Leczenie zaćmy Łódź

Szukasz dobrej kliniki okulistycznej w Łodzi, w której specjaliści przeprowadzają operacje zaćmy? Dobrze trafiłeś! Poniżej znajdziesz listę 1 łódzkich placówek, w których można poddać się temu zabiegowi. Zapoznaj się z ich cennikiem, zobacz profile lekarzy i wybierz ośrodek, który najbardziej Ci odpowiada. Z nami wygodnie zapiszesz się na wizytę kwalifikującą do zabiegu!

Lekarze wykonujący leczenie zaćmy w Łodzi

W Łodzi posiadamy w ofercie 2 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 1 różnych placówkach. Usługa leczenie zaćmy w Łodzi jest najczęściej wykonywana przez okulisty.

lek. Grażyna Gasińska

okulista

w Szpital Pulsmed

10 / 10
dr n. med. Dorota Pałenga-Pydyn

okulista

w Szpital Pulsmed

Leczenie zaćmy w Łodzi - gdzie najlepiej?

Zaćma jest chorobą oczu, która powoduje stopniowe pogorszenie widzenia, a nawet jego utratę. Objawy zaćmy to widoczne zmętnienie soczewki oka, pogorszenie ostrości widzenia dali, zamazywanie czytanego oraz pisanego tekstu oraz łzawienie. Jedyną skuteczną metodą leczenia schorzenia jest operacja, podczas której soczewka oka zostaje usunięta i zastąpiona sztuczną protezą.

Okulistyka w Łodzi

Osoby, które chciałyby poddać się operacji zaćmy w Łodzi, mogą wybrać się na przykład do Szpitala Prywatnego Pulsmed, położonego w Śródmieściu. Pacjenci mogą tu wybierać spośród aż sześciu rodzajów różnych soczewek. W skład kadry medycznej placówki wchodzą: lek. Joanna Fagasiewicz oraz lek. Grażyna Gasińska. Kolejną łódzką kliniką, w której można wyleczyć kataraktę, jest znajdujący się na Bałutach Szpital Wielospecjalistyczny Medeor Plus. Operacje zaćmy metodą fakoemulsyfikacji przeprowadza tu lek. Paweł Rybak. Specjalista ten może zaproponować swoim pacjentom soczewki:

  • sferyczne
  • asferyczne
  • toryczne
  • multifokalne
  • twarde

W Łodzi operację zaćmy wykonują także specjaliści z bałuckiego NZOZ Blue Medica.

Operacja zaćmy w Łodzi na NFZ

W Łodzi, tak jak i w innych polskich miastach, można poddać się operacyjnemu leczeniu zaćmy w ramach NFZ. Wiąże się to jednak z długim czasem oczekiwania. W najlepszym wypadku wynosi on miesiąc, a kolejki do najbardziej renomowanych placówek są jeszcze większe i często przekraczają pół roku. Wyjściem z tej sytuacji jest zapisanie się na zabieg do prywatnej kliniki, gdzie kolejki do specjalistów są znacznie krótsze.

Pozostałe łódzkie przychodnie okulistyczne

Na operację zaćmy można udać się do szpitala Salve, gdzie do usuwania zmętniałej soczewki stosowana jest fakoemulsyfikacja. Metoda polega na rozbiciu soczewki na drobne fragmenty za pomocą fakoemulsyfikatora emitującego ultradźwięki, następnie fragmenty te zostają wypłukane z oka. Sztuczna, zwijalna soczewka zostaje wszczepiona przez mikronacięcia. Zabieg odbywa się w trybie jednodniowym, a pacjent po zabiegu musi spędzić w szpitalu jedynie kilka godzin.

Szpital i przychodnia okulistyczna Jasne Błonia oferuje leczenie zaćmy za pomocą nowoczesnych urządzeń, pozwalających na bezbłędną diagnostykę i precyzyjne wykonywanie wszystkich zabiegów. Wyposażenie obejmuje aparat USG Ultrascan A + B firmy Alcon i Ultrasonograf AVISO A/B firmy Quantel Medical, które umożliwiają wykonanie badania gałki ocznej w projekcji B oraz biometrię akustyczną (ustalenie mocy wszczepionych soczewek w czasie operacji zaćmy), a także mikroskop operacyjny Moeller Hi-R 900 oraz aparat do fakoemulsyfikacji i witrektomii EVA 8000 do leczenia operacyjnego ze zintegrowanym źródłem światła, diatermią i laserem okulistycznym.

Operacja zaćmy. Cena w Łodzi

Za operację zaćmy ze wszczepieniem najprostszej soczewki w Łodzi zapłacimy minimum 2350 zł za jedno oko. Najdroższe są soczewki multifokalne i toryczne. Koszt zabiegu z ich wykorzystaniem to nawet 8000-8900 zł za jedno oko.

Pacjenci szukali zabiegu leczenie zaćmy w pobliżu Łodzi, w miejscowościach: Konstantynów Łódzki, Zgierz, Pabianice, Brzeziny, Łask, Piotrków Trybunalski, Bełchatów oraz Tomaszów Mazowiecki.

Więcej na temat leczenie zaćmy

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…