Chirurgiczne leczenie otyłości Bydgoszcz

Leczenie otyłości może być prowadzone na różne sposoby - wiele zależy od tego, w jakim stanie wyjściowym znajduje się pacjent. W ciężkich przypadkach konieczna może okazać się ingerencja chirurgiczna. Planujesz taki zabieg w Bydgoszczy? Koniecznie zapoznaj się z poniższą listą 1 klinik, które posiadają go w swojej ofercie. Z nami wygodnie umówisz się na konsultację ze specjalistą!

Chirurgiczne leczenie otyłości w Bydgoszczy - gdzie najlepiej?

Skuteczność zachowawczego leczenia otyłości bywa krótkotrwała. U wielu pacjentów zmagających się przez dłuższy czas z nadprogramowymi kilogramami i zbyt dużą ilością tkanki tłuszczowej następuje powrót do stanu wyjściowego i tak zwany efekt jojo. Odchudzanie osoby otyłej niechirurgicznie, u której wskaźnik masy ciała przekracza 40 kg/m² zwykle kończy się niepowodzeniem. W takiej sytuacji jedynym właściwym rozwiązaniem może okazać się operacja bariatryczna.

Kadra w Stadmedica Centrum Medyczne Kadra w Stadmedica Centrum Medyczne

Chirurgia bariatryczna

Nieskuteczność diet, leków, ćwiczeń fizycznych czy balona żołądkowego, w dłuższej perspektywie leczenia otyłości to efekt tego, że każdy cykl tracenia i przybierania na wadze obniża możliwość przemiany materii, co skutkuje redukcją spalania kalorii. Efektem u większość osób jest brak długotrwałego obniżenia masy ciała w oparciu tylko o żywieniowy reżim czy niesprawdzone działania leków. W niektórych, szczególne ciężkich przypadkach otyłości, jedynym skutecznym rozwiązaniem jest rękawowa resekcja żołądkaWskazówką do chirurgicznego leczenia jest indeks masy ciała (BMI). Na tej podstawie określa się metodę postępowania: restrykcyjną, ograniczającą  wchłanianie lub mieszaną.

Gdzie do bariatry w Bydgoszczy?

Bariatria to dziedzina medycyny zajmująca się diagnozowaniem oraz leczeniem nadwagi i otyłości. Chcąc skonsultować się ze specjalistą w tej dziedzinie, warto udać się np. do Centrum Medycznego Stadmedica. Lekarz po rozmowie z pacjentem zaproponuje wybrane formy działania, np. zabieg chirurgiczny. Operacją, którą przeprowadza się w Stadmedica jest rękawowa resekcja żołądka. Procedurami tymi zajmują się znakomici specjaliści bariatrii: prof. dr hab. n. med. Krzysztof Leksowski oraz dr n. med. Przemysław Wyżgowski. W ofercie placówki znajduje się także leczenie otyłości balonem żołądkowym, zwane potocznie balonikowaniem.

Pozostałe bydgoskie placówki

Gabinet zabiegowy w Stadmedica Centrum Medyczne Gabinet zabiegowy w Stadmedica Centrum Medyczne

Kompleksowe leczenie otyłości w Centrum Leczenia Otyłości i Zaburzeń Metabolicznych Centrum Medycznego Gizińscy zakłada 5-modułowy schemat terapii oparty na specjalistycznych konsultacjach lekarsko-dietetycznych oraz psychologicznych, które wstępnie kwalifikują do dalszych metod leczenia: farmakologicznego wraz z fizykoterapią i ćwiczeniami lub chirurgicznego. Centrum posiada wieloletnie doświadczenie w chirurgii zabiegowej, a oprócz operacyjnego leczenia otyłości, na oddziale stosowane jest endoskopowe wszczepianie balonu wewnątrzżołądkowego napełnionego powietrzem lub płynem.

Pacjenci szukali zabiegu chirurgiczne leczenie otyłości w pobliżu Bydgoszczy, w miejscowościach: Inowrocław oraz Toruń.

Więcej na temat chirurgiczne leczenie otyłości

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…