Usunięcie brodawki wirusowej / kurzajki Bydgoszcz

Lekarze wykonujący usunięcie brodawki wirusowej / kurzajki w Bydgoszczy

W Bydgoszczy posiadamy w ofercie 3 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 3 różnych placówkach. Usługa usunięcie brodawki wirusowej / kurzajki w Bydgoszczy jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego i dermatologa.

lek. Masaoud Sousak

chirurg ogólny, chirurg onkolog

w Prywatne Usługi Lekarskie dr Masaoud Sousak

10 / 10
prof. dr hab. n. med. Wojciech Zegarski

chirurg ogólny, chirurg onkolog

w Clinica Dermatoestetica

8,0 / 10
prof. dr hab. n. med. Barbara Zegarska

dermatolog, wenerolog, alergolog

w Clinica Dermatoestetica

Usunięcie brodawki wirusowej / kurzajki Bydgoszcz - cena

Prezentujemy poniżej ceny procedury usunięcie brodawki wirusowej / kurzajki w 3 placówkach w Bydgoszczy. Najniższa cena wynosi 150 zł w Poradnia chirurgii Bydgoszcz, najwyższa to 350 zł, natomiast średni koszt to 250 zł.

Ile kosztuje usunięcie brodawki wirusowej / kurzajki w Bydgoszczy?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi usunięcie brodawki wirusowej / kurzajki w Bydgoszcz placówkach:

Posiadamy również ofertę w 24 innych miastach. Sprawdź ceny usunięcie brodawki wirusowej / kurzajki w innych miastach.

Usunięcie brodawki wirusowej / kurzajki w Bydgoszczy - gdzie najlepiej?

Kurzajki, czyli brodawki pospolite, są objawem zakażenia wirusem HPV, a charakter zmiany może być pojedynczy lub mieć postać licznych wykwitów, wynikających z samozakażenia. Narośle mają średnicę od kilku do kilkunastu milimetrów i mogą występować w każdym wieku oraz w różnych miejscach, a najbardziej typowe są dłonie, twarz i stopy. Kurzajkami można się zarazić - wystarczy dotyk dłoni osoby zakażonej lub np. korzystanie z tego samego ręcznika. Zmiany tego typu leczy się farmakologicznie lekami, które przepisuje dermatolog. On również może zlecić wykonanie zabiegu kriochirurgii, czyli zamrażania brodawek ciekłym azotem bądź ich łyżeczkowanie. Niewielkie zmiany można leczyć elektrokoagulacją. 

Metody usuwania kurzajek w Bydgoszczy

Dermatochirurgią, dermatoskopową diagnostyką oraz leczeniem zmian skórnych, w tym kurzajek, zajmuje się prof. nadzw. dr hab. n. med. Barbara Zegarska, specjalista dermatologii i wenerologii II stopnia.  W ramach prywatnej praktyki wykonuje wszystkie typy zabiegów terapeutycznych w zakresie zmian skórnych: krioterapię, elektrokoagulację, laseroterapię oraz zabiegi z zakresu dermatologii estetycznej. Specjalizuje się również w leczeniu schorzeń skóry włosów i paznokci oraz chorób alergicznych skóry. Jest członkiem Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego.

Konsultacje dermatologiczne w zakresie leczenia chorób skóry, włosów, błon śluzowych, chorób wenerycznych świadczy Poradnia Dermatologiczna Przychodni Akademickiej. Placówka świadczy również usługi w zakresie diagnostyki dermatoskopowej znamion oraz małoinwazyjne leczenie zmian skórnych takich jak włókniaki miękkie i twarde, prosaki i znamiona barwnikowe oraz brodawki wirusowe, które usuwane są tu metodą kriochirurgii. W ramach zabiegów dermatologicznych stosowana jest również elektrokoagulacja. W przypadku niepokojących zmian wykonywane są również ich chirurgiczne wycięcia w celu dalszej oceny mikroskopowej.

Natryskowe usunięcie brodawki wirusowej / kurzajki poprzez zamrażanie ciekłym azotem z zastosowaniem urządzenia Cryo-S to także oferta Centrum Medycznego Laser-Med, która obejmuje wszystkie typy brodawek: zwykłe, podeszwowe i płaskie. Ta metodą leczone są w placówce również włókniaki, brodawki łojotokowe, odciski i zmiany nowotworowe. Alternatywną terapią jest elektrokoagulacja lub zabieg chirurgicznego wycięcia i, w zależności od wskazań, przekazanie materiału do badań histopatologicznych.

Pacjenci szukali zabiegu usunięcie brodawki wirusowej / kurzajki w pobliżu Bydgoszczy, w miejscowościach: Inowrocław oraz Toruń.

Więcej na temat usunięcie brodawki wirusowej / kurzajki

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…