Salve Medica

4,4 / 5  - 7367 opinii
Recepcja, poczekalnia Salve Medica
Recepcja, poczekalnia Salve Medica
Wygląd zewnętrzny Salve Medica
Wygląd zewnętrzny Salve Medica
Recepcja, poczekalnia Salve Medica
Leczenie, terapia Salve Medica
Oferta, ćwiczenia, zabiegi Salve Medica
Aparatura, sprzęt zabiegowy Salve Medica
Aparatura, sprzęt zabiegowy Salve Medica
Sprzęt medyczny Salve Medica
Leczenie, terapia Salve Medica
Klinika Salve Medica

Opis placówki

Salve Medica to nowoczesna placówka medyczna zlokalizowana w Łodzi. Jej działalność rozpoczęła się w 1993 roku jako wynik współpracy dwóch lekarzy (Gabinety Salve). Dziś możemy zaoferować pacjentom dostęp do kompleksowej oferty usług medycznych takich jak lekarz rodzinny, leczenie niepłodności, diagnostyka obrazowa, lekarze specjaliści dla dorosłych i dzieci, laboratorium genetyczne oraz wielospecjalistyczny szpital onkologiczny.

Wychodząc naprzeciw rosnącym potrzebom i oczekiwaniom pacjentów (zarówno obecnych, jak i przyszłych), otworzyliśmy poradnię lekarzy rodzinnych dla dorosłych i dzieci. Świadczymy usługi komercyjnie oraz w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Dla pacjentów POZ w godzinach pracy centrum działa gabinet zabiegowy. Na miejscu w klinice znajduje się także laboratorium analityczne, histopatologiczne i genetyczne, co skraca czas oczekiwania na wyniki badań.

Na terenie Salve Medica działa klinika leczenia niepłodności, specjalizująca się w diagnostyce i leczeniu niepłodności o szerokim podłożu – w tym genetycznym, hormonalnym oraz idiopatycznym. Tą dziedziną zajmujemy się od 1993 roku. Uzyskaliśmy najwyższą skuteczność w kraju na poziome 41%, leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego w ramach realizacji programu zdrowotnego pn.: „Program – Leczenie Niepłodności Metodą Zapłodnienia Pozaustrojowego na lata 2013-2016”. Przeprowadzamy szereg badań diagnostycznych, których celem jest znalezienie przyczyny niepłodności. Do oferty należy m.in. badanie drożności jajowodów, monitorowanie i stymulacja cyklu, laparoskopia czy histeroskopia. Wykonujemy badania nasienia. Stosujemy wszystkie dostępne współcześnie metody leczenia niepłodności, począwszy od stymulacji hormonalnej, przez inseminację domaciczną, aż po in vitro klasyczne i in vitro ICSI. Oferujemy usługi zwiększające skuteczność in vitro (system monitowania zarodków, wizualizację wrzeciona kariokinetycznego oraz selekcję nasienia), a także bankowanie komórek rozrodczych, usługi dawstwa i biorstwa nasienia oraz komórek jajowych.

Zapraszamy Państwa do Centrum Diagnostyki Obrazowej. Nasze pracownie są wyposażone w nowoczesną aparaturę do diagnostyki obrazowej producentów takich jak Philips, GE Medical System czy Planmed. Oferujemy pełen zakres badań obrazowych: USG, RTG, tomografię komputerową i rezonans magnetyczny oraz densytometrię i mammografię w technologii cyfrowej. W trakcie badania choremu towarzyszy lekarz specjalista oraz pielęgniarka, zapewniamy również intensywną opiekę medyczną (anestezjolog). Sprawność odszukiwania wyników poprzednich badań oraz analizy porównawczej ułatwiają nam zaawansowane systemy przechowywania danych na serwerach.

Naszą specjalnością jest diagnostyka obrazowa chorób piersi. Dysponujemy mammobusami, posiadamy również stacjonarne pracownie, w których przeprowadzamy mammografię w technologii cyfrowej. Bierzemy udział w Populacyjnym Programie Wczesnego Wykrywania Raka Piersi – oferujemy bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich 2 lat nie korzystały z profilaktyki w tym zakresie. W przypadku zachorowania na raka piersi każda kobieta, która skorzysta z bezpłatnej mammografii, ma gwarancję kompleksowej opieki medycznej. Na dalszych etapach diagnostyki przeprowadzamy badania takie jak USG piersi, mammografia celowana, biopsja cienko- i gruboigłowa, rezonans magnetyczny piersi, jak również zabiegi operacyjne oraz chemioterapia (jednodniowa i ambulatoryjna).

