagnostyka zwężeń i niedrożności w kończynach dolnych.

Pacjenci szukali zabiegu usg doppler żył / tętnic kończyn dolnych w pobliżu Katowic, w miejscowościach: Siemianowice Śląskie, Mysłowice, Ruda Śląska, Dąbrowa Górnicza, Piekary Śląskie, Jaworzno, Tarnowskie Góry, Oświęcim, Zawiercie, Rybnik oraz Jastrzębie-Zdrój.

Więcej na temat USG Doppler żył / tętnic kończyn dolnych

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…