USG Doppler żył / tętnic kończyn dolnych Łódź

Inne placówki w pobliżu Łodzi

Lekarze wykonujący USG Doppler żył / tętnic kończyn dolnych w Łodzi

W Łodzi posiadamy w ofercie 2 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 8 różnych placówkach.

lek. Mikołaj Kopka

flebolog, radiolog

w Szpital Specjalistyczny Brzeziny

9,0 / 10
dr n. med. Marcin Kondras

chirurg ogólny, chirurg naczyniowy

w Centrum Medyczne ENEL-MED Manufaktura Łódź

USG Doppler żył / tętnic kończyn dolnych Łódź - cena

Prezentujemy poniżej ceny procedury USG Doppler żył / tętnic kończyn dolnych w 8 placówkach w Łodzi. Najniższa cena wynosi 145 zł w Szpital Pulsmed, najwyższa to 299 zł, natomiast średni koszt to 198 zł.

Ile kosztuje USG Doppler żył / tętnic kończyn dolnych w Łodzi?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi USG Doppler żył / tętnic kończyn dolnych w łódzkich placówkach:

Posiadamy również ofertę w 47 innych miastach. Sprawdź ceny USG Doppler żył / tętnic kończyn dolnych w innych miastach.

USG Doppler żył / tętnic kończyn dolnych w Łodzi - gdzie najlepiej?

Badanie ultrasonograficzne dopplerowskie jest podstawowym i bardzo ważnym badaniem, które pomaga lekarzowi w postawieniu diagnozy w przypadku chorób układu żylnego i tętniczego (badanie wykrywa nawet drobne schorzenia). Lekarz może za jego pomocą znaleźć źródła miażdżycy czy zakrzepicy, bo widzi gdzie krew płynie szybciej, gdzie wolniej a gdzie się cofa.

Żyły i tętnice w nogach dobrze zbadane

Na badania dopplerowskie tętnic i żył kończyn dolnych można udać się do Pracowni Ultrasonografii - wyposażonej w ultrasonograf Hitachi, EUB 7500 - mieszczącej się w Centralnym Szpitalu Klinicznym Instytutu Stomatologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Ponadto są tutaj wykonywane także inne badania USG tj. dopplerowskie badania tętnic szyjnych i kręgowych (dogłowowych), badania jamy brzusznej czy badania małych narządów powierzchniowych (piersi, tarczyca, węzły chłonne i moszna). Jednym z personelu jest tutaj dr n. med. Janusz Dąbrowski, specjalista medycyny nuklearnej (II stopnia od 2001 roku) oraz chorób wewnętrznych (I stopnia od 1989 roku), który jest kierownikiem Pracowni Diagnostyki Radioizotopowej i Ultrasonografii.

W Centrum Chirurgicznym Fragmat Med można poddać się badaniu drożności żył i tętnic kończyn dolnych nowoczesnym aparatem USG Logiq P5. Badania te wykonywane są metodą Color Doppler lub Doppler. Dzięki nim lekarz może tutaj postawić odpowiednią diagnozę co do schorzenia, np. żylaków i wybrać odpowiednią metodę leczenia - przykładowo: laserową operację żylaków. Lekarzem tym jest dr Paweł Mrozowski, specjalista chirurgii ogólnej (I stopnia od 1993 i II stopnia od 1998 roku), który swoje doświadczenie chirurgiczne zdobywał m.in. w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu im. Biegańskiego w Łodzi.

Centrum Medyczne Med-Gastr z zakresu badań diagnostycznych oferuje swoim pacjentom badania ultrasonograficzne, m.in. Doppler tętnic i żył nóg, a także tętnic i żył kończyn górnych, tętnic szyjnych, guza oraz narządów wewnętrznych tj. wątroba, śledziona czy nerki. Do kadry medycznej należy tutaj dr n. med. Maciej Amsolik, chirurg ogólny od 2006 roku, który doktorem nauk medycznych został w roku 2001. Swoje doświadczenie medyczne zdobywał, pracując w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Mikołaja Kopernika w Łodzi.

Pacjenci, chcący zbadać swoje naczynia krwionośne w kończynach dolnych - tętnice i żyły, mogą także poddać się badaniu ultrasonograficznemu metodą dopplerowską w Przychodni Specjalistycznej Artmed. Tutaj lekarze zajmujący się chirurgią naczyniową oprócz diagnostyki układu żylnego, zajmują się także chirurgią tętnic i żył obwodowych oraz leczeniem przewlekłej niewydolności żylnej i limfatycznej. Jednym z nich jest dr n. med. Marcin Kondras, specjalista chirurgii ogólnej od roku 2007, który tytuł doktora nauk medycznych uzyskał w 2006 roku. W swojej praktyce lekarskiej zajmuje się chirurgią naczyniową oraz wykonuje badania ultrasonograficzne. Doświadczenie zdobywał w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym Nr 1 w Łodzi oraz Szpitalu MSWiA w Łodzi. 

Intermed to Centrum Medyczne, gdzie z różnych badań diagnostycznych, wykonywane są USG dopplerowskie układu krążenia. W taki sposób ocenie są tutaj poddawane żyły i tętnice kończyn dolnych, a także kończyn górnych oraz tętnice szyjne i kręgowe czy naczynia obwodowe (tętnice nerkowe i trzewne). Takimi i innymi badaniami zajmuje się dr n. med. Andrzej Marczyński, specjalista chorób wewnętrznych (I stopnia od 1986 i II stopnia od 1990 roku), który tytuł doktora nauk medycznych posiada od 1997 roku. W swojej praktyce lekarskiej zajmuje się badaniami USG oraz gastroskopią.

W jednej z łódzkich placówek Centrów Medycznych Medyceusz pacjent może zapisać się na badanie USG, m.in. na dopplerowskie badanie przepływowe tętnic i żył nie tylko kończyn dolnych ale także naczyń miednicy, naczyń szyjnych, dopplerowskie badanie nerek czy układu żyły wrotnej. Badania takie wykonuje dr n. med. Mirosław Wąsiewicz, specjalista chirurgii ogólnej (I stopnia od 1997 i II stopnia od 2003 roku) oraz specjalista chirurgii naczyniowej od 2011 roku, który swoje doświadczenie medyczne zdobywał, pracując w przychodniach na terenie Łodzi jako chirurg naczyniowy.

Pacjenci szukali zabiegu usg doppler żył / tętnic kończyn dolnych w pobliżu Łodzi, w miejscowościach: Konstantynów Łódzki, Zgierz, Pabianice, Łask, Piotrków Trybunalski, Bełchatów oraz Tomaszów Mazowiecki.

Więcej na temat USG Doppler żył / tętnic kończyn dolnych

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…