Pacjenci Salve Medica mają dostęp do kompleksowej opieki medycznej w poradniach specjalistycznych dla dzieci i dorosłych (w ramach usług komercyjnych oraz kontraktu z NFZ). Placówka współpracuje z doświadczonymi lekarzami cieszącymi się uznaniem i dobrą opinią zarówno wśród samych pacjentów, jak i w środowisku medycznym. Dorosłych przyjmują specjaliści 41 dziedzin medycyny, zaś dzieci – lekarze 19 specjalizacji. Każdy pacjent ma prowadzoną jedną dokumentację medyczną w systemie elektronicznym. Rejestracji można dokonywać przez 6 dni w tygodniu telefonicznie lub na miejscu oraz całodobowo przez Internet. Przypominamy sms-em o umówionej wizycie dzień wcześniej.

Na terenie placówki działa laboratorium genetyczne oferujące szeroki zakres badań. Najczęściej stosowaną przez nas w testach metodą jest real-time PCS (łańcuchowa reakcja polimerazy w czasie rzeczywistym). Pozwala wykonywać analizy jakościowe oraz ilościowe, jak również wykrywać różnice i zmiany w DNA podwyższające ryzyko chorób nowotworowych, schorzeń układu krążenia oraz wpływające na obniżenie płodności. Metodę real-time PCS stosuje się także w diagnostyce zakażeń wirusowych i bakteryjnych. Wszystkie badania w laboratorium wykonują i opisują specjaliści z dużym doświadczeniem i wysokimi kwalifikacjami. Pracują na zestawach diagnostycznych posiadających certyfikaty CE/IVD.

W ramach działalności szpitala wielospecjalistycznego onkologicznego zapewniamy pacjentom dostęp do szybkiej diagnostyki oraz indywidualne leczenie onkologiczne. Chorzy mają gwarancję kompleksowej, skoordynowanej opieki. Mogą skorzystać z szerokiego zakresu badań genetycznych, programów profilaktycznych, pełnej diagnostyki oraz leczenia operacyjnego. Przeprowadzamy chemioterapię, zapraszamy pacjentów do udziału w badaniach klinicznych, swoją pomoc oferują im również lekarze specjaliści przyjmujący w naszych poradniach. Pacjenci posiadający kartę szybkiej terapii onkologicznej oraz chorzy po zabiegach operacyjnych są poddawani leczeniu onkologicznemu przeprowadzanemu w jednym miejscu, co oszczędza ich czas i siły, jak również zapewnia poczucie komfortu i bezpieczeństwa.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Udogodnienia dla pacjentów

Salve Medica to dwa, położone obok siebie budynki (A i B). Klinika znajduje się w dyskretnej lokalizacji, na obrzeżach miasta. Do dyspozycji pacjentów przygotowaliśmy komfortowo wyposażone, klimatyzowane gabinety oraz dwa duże parkingi przed budynkiem A i B. Płatności w klinice można uiszczać zarówno gotówką, jak i przy użyciu karty płatniczej.

Cennik

Przedstawiamy ceny zabiegów i konsultacji wykonywanych w Salve Medica w Łodzi.

Konsultacje

Chirurgia ogólna

Ginekologia

Ginekologia estetyczna

Leczenie nietrzymania moczu (NTM)

Chirurgia naczyniowa i flebologia

Leczenie niepłodności

Medycyna estetyczna

Okulistyka

Diagnostyka i badania

Ważna informacja

Prezentowany cennik Salve Medica jest dostarczany przez usługodawcę i weryfikowany z najwyższą starannością, może on jednak różnić się od cen aktualnych. Ostateczna cena zostanie przedstawiona po konsultacji medycznej. Podane ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Honorujemy płatności

Honorujemy płatności: karta płatnicza / kredytowa, gotówka,

Więcej o usługach w Salve Medica

Zapewniamy pacjentom kompleksową opiekę, dostęp do lekarzy specjalistów (dla dorosłych i dzieci) z wieloletnim doświadczeniem zawodowym, jak również do badań diagnostycznych (tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny, RTG, mammografia, USG, densytometria). Zajmujemy się diagnostyką i leczeniem niepłodności, badaniami klinicznymi, chorobami genetycznymi oraz diagnostyką i leczeniem pacjentów onkologicznych.

