Rękawowa resekcja żołądka laparoskopowo Łódź

Lekarze wykonujący rękawowa resekcja żołądka laparoskopowo w Łodzi

W Łodzi posiadamy w ofercie 1 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 2 różnych placówkach. Usługa resekcja żołądka laparoskopowo w Łodzi jest najczęściej wykonywana przez bariatry.

prof. dr hab. n. med. Wojciech Karcz

chirurg ogólny, bariatra

w Szpital Pulsmed

Rękawowa resekcja żołądka laparoskopowo Łódź - cena

Prezentujemy poniżej ceny procedury rękawowa resekcja żołądka laparoskopowo w 2 placówkach w Łodzi. Najniższa cena wynosi 24000 zł w Szpital Pulsmed, najwyższa to 25400 zł, natomiast średni koszt to 24700 zł.

Ile kosztuje rękawowa resekcja żołądka laparoskopowo w Łodzi?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi rękawowa resekcja żołądka laparoskopowo w łódzkich placówkach:

Posiadamy również ofertę w 11 innych miastach. Sprawdź ceny rękawowa resekcja żołądka laparoskopowo w innych miastach.

Rękawowa resekcja żołądka laparoskopowo w Łodzi - gdzie najlepiej?

Rękawowa resekcja żołądka laparoskopowo to zabieg z zakresu chirurgii bariatrycznej, którego celem jest leczenie otyłości u tych pacjentów, u których metody nieoperacyjne (dieta, ćwiczenia, farmakoterapia) nie przynoszą oczekiwanych efektów. Zabieg taki przeprowadza specjalista chirurg ogólny i polega on na częściowym wycięciu żołądka (usuwa się około 80% jego objętości), który w wyniku zabiegu znacznie zmniejsza swoją objętość, co z kolei ma wpływ na ograniczenie objętości spożywanych pokarmów. Dodatkowo chory w mniejszym stopniu odczuwa głód, ponieważ usunięciu podlega ta część żołądka, w której produkowana jest grelina, nazywana hormonem głodu. Operacja taka jest wskazana u osób z otyłością III stopnia (BMI 40 kg/m2 lub wyższe) lub otyłością II stopnia (BMI 35 – 39,9 kg/m2) ze współistniejącymi chorobami (np. nadciśnienie tętnicze, cukrzyca typu II) i przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym.

Gdzie w Łodzi można laparoskopowo usunąć część żołądka

Pacjenci, chcący poddać się zabiegowi rękawowej resekcji żołądka drogą laparoskopową mogą udać się do łódzkiej kliniki Euromed, która w swojej ofercie ma także inne techniki operacyjnego leczenia otyłości, w tym zabieg opaskowania żołądka oraz by-pass gastryczny. Pacjenci placówki mogą także skorzystać z małoinwazyjnego, odwracalnego zabiegu bariatrycznego, polegającego na wprowadzeniu do żołądka balonu gastrycznego, co zmniejsza uczucie łaknienia i pozwala zmienić nawyki żywieniowe.

Operacja mankietowej laparoskopowej resekcji części żołądka przeprowadzana jest również w Centrum Medycznym All-Med, specjalizującym się m.in. w operacyjnym leczeniu otyłości i zaburzeń metabolicznych. Przeprowadzane techniką laparoskpową zabiegi z zakresu chirurgii bariatrycznej pozwalają zmniejszyć inwazyjność procedury, dzięki czemu pacjent może szybciej opuścić placówkę. Ośrodek wyposażony jest w nowoczesny sprzęt specjalistyczny, w tym wysokiej klasy laparoskop z optyką boczną, co zwiększa precyzję zabiegu oraz bezpieczeństwo pacjenta.

Także Uniwersytecki Szpital Kliniczny nr 1 im. Norberta Barlickiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi ma w swojej ofercie zabiegi laparoskpowej mankietowej resekcji żołądka, jak również inne techniki operacyjnego leczenia otyłości: laparoskopowe opasanie żołądka przewiązką regulowaną (LAGB) oraz laparoskopowe ominięcie żołądka metodą Roux en Y (LRYGB). O wysokiej jakości przeprowadzanych zabiegów świadczą liczne certyfikaty szpitala, w tym certyfikat zgodności z normą ISO 9001:2008 oraz certyfikat „Szpital bez bólu”, będący potwierdzeniem wdrożenia najwyższych standardów uśmierzania bólu pooperacyjnego.

Pacjenci szukali zabiegu rękawowa resekcja żołądka laparoskopowo w pobliżu Łodzi, w miejscowościach: Konstantynów Łódzki, Zgierz, Pabianice, Łask, Piotrków Trybunalski, Bełchatów oraz Tomaszów Mazowiecki.

Więcej na temat rękawowa resekcja żołądka laparoskopowo

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…