Inne placówki w pobliżu Katowic

Lekarze wykonujący zmniejszenie piersi w Katowicach

W Katowicach posiadamy w ofercie 2 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 4 różnych placówkach. Usługa zmniejszenie piersi w Katowicach jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego, lekarza wykonującego zabiegi medycyny estetycznej i chirurga plastycznego.

lek. Zbigniew Łucki

chirurg plastyczny, chirurg ogólny

w AVIMED, Klinika Galena

9,2 / 10
lek. Zbigniew Mazan

chirurg plastyczny

w Klinika Chirurgii Mazan

9,1 / 10

Zmniejszenie piersi Katowice - cena

Prezentujemy poniżej ceny procedury zmniejszenie piersi w 4 placówkach w Katowicach. Najniższa cena wynosi 20000 zł w SERAFIN Klinika dla Kobiet, najwyższa to 22000 zł, natomiast średni koszt to 21333 zł.

Ile kosztuje zmniejszenie piersi w Katowicach?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi zmniejszenie piersi w katowickich placówkach:

Posiadamy również ofertę w 17 innych miastach. Sprawdź ceny zmniejszenie piersi w innych miastach.

Zmniejszenie piersi w Katowicach - gdzie najlepiej?

Sala operacyjna w Klinika Galena Sala operacyjna w Klinika Galena

Wyjątkowo hojnie obdarzone przez naturę kobiety wcale nie są tak szczęśliwe, jak się to może wydawać ich mniej piersiastym koleżankom. Przerośnięte piersi są ciężkie, nadmiernie obciążają plecy i kręgosłup, przez co odczuwa się dokuczliwe bóle w okolicy kręgosłupa szyjnego, ramion czy rąk. Również sam biust jest źródłem dolegliwości, więc nierzadko trzeba zmniejszyć go operacyjnie, żeby kobieta mogła wreszcie normalnie funkcjonować.

Zabieg nosi nazwę redukcji piersi i zawsze jest wykonywany w znieczuleniu ogólnym. W jego trakcie chirurg usuwa część przerośniętego gruczołu piersiowego, a następnie modeluje piersi. Niekiedy tkankę tłuszczową można usunąć dzięki liposukcji połączonej z usunięciem nadmiernej ilości skóry. Jeśli natomiast pacjentka nie posiada nadmiernej ilości luźnej skóry, można wykonać samą liposukcję.

Operacja zmniejszenia piersi

Kobiety, które po długich wahaniach w końcu podjęły decyzję o poddaniu się operacji, po zabiegu piszą na forach tematycznych: „Żałuję, że tak późno!" Prócz tego wymieniają się wrażeniami i polecają sobie konkretne ośrodki. Kilka z tych placówek znajduje się w Katowicach, a z usług pracujących tam specjalistów pacjentki są bardziej niż zadowolone.

Jednym z lekarzy, których nazwisko przewija się przez tematy wątków na forach, jest dr Anna Olender (Olender Clinic). Wykonuje zabiegi redukcji piersi w przypadku kobiet ze zbyt obfitym biustem, utrudniającym im codzienne funkcjonowanie. W czasie operacji zmniejsza przerośnięte gruczoły piersiowe i jednocześnie podnosi biust. Zawsze wcześniej dokładnie informuje pacjentki o możliwych powikłaniach (takich jak nagromadzenie płynu surowiczego czy zakażenie tkanek podskórnych) i bliznach, jakie powstaną w skutek zabiegu. Dzięki temu upewnia się, że decyzja o operacji w przypadku kobiet, które pojawiły się w jej gabinecie, jest dobrze przemyślana.

Kolejnym polecanym ośrodkiem jest Klinika Chirurgii Mazan. Jej właścicielem jest dr Zbigniew Mazan, a zabiegi redukcji gruczołów piersiowych wykonuje dr n. med. Robert Król. Koryguje wygląd zbyt dużych piersi tak,  żeby dodać im jędrności i nieco je podnieść. W czasie zabiegu usuwa część skóry wokół otoczek brodawek, wycina części gruczołów piersiowych i modeluje piersi, umieszczając brodawkę z otoczką wyżej. Operacja trwa ok. 3 godziny i często jest łączona z odsysaniem tkanki tłuszczowej z okolic piersi. Czas pobytu w klinice to ok. 2 dni.

Katowiccy chirurdzy plastyczni - specjaliści w redukcji piersi

Gabinet zabiegowy w AVIMED Gabinet zabiegowy w AVIMED

Dr Aleksandra Wolnicka (Gabinet Chirurgii Plastycznej Dr Aleksandra Wolnicka) prywatną praktykę lekarską prowadzi już od 2007 roku. Prócz tego pracuje w Oddziale Chirurgii Plastycznej i Rekonstrukcyjnej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 5 w Sosnowcu, a także w klinice Epione (Katowice Ligota), gdzie przeprowadza szereg zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej, estetycznej i rekonstrukcyjnej. Często wykonuje plastykę piersi, w tym operacyjne usuwanie makromastii (patologicznie duże piersi).

Również dr Bożena Jaklik (Gabinet LekarskiBożena Jaklik) przeprowadza operacje u pacjentek z problemem zbyt obfitych piersi. Przychodzą do niej przede wszystkim z powodu bólu przeciążonego kręgosłupa. Często skarżą się również na odparzenia w rowku podpiersiowym, szczególnie latem. Pomaga im, wycinając nadmiar tkanki gruczołowej, skóry i tkanki podskórnej. W trakcie zabiegu przemieszcza brodawkę wraz z otoczką wyżej i wykonuje plastykę piersi. Na taką operację u dr Jaklik pacjentki umawiają się także w klinice Medipol.

Lek. med. Arkadiusz Kuna (Trendy) podczas operacji poprawia wygląd i proporcje piersi, a także koryguje ich asymetrię. W przypadkach przerostu piersi wykonuje zabieg polegający na usunięciu nadmiaru tkanek piersi i ich ponownym uformowaniu. Trwa to ok. 2,5-3 godziny i zawsze stosuje się przy nim znieczulenie ogólne.

Operacyjnym zmniejszaniem piersi zajmuje się także dr Marcin Sierociński (Dr Marcin Sierociński Chirurgia Plastyczna, Estetyczna i Rekonstrukcyjna) oraz jeszcze jeden katowicki specjalista – lek. med. Danuta Pawlik-Knapik (Centrum Estetyki Ciała). Oprócz redukcji gruczołów piersiowych można poddać się u niej tzw. liftingowi piersi.

Pacjenci szukali zabiegu zmniejszenie piersi w pobliżu Katowic, w miejscowościach: Chorzów, Sosnowiec, Siemianowice Śląskie, Świętochłowice, Będzin, Mysłowice, Ruda Śląska, Bytom, Dąbrowa Górnicza, Piekary Śląskie, Tychy, Zabrze, Jaworzno, Tarnowskie Góry, Oświęcim, Żory, Zawiercie, Rybnik oraz Jastrzębie-Zdrój.

Więcej na temat zmniejszenie piersi

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…