Opinie z internetu

Placówka Salve Medica została oceniona przez pacjentów jako znakomita. Średnia ocena wynosi 4.4 w skali 5 stopniowej i została skalkulowana na podstawie 7367 opinii użytkowników z 3 różnych źródeł internetowych.

4,4

7367 ocen
(z 3 źródeł)
4,1 / 5  (571 ocen placówki na Google.pl)
4,0 / 5  (81 ocen placówki na Facebook.pl)
5,0 / 5  (6715 ocen placówki na Znanylekarz.pl)

Zespół

Zapewniamy pacjentom stałą opiekę szanującego prawo do intymności personelu, składającego się z doświadczonych lekarzy specjalistów i wykwalifikowanych pielęgniarek. Członkowie kadry sukcesywnie poszerzają wiedzę, biorąc udział w organizowanych w kraju i za granicą szkoleniach i konferencjach naukowych.

Efekty

Prezentujemy zdjęcia przed i po zabiegach wykonanych w Salve Medica.

Certyfikaty

Naszym priorytetem jest zadowolenie pacjentów oraz zapewnienie im bezpiecznej opieki zdrowotnej. Mając to na celu, wdrożyliśmy system zarządzania jakością. Potwierdzeniem skuteczności naszych dążeń jest posiadany od wielu lat Certyfikat Zarządzania Jakością ISO 9001, Certyfikat Zarządzania Środowiskowego ISO 14001 oraz Certyfikat BHP OHSAS 18001. Sukcesywnie szkolimy nasz personel i wdrażamy w życie kolejne projekty, których celem jest poprawa efektywności pracy kliniki. Doskonalimy się, by móc spełniać oczekiwania pacjentów.

Salve Medica została uznana za najbardziej skuteczną kliniką leczenia niepłodności metodą leczenia pozaustrojowego. Osiągnęliśmy najwyższy (41%) wynik w Polsce w ramach programu zdrowotnego „Leczenie Niepłodności Metodą Zapłodnienia Pozaustrojowego na lata 2013-2016”. Ponadto pierwsze dziecko urodzone dzięki wprowadzonemu dla mieszkańców Łodzi programowi „Program dofinansowania do leczenia niepłodności metodą leczenia pozaustrojowego dla mieszkańców miasta Łodzi na lata 2016-2020” urodziło się dzięki pomocy specjalistów z Salve Medica.

To nie jedyne osiągnięcia na długiej liście sukcesów Salve Medica. W 2014 roku jako pierwsi w Polsce wprowadziliśmy najbardziej zaawansowaną metodę zamrażania gamet i zarodków o nazwie CryoTec. Byliśmy także pionierami w wykonywaniu badań biochemicznych nasienia oraz badań hydrolaparoskopowych. Jako pierwsi w Polsce uzyskaliśmy ciążę z vitryfikowanej komórki jajowej, jako drudzy wprowadziliśmy system Primo Vision, który umożliwia monitorowanie zarodka w każdym stadium jego rozwoju.

Rejestracja wizyt

Umawianie wizyt lub pytania
prosimy kierować pod numer telefonu:

42 289pokaż numer
(czynny dzisiaj w godz. 7:00 - 15:00)

Adres placówki

Salve Medica
ul. Szparagowa 10
91-211 Łódź

Godziny otwarcia

  • poniedziałek20:30-7:00
  • wtorek20:30-7:00
  • środa20:30-7:00
  • czwartek20:30-7:00
  • piątek20:30-7:00
  • sobota15:00-7:00
  • niedzielanieczynne

Dojazd

Od ścisłego centrum Łodzi dzieli nas odległość ok. 7 km. Aby do nas dotrzeć, należy kierować się drogą krajową nr 72 (jadąc od strony śródmieścia w kierunku Aleksandrowa Łódzkiego) i skręcić bezpośrednio w ulicę Szparagową.