Aparat ortodontyczny stały kryształowy (1 łuk) Katowice i okolice

Bezpośrednio w Katowicach nie dysponujemy placówką wykonującą aparat ortodontyczny stały kryształowy (1 łuk), natomiast możemy zaproponować wynonanie zabiegu w jednej z 2 innych klinik z okolicy Katowic. Aparat ortodontyczny stały kryształowy (1 łuk) można przeprowadzić m.in. w Stomatologia Stencel w Chorzowie (5 km od Katowic) w cenie 3000 zł lub w VIDENTAL Klinika Stomatologiczna w Gliwicach (23 km od Katowic). Poniżej prezentujemy wszystkie alternatywne placówki, do których można umówić się na wizytę przez Kliniki.pl.

Aparat ortodontyczny stały kryształowy (1 łuk) w Katowicach - gdzie najlepiej?

Gabinet zabiegowy w VIDENTAL Klinika Stomatologiczna Gabinet zabiegowy w VIDENTAL Klinika Stomatologiczna

Zabieg założenia aparatu stałego kryształowego (1 łuku)  jest bezbolesny i trwa od jednej do półtorej godziny. Ortodonta przykleja zamki i pierścienie do zębów oraz przymocowuje do nich łuk za pomocą odpowiednich ligatur. Przed założeniem takiego aparatu niezbędne jest wyleczenie wszystkich zębów z próchnicy oraz wyczyszczenie ich z kamienia nazębnego czy innych złogów. Pacjent z aparatem stałym estetycznym powinien pojawiać się na regularnej kontroli co 1-3 miesiące, aby stomatolog mógł skontrolować postępy leczenia, wymienić zużyte elementy oraz wyregulować siłę działania aparatu na zęby. Aparat ortodontyczny stały kryształowy jest zakładany w celu leczenia wad zgryzu, które powstają już w dzieciństwie z powodu nieprawidłowych nawyków (np. ssania kciuka) czy próchnicy zębów mlecznych (zbyt wczesna utrata zębów prowadzi do zaburzeń rozwoju kości szczęki i żuchwy).

Gdzie w Katowicach można założyć stały aparat ortodontyczny kryształowy

Stały aparat ortodontyczny estetyczny 1 łuk oferowany jest przez Ortomed Clinic. Placówka ta proponuje swoim pacjentom aparat stały estetyczny Damon, a także aparat stały Damon. Ponadto w ofercie ortodontycznej klinika ta posiada również inne rodzaje aparatów stałych, w tym aparat stały tradycyjny metalowy, aparat stały tradycyjny z zamkiem kosmetycznym, aparat samoligaturujący Cariere oraz aparat samoligaturujący z zamkiem kosmetycznym T-Clear. Przed rozpoczęciem leczenia przeprowadzana jest tutaj analiza ortodontyczna oraz sporządzane są modele diagnostyczne.

Aparat ortodontyczny stały kryształowy (1 łuk) zakładany jest także w katowickim Gabinecie Stomatologicznym UdentE. Wśród aparatów estetycznych (system Damon z zamkami estetycznymi Damon Clear), oprócz kryształowych, dostępne są tutaj również aparaty stałe ceramiczne przypominające kolor zęba. Ponadto stomatolog może zaoferować pacjentowi aparat stały systemu Damon z zamkami metalowymi oraz leczenie ortodontyczne za pomocą aparatów ruchowych czy systemów zamków samoligaturujących. Natomiast po leczeniu ortodontycznym oferowane jest tutaj leczenie retencyjne - za pomocą akrylowej płytki retencyjnej na zęby górne lub dolne.

Lekarzem, zajmującym się na terenie Katowic aparatami ortodontycznymi stałymi kryształowymi, jest lek. dent.  Ewa Maksym, stomatolog ogólny (specjalizacja I stopnia w 1995 roku) oraz ortodonta (specjalizacja II stopnia w 2000 roku), która z zakresu ortodoncji odbyła wiele zagranicznych i krajowych kursów i szkoleń, np. w Barcelonie, Paryżu i Rzymie oraz w Warszawie (kurs pt. "Nowe aspekty leczenia ortodontycznego" w 2011 roku).

Jaka jest cena jednego łuku aparatu ortodontycznego estetycznego w Katowicach, a jaka w Londynie?

Gabinet zabiegowy w VIDENTAL Klinika Stomatologiczna Gabinet zabiegowy w VIDENTAL Klinika Stomatologiczna

Za aparat ortodontyczny kryształowy (1 łuk) w katowickich gabinetach stomatologicznych trzeba zapłacić 2 500 zł, natomiast w Wielkiej Brytanii jest to kwota 700 funtów (3 920 zł) za taki aparat w Tooting Medical Centre w Londynie.

Więcej na temat aparat ortodontyczny stały kryształowy (1 łuk)

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…