Biopsje Bydgoszcz - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą biopsje w Bydgoszczy na podstawie cenników z 3 placówek. Najniższa cena to 350 zł za biopsja cienkoigłowa tarczycy natomiast najwyższa cena w Bydgoszczy wynosi do 1000 zł (biopsja aspiracyjna endometrium).

Ile kosztuje biopsje w Bydgoszczy?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi biopsje w Bydgoszcz placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen biopsje w Bydgoszczy

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

 • Biopsja cienkoigłowa tarczycy
  Bydgoszcz, Fordońska 2

  od 350 zł
  do 350 zł

 • Biopsja szyjki macicy
  Bydgoszcz, Trybowskiego 14
  Pobranie wycinka / -ów do badania histopatologicznego z szyjki macicy

  700 zł

 • Biopsja aspiracyjna endometrium
  Bydgoszcz, Trybowskiego 14
  Pobranie pipellą materiału z jamy macicy do badania histopatologicznego

  1000 zł

 • Biopsja sromu
  Bydgoszcz, Trybowskiego 14
  Pobranie wycinka do badania histopatologicznego ze sromu

  500 zł

Posiadamy również ofertę w 41 innych miastach. Sprawdź ceny biopsje w innych miastach.

Biopsje w Bydgoszczy - gdzie najlepiej?

W bydgoskich przychodniach i szpitalach najczęściej stosowaną biopsją jest biopsja cienkoigłowa. Często wykonywana pod kontrolą ultrasonografu. Jest to wspólna praca patomorfologa oraz radiologa. Placówki te wykonują także inne badania biopsyjne.

Zrobić biopsję w Bydgoszczy

W Prywatnej Przychodni USG pacjent, u którego znaleziono wyczuwalną zmianę guzowatą, może poddać się biopsji aspiracyjnej cienkoigłowej (BAC) lub BACC pod kontrolą USG. Wykonuje się tutaj biopsje sutka, tarczycy lub powiększonego węzła chłonnego. Taki zabieg wykonuje tutaj dr n. med. Tadeusz Szylberg, specjalista patomorfologii (dyplom II stopnia w roku 1990), pan doktor szczególnie interesuje się biopsją aspiracyjną cienkoigłową, napisał o niej pracę doktorską w roku 1996 pt. "Wartość diagnostyczna biopsji aspiracyjnej cienkoigłowej w diagnostyce włókniakogruczolaka sutka". W biopsji z użyciem USG pomaga dr n. med. Stefan Maciak, specjalista radiodiagnostyki (dyplom II stopnia w 1978 r.).

Biopsji aspiracyjnej cienkoigłowej pod kontrolą USG pacjent może poddać się także w Gabinecie Lekarskim USG Joanna Drewa. Lekarz wykona tutaj biopsje: węzłów chłonnych, piersi czy ślinianek. Zajmie się także biopsją prostaty i tarczycy. Specjalistą wykonującym biopsje BAC w tym gabinecie jest dr Jan Sir, specjalista patomorfologii oraz anatomii patologicznej (ta druga specjalizacja od 1971 roku). Jednym z lekarzy pomagających przy biopsjach BACC jest tutaj dr Paulina Przygodzińska, specjalista radiologii i diagnostyki obrazowej od roku 2012.

NZOZ Elmed oferuje swoim pacjentom także biopsję cienkoigłową z wykorzystaniem aparatu USG. Wykonywane są tutaj w ramach poradni onkologicznej czy endokrynologicznej biopsje piersi, tarczycy oraz zmian skórnych. Zabiegami tymi zajmuje się tutaj dr n. med. Ewa Śrutek, specjalista patomorfologii (I stopnia od 1998 roku i II stopnia od 2004 roku), która swoje doświadczenie zdobywała, pracując w Zakładzie Patologii Nowotworów i Patomorfologii w Centrum Onkologii. W czasie biopsji aparatem USG steruje dr Aleksandra Rudaś, specjalista radiologii i diagnostyki obrazowej od 2010 r.

Na Oddziale Klinicznym Pulmologii i Alergologii 10 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką pacjenci zostają poddawani: przezskórnej cienkoigłowej biopsji płuc i śródpiersia pod kontrolą tomografii komputerowej (BAC), biopsji przezskórnej igłą lokalizacyjną z torakoskopią oraz przezoskrzelowej biopsji płuc z wykorzystaniem ramienia C RTG (głównie w diagnostyce chorób śródmiąższowych). Także przezoskrzelowej cienkoigłowej biopsji węzłów chłonnych, guzów płuca i śródpiersia pod kontrolą USG (EBUS oraz EUS). Jednym z lekarzy pracujących na tym oddziale jest dr n. med. Cezary Rybacki, specjalista chorób płuc I i II stopnia oraz alergologii II stopnia. Pan doktor, zdobywał swoje doświadczenie m.in. w latach 1996 – 1999 pracując w Klinice Chorób Wewnętrznych Szpitala Wojskowego. 

W Centrum Medycznym Gizińscy w Poradni Neurochirurgicznej z zakresu leczenia i diagnostyki schorzeń kręgosłupa piersiowo-lędźwiowego specjalista wykonuje przezskórnie biopsję trzonu kręgosłupa piersiowego i lędźwiowego. Lekarzem tym jest dr n. med. Bogdan Kitliński, specjalista neurochirurgii II stopnia (dyplom w 2000 roku) oraz doktor nauk medycznych od 2001 roku.

W szpitalu bydgoskiego Centrum Onkologii można poddać się biopsjom różnego rodzaju. Zakład Diagnostyki Obrazowej i Radiologii tego szpitala wykonuje: RM biopsję mammotomiczną, mammotomię pod kontrolą USG oraz mammotomię stereotaktyczną a także biopsję gruboigłową pod kontrolą USG. Lekarzem specjalistą jest tutaj m.in. dr n. med. Jadwiga Szabo-Moskal, specjalista radiodiagnostyki, która w 2002 roku obroniła doktorat pt. "Ocena przydatności biopsji aspiracyjnej cienkoigłowej stereotaktycznej i znakowania przedoperacyjnego zmian niepalpacyjnych, wykrytych mammograficznie, dla wczesnego wykrywania raka sutka". W Zakładzie Endoskopii lekarz wykonuje biopsję z zakresu endosonografii zabiegowej. Specjalistą tym jest  dr n. med. Zbigniew Kula, specjalista gastroenterologii II stopnia od roku 1993 oraz chorób wewnętrznych II stopnia od 1990. Natomiast biopsję BAC: tarczycy, piersi, układu limfatycznego czy skóry (tkanki podskórnej), a także narządów głęboko położonych oraz biopsję celowaną z USG wykonuje Zakład Patologii Nowotworów i Patomorfologii, którym kieruje dr n. med. Wojciech Jóźwicki, specjalista patomorfologii II stopnia (dyplom od 1996 r.).

Pacjenci szukali zabiegu biopsje w pobliżu Bydgoszczy, w miejscowościach: Inowrocław oraz Toruń.

Więcej na temat biopsje

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…