Operacja plastyczna nosa Bydgoszcz

Lekarze wykonujący operacje plastyczne nosa w Bydgoszczy

W Bydgoszczy posiadamy w ofercie 2 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 1 różnych placówkach. Usługa operacja plastyczna nosa w Bydgoszczy jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego, chirurga plastycznego i lekarza wykonującego zabiegi medycyny estetycznej.

dr n. med. Jarosław Markowicz

chirurg plastyczny, chirurg dziecięcy

w Szpital Świętego Łukasza

9,5 / 10
dr n. med. Sylwester Dratwa

chirurg plastyczny, chirurg ogólny

w Szpital Świętego Łukasza

9,0 / 10

Operacje plastyczne nosa Bydgoszcz - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą operacje plastyczne nosa w Bydgoszczy na podstawie cenników z 1 placówek. Najniższa cena to 2700 zł za operacja plastyczna krzywej przegrody nosowej natomiast najwyższa cena w Bydgoszczy wynosi do 13500 zł (totalna korekcja nosa).

Ile kosztuje operacje plastyczne nosa w Bydgoszczy?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi operacje plastyczne nosa w Bydgoszcz placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen operacje plastyczne nosa w Bydgoszczy

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

Posiadamy również ofertę w 20 innych miastach. Sprawdź ceny operacje plastyczne nosa w innych miastach.

Operacje plastyczne nosa w Bydgoszczy - gdzie najlepiej?

Kadra w Szpital Świętego Łukasza Kadra w Szpital Świętego Łukasza

Operacja plastyczna nosa należy do grupy najpopularniejszych zabiegów upiększających. Poddają się jej zarówno osoby niezadowolone z naturalnego wyglądu swojego nosa, jak i te, których nos został zniekształcony w wyniku urazu. Najczęściej zabieg polega na skróceniu czubka nosa, zniwelowaniu garbka, zwężeniu nazbyt szerokiego nosa lub modyfikacji jego kształtu. Istnieją dwie główne metody wykonania operacji: tzw. zamknięta, podczas której chirurg wykonuje wszystkie nacięcia wewnątrz nosa oraz metoda „otwarta”, polegająca na wykonaniu nacięć na części chrzęstnej, co może pozostawiać niewielkie blizny. Sama operacja trwa około 1 – 2 godzin, w zależności od stopnia skomplikowania zabiegu. Przez okres 7 – 14 dni pacjent zazwyczaj musi nosić opatrunek gipsowy, a obrzęki mogą pojawiać się nawet przez kilka miesięcy. Pełna rehabilitacja zajmuje około roku, ale należy pamiętać, że jest to każdorazowo warunkowane indywidualnymi cechami pacjenta. W czasie rehabilitacji nie zaleca się uprawiania sportów kontaktowych ani zbytniego przegrzewania lub oziębiania nosa.

Gdzie wykonać korekcję nosa w Bydgoszczy 

Jednym z bydgoskich chirurgów przeprowadzających korekcję nosa jest Dr Wiesław Bieńkowski, który prowadzi Centrum Medyczne Bieńkowski. Lekarz swoje doświadczenie zdobywał między innymi w Klinicznym Oddziale Oparzeniowo-Plastycznym 10 Wojskowego Szpitala Klinicznego w Bydgoszczy, a także podczas licznych szkoleń krajowych i zagranicznych. Można wśród nich wymienić np. sympozjum The Cutting Edge Aestethic Surgery Symposium 2011, które odbyło się w Nowym Jorku, a także kurs Bio-absorbable fixation devices in facial rejuvenation and reconstruction. Lekarz przeprowadza także lifting twarzy oraz inne zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej. Klinika oferuje swoim pacjentom przyjemne pokoje chorych, a także zaciszną część gościnną zaprojektowaną z myślą o pacjentach zagranicznych oraz osobach im towarzyszących. Placówka w 2009r. zajęła II miejsce w rankingu najlepszych klinik chirurgii plastycznej przeprowadzonej przez tygodnik „Wprost”,  a także została laureatem brązowego godła „Quality International” za świadczenie usług medycznych najwyższej jakości.

Zabieg korekty nosa przeprowadzany jest także w potężnym Centrum Medycznym Gizińscy, na terenie którego funkcjonuje wiele oddziałów. Rhinoplastykę wykonuje między innymi dr n. med. Andrzej Świątkiewicz, absolwent Akademii Medycznej w Gdańsku, który w latach 1999 – 2001 był ordynatorem Oddziału Chirurgicznego Szpitala Powiatowego w Świeciu. Współpracował także z prywatnymi klinikami: Centrum Chirurgii Plastycznej Bieńkowski w Bydgoszczy oraz Centrum Chirurgii Plastycznej Arsplastica w Szczecinie. Dr Świątkiewicz jest ponadto członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej. Poza poprawą wyglądu nosa, zajmuje się również korekcją powiek, uszu, liftingiem twarzy oraz botoksem. Korektą nosa w Bydgoszczy zajmuje się także dr n. med. Jarosław Markowicz, specjalista chirurgii plastycznej i dziecięcej, również absolwent Akademii Medycznej w Gdańsku.

Bydgoskie centra plastyki nosa

Sala operacyjna w Szpital Świętego Łukasza Sala operacyjna w Szpital Świętego Łukasza

W Bydgoszczy zabiegi chirurgii plastycznej, w tym pełnej i częściowej zmiany kształtu nosa, podejmuje się także prywatna klinika Vident. Aby poddać się odpowiedniemu zabiegowi, należy skonsultować się dr n. med. Andrzejem Świątkiewiczem albo dr Jarosławem Markowiczem. Klinika przeprowadza także zabiegi z innych dziedzin np. chirurgii szczękowej i laryngologii, a w zakresie chirurgii plastycznej twarzy zabiegi z zakresu korekcji powiek i uszu oraz lifting twarzy. Centrum Medyczne otrzymało w 2013 r. wyróżnienie Złoty Stetoskop przyznawany w ramach plebiscytu dla najlepszych placówek służby zdrowia. 

Pacjenci szukali zabiegu operacje plastyczne nosa w pobliżu Bydgoszczy, w miejscowościach: Inowrocław oraz Toruń.

Więcej na temat operacje plastyczne nosa

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…