Leczenie zaćmy Łódź

Szukasz dobrej kliniki okulistycznej w Łodzi, w której specjaliści przeprowadzają operacje zaćmy? Dobrze trafiłeś! Poniżej znajdziesz listę 2 łódzkich placówek, w których można poddać się temu zabiegowi. Zapoznaj się z ich cennikiem, zobacz profile lekarzy i wybierz ośrodek, który najbardziej Ci odpowiada. Z nami wygodnie zapiszesz się na wizytę kwalifikującą do zabiegu!

Szpital Pulsmed

Łódź, ul. Polskiej Organizacji Wojskowej 26
8,7 / 10  •  Bardzo dobra  •  362 opinii

Miła, profesjonalna obsługa ~ Ilona

 • Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem socz... od 8000 zł
 • Badanie kwalifikacyjne do operacji zaćmy 300 zł
 • Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem socz... 2800 zł
 • Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem socz... 3300 zł
 • Konsultacjezadzwoń

All-Med

Łódź, ul. Armii Krajowej 43A
8,6 / 10  •  Bardzo dobra  •  433 opinii

Trochę nieprzyjemny zabieg, ale efekt na drugi dzień rekompensuje wszystko ~ Jacek B (Leczenie zaćmy, dr n. med. Andrzej Kapica)

 • Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem socz... od 3000 zł
 • Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem socz... od 3000 zł
 • Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem socz... od 3000 zł
 • Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem socz... od 3000 zł

  Lekarze wykonujący leczenie zaćmy w Łodzi

  W Łodzi posiadamy w ofercie 3 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 2 różnych placówkach. Usługa leczenie zaćmy w Łodzi jest najczęściej wykonywana przez okulisty.

  lek. Grażyna Gasińska

  okulista

  w Szpital Pulsmed

  10 / 10
  dr n. med. Andrzej Kapica

  okulista

  w All-Med

  8,0 / 10
  dr n. med. Dorota Pałenga-Pydyn

  okulista

  w Szpital Pulsmed

  Leczenie zaćmy Łódź - cena

  Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą leczenie zaćmy w Łodzi na podstawie cenników z 2 placówek. Najniższa cena to 2800 zł za operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki sferycznej standardowej natomiast najwyższa cena w Łodzi wynosi do 8900 zł (operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki multifokalnej).

  Ile kosztuje leczenie zaćmy w Łodzi?

  Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi leczenie zaćmy w łódzkich placówkach:

  cena minimalna
  cena maksymalna

  Tabela cen leczenie zaćmy w Łodzi

  Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

  • Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki sferycznej standardowej
   Łódź, Polskiej Organizacji Wojskowej 26

   2800 zł

   Łódź, Armii Krajowej 43A

   od 3000 zł
   do 7500 zł

  • Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki multifokalnej
   Łódź, Polskiej Organizacji Wojskowej 26

   od 8000 zł
   do 8900 zł

   Łódź, Armii Krajowej 43A

   od 3000 zł
   do 7500 zł

  • Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki asferycznej
   Łódź, Polskiej Organizacji Wojskowej 26

   3300 zł

   Łódź, Armii Krajowej 43A

   od 3000 zł
   do 7500 zł

  • Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki sferycznej z filtrem światła niebieskiego
   Łódź, Armii Krajowej 43A

   od 3000 zł
   do 7500 zł

  Posiadamy również ofertę w 23 innych miastach. Sprawdź ceny leczenie zaćmy w innych miastach.

  Leczenie zaćmy w Łodzi - gdzie najlepiej?

  Zaćma jest chorobą oczu, która powoduje stopniowe pogorszenie widzenia, a nawet jego utratę. Objawy zaćmy to widoczne zmętnienie soczewki oka, pogorszenie ostrości widzenia dali, zamazywanie czytanego oraz pisanego tekstu oraz łzawienie. Jedyną skuteczną metodą leczenia schorzenia jest operacja, podczas której soczewka oka zostaje usunięta i zastąpiona sztuczną protezą.

  Okulistyka w Łodzi

  Osoby, które chciałyby poddać się operacji zaćmy w Łodzi, mogą wybrać się na przykład do Szpitala Prywatnego Pulsmed, położonego w Śródmieściu. Pacjenci mogą tu wybierać spośród aż sześciu rodzajów różnych soczewek. W skład kadry medycznej placówki wchodzą: lek. Joanna Fagasiewicz oraz lek. Grażyna Gasińska. Kolejną łódzką kliniką, w której można wyleczyć kataraktę, jest znajdujący się na Bałutach Szpital Wielospecjalistyczny Medeor Plus. Operacje zaćmy metodą fakoemulsyfikacji przeprowadza tu lek. Paweł Rybak. Specjalista ten może zaproponować swoim pacjentom soczewki:

  • sferyczne
  • asferyczne
  • toryczne
  • multifokalne
  • twarde

  W Łodzi operację zaćmy wykonują także specjaliści z bałuckiego NZOZ Blue Medica.

  Operacja zaćmy w Łodzi na NFZ

  W Łodzi, tak jak i w innych polskich miastach, można poddać się operacyjnemu leczeniu zaćmy w ramach NFZ. Wiąże się to jednak z długim czasem oczekiwania. W najlepszym wypadku wynosi on miesiąc, a kolejki do najbardziej renomowanych placówek są jeszcze większe i często przekraczają pół roku. Wyjściem z tej sytuacji jest zapisanie się na zabieg do prywatnej kliniki, gdzie kolejki do specjalistów są znacznie krótsze.

  Pozostałe łódzkie przychodnie okulistyczne

  Na operację zaćmy można udać się do szpitala Salve, gdzie do usuwania zmętniałej soczewki stosowana jest fakoemulsyfikacja. Metoda polega na rozbiciu soczewki na drobne fragmenty za pomocą fakoemulsyfikatora emitującego ultradźwięki, następnie fragmenty te zostają wypłukane z oka. Sztuczna, zwijalna soczewka zostaje wszczepiona przez mikronacięcia. Zabieg odbywa się w trybie jednodniowym, a pacjent po zabiegu musi spędzić w szpitalu jedynie kilka godzin.

  Szpital i przychodnia okulistyczna Jasne Błonia oferuje leczenie zaćmy za pomocą nowoczesnych urządzeń, pozwalających na bezbłędną diagnostykę i precyzyjne wykonywanie wszystkich zabiegów. Wyposażenie obejmuje aparat USG Ultrascan A + B firmy Alcon i Ultrasonograf AVISO A/B firmy Quantel Medical, które umożliwiają wykonanie badania gałki ocznej w projekcji B oraz biometrię akustyczną (ustalenie mocy wszczepionych soczewek w czasie operacji zaćmy), a także mikroskop operacyjny Moeller Hi-R 900 oraz aparat do fakoemulsyfikacji i witrektomii EVA 8000 do leczenia operacyjnego ze zintegrowanym źródłem światła, diatermią i laserem okulistycznym.

  Operacja zaćmy. Cena w Łodzi

  Za operację zaćmy ze wszczepieniem najprostszej soczewki w Łodzi zapłacimy minimum 2350 zł za jedno oko. Najdroższe są soczewki multifokalne i toryczne. Koszt zabiegu z ich wykorzystaniem to nawet 8000-8900 zł za jedno oko.

  Pacjenci szukali zabiegu leczenie zaćmy w pobliżu Łodzi, w miejscowościach: Konstantynów Łódzki, Zgierz, Pabianice, Łask, Piotrków Trybunalski, Bełchatów oraz Tomaszów Mazowiecki.

  Więcej na temat leczenie zaćmy

  Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…