Operacje i leczenie jaskry w Łodzi - gdzie najlepiej?

Jaskra to choroba nerwu wzrokowego, który zostaje uszkodzony w wyniku podwyższonego ciśnienia śródgałkowego. Leczenie jaskry polega na zminimalizowaniu pogarszającego się widzenia, które jest skutkiem rozwoju choroby. Jaskrę można leczyć farmakologicznie lub operacyjnie. Operacyjne leczenie jaskry obejmuje zabiegi chirurgicznie lub laserowe. Leczenie laserowe polega na przecięciu tęczówki oka, co ma doprowadzić do obniżenia się ciśnienia w gałce ocznej. Jeżeli leczenie laserowe nie przynosi pożądanych efektów, wówczas stosuje się leczenie chirurgiczne, które polega na wytworzeniu przetoki, przez którą wydostaje się z komory oka ciesz wodnista. Przed zabiegiem konieczna jest konsultacja z lekarzem okulistą, który przeprowadza szczegółową diagnostykę schorzenia.

Gdzie w Łodzi można poddać się leczeniu jaskry

Pacjenci z jaskrą mogą udać się do Szpitala Wielospecjalistycznego Medeor Plus, którego personel medyczny specjalizuje się w wykonywaniu operacji przeciwjaskrowych. Oddział okulistyczny wyposażony jest w nowoczesny sprzęt diagnostyczny i operacyjny, m.in. laser Excimer ArF 193 nm. który posiada funkcje bezdotykowego usuwania wad wzroku. Placówka oferuje również zabiegi operacji zaćmy metodą fakoemulsyfikacji, laserową korektę wady wzroku oraz plastykę powiek.

Operacje i leczenie jaskry można wykonać również u dr n. med. Marioli Depczyńskiej, która jest absolwentką Akademii Medycznej w Łodzi i specjalistą II stopnia w zakresie okulistyki. Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując jako okulista m.in w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi oraz Szpitalu MSWiA w Łodzi. Specjalizuje się w leczeniu jaskry, zaćmy i zaburzeń nerwu wzrokowego, a także w chorobach soczewek i zaburzeniach mięśni gałki ocznej. W celu poszerzania  wiedzy i doświadczenia  skończyła zagraniczne specjalistyczne szkolenia w zakresie chirurgii jaskry w Klinice Julesa Gonina w Lozannie oraz Klinice Sourdilla w Nantes. Dr Depczyńska od 2005 roku prowadzi prywatną praktykę okulistyczną oferując szeroki zakres leczenia dla pacjentów z chorobami oczu.

Gabinet okulistyczny N&M to kolejna łódzka placówka, w której można poddać się leczeniu i operacjom jaskry. Gabinet funkcjonuje od 1991 roku i specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu chorób narządu wzroku, a w jego ramach funkcjonuje instytut leczenia jaskry. Placówka specjalizuje się w wykonywaniu operacji jaskry, operacji zaćmy metodą fakoemulsyfikacji, operacji powiek i odwarstwiania siatkówki.

Pacjenci szukali zabiegu operacje i leczenie jaskry w pobliżu Łodzi, w miejscowościach: Konstantynów Łódzki, Zgierz, Pabianice, Brzeziny, Łask, Piotrków Trybunalski, Bełchatów oraz Tomaszów Mazowiecki.

Więcej na temat operacje i leczenie jaskry

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…