Operacja i leczenie przepukliny Bydgoszcz i okolice

Przepuklina to przypadłość, która wymaga ingerencji chirurgicznej. Chcesz poddać się zabiegowi w Bydgoszczy? Jesteś w dobrym miejscu! Poniżej znajdziesz listę 1 klinik, które oferują leczenie przepukliny. Zapoznaj się z profilami lekarzy oraz cennikami, aby wybrać najlepszą dla siebie placówkę. Nie zwlekaj i jeszcze dziś umów się na wizytę kwalifikującą do zabiegu!

Bezpośrednio w Bydgoszczy nie dysponujemy placówką wykonującą operacje i leczenie przepuklin, natomiast możemy zaproponować wykonanie zabiegu w jednej z 1 innych klinik z okolicy Bydgoszczy. Operacje i leczenie przepuklin można przeprowadzić m.in. w Lecznice Citomed w Toruniu (44 km od Bydgoszczy). Wiecej informacji na temat zabiegu można przeczytać tutaj. Poniżej prezentujemy wszystkie alternatywne placówki, do których można umówić się na wizytę przez Kliniki.pl.

Lecznice Citomed

Toruń, ul. M. Skłodowskiej-Curie 73(44 km od Bydgoszczy)
7,3 / 10  •  Dobra  •  554 opinii
 • Operacja przepukliny pępkowej klasycznie od 4660 zł
 • Operacja przepukliny pępkowej z użyciem siatki od 4660 zł
 • Operacja przepukliny kresy białej klasycznie 4660 zł
 • Operacja przepukliny kresy białej z użyciem siatki 4660 zł
 • Konsultacja chirurgiczna 170 zł

Operacje i leczenie przepuklin najbliżej Bydgoszczy - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą operacje i leczenie przepuklin najbliżej Bydgoszczy na podstawie cenników z 1 placówek. Najniższa cena to 4660 zł za operacja przepukliny kresy białej klasycznie natomiast najwyższa cena w Bydgoszczy wynosi do 4660 zł (operacja przepukliny kresy białej klasycznie).

Ile kosztuje operacje i leczenie przepuklin w najbliższej odległości od Bydgoszczy?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi operacje i leczenie przepuklin najbliżej Bydgoszczy:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen operacje i leczenie przepuklin najbliżej Bydgoszczy

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

 • Operacja przepukliny pępkowej z użyciem siatki
  Toruń, M. Skłodowskiej-Curie 73(41 km od Bydgoszczy)
  w znieczuleniu miejscowym- 4660 zł w znieczuleniu PP lub ogólnym - 5100 zł

  od 4660 zł
  do 4660 zł

 • Operacja przepukliny pępkowej klasycznie
  Toruń, M. Skłodowskiej-Curie 73(41 km od Bydgoszczy)
  w znieczuleniu miejscowym- 4660 zł w znieczuleniu PP lub ogólnym - 5100 zł

  od 4660 zł
  do 4660 zł

 • Operacja przepukliny kresy białej z użyciem siatki
  Toruń, M. Skłodowskiej-Curie 73(41 km od Bydgoszczy)
  w znieczuleniu miejscowym

  4660 zł

 • Operacja przepukliny kresy białej klasycznie
  Toruń, M. Skłodowskiej-Curie 73(41 km od Bydgoszczy)
  w znieczuleniu miejscowym

  4660 zł

Posiadamy również ofertę w 27 innych miastach. Sprawdź ceny operacje i leczenie przepuklin w innych miastach.

Operacje i leczenie przepuklin w Bydgoszczy - gdzie najlepiej?

Oprócz przepukliny pachwinowej, stosunkowo często występują także przepukliny brzuszne: pępkowa i kresy białej. Objawem jest najczęściej miękki guz w miejscu występowania przepukliny, uczucie nieokreślonego dyskomfortu w okolicy pachwiny np. po wysiłku fizycznym, uwypuklenie w obrębie przedniej ściany powłok brzusznych, bądź nietypowy ból, często identyfikowany z choroba wrzodową. Przepukliny leczy się operacyjnie. Leczenie zachowawcze może łagodzić dolegliwości, ale nie likwiduje schorzenia.

Gabinet zabiegowy w Lecznice Citomed Gabinet zabiegowy w Lecznice Citomed

Operacje naprawcze przepuklin

Kompleksową opiekę od momentu rozpoznania do pełnego wyleczenia, chorym z przepukliną pachwinową i brzuszną oferuje Centrum Medyczne Stadmedica. Placówka istnieje w trybie chirurgii jednego dnia realizuje leczenie przepuklin z użyciem materiałów syntetycznych zarówno metodą otwartą, jak i laparoskopowo (metodą Lichtensteina, TAP, IPOM). Wykonywane są tu również nowoczesne operacje bez materiałów syntetycznych (metodą Desardy). Zespół specjalistów chirurgów tworzą tu:

 • dr n. med. Wiesław Jundziłł
 • dr n. med. Arkadiusz Jundziłł
 • lek. med. Stanisław Pierściński
 • dr n.med. Jacek Szopiński

Gdzie jeszcze na zabieg chirurgiczny?

Przepukliny wrodzone, nabyte i pourazowe to również zakres praktyki lekarskiej chirurga, dr n. med. Włodzimierza Matuszczaka, który specjalizuje się w chirurgii naczyniowej i zabiegach proktologicznych. Oprócz operacyjnego leczenia hemoroidów, przeprowadza także operacje naprawcze każdego typu przepuklin. Zabiegi wykonywane są laparoskopowo, co skutkuje mniejszymi nacięciami, a tym samym zapewnia mniejsze blizny pooperacyjne. Metoda skraca również czas rekonwalescencji i zmniejsza ryzyko powikłań pooperacyjnych. Dr Matuszczak przyjmuje na ul. Dworcowej 63.

Metodę napięciową bez wszczepu oraz metodę beznapięciową z wszyciem siatki, w tym złoty standard w leczeniu przepuklin pachwinowych – metodę Lichtensteina, stosuje Szpital Eskulap w Osielsku. Alternatywą dla tej techniki jest operacja przepukliny metodą beznapięciową z wszczepm Parietene ProGrip. Cennikiem objęte są kwalifikacje do zabiegu jakie odbywają się w Poradni Chirurgii Ogólnej na podstawie skierowania. Zabiegi są refundowane z tytułu umowy z NFZ.

Pozostałe bydgoskie placówki

Gabinet zabiegowy w Lecznice Citomed Gabinet zabiegowy w Lecznice Citomed

Operacje przepuklin pachwinowych (skośne, proste, mosznowe) i udowych m.in. sposobem Schouldicea czy sposobem PHS, wykonuje w zakresie świadczeń NFZ oraz prywatnie, we współpracy z Oddziałem Chirurgicznym Centrum Medycznego Gizińscy, specjalista chirurgii ogólnej i naczyniowej, lek. Piotr Sokala. Operacyjne leczenie z użyciem siatki dotyczy także przepuklin pępkowych i okołopępkowych oraz przepuklin brzusznych np. w kresie białej. Konsultacje chirurgiczne przeprowadza w Prywatnym Gabinecie Lekarskim na ul. ul. Markwarta 8/2.

Zdaniem specjalistów Centrum Medycznego Bieńkowski, o ile nie istnieją internistyczne przeciwwskazania do operacji lub znieczulenia, w zasadzie wszystkie przepukliny powinny być leczone chirurgicznie. W zakresie Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej operacje naprawcze przepuklin dotyczą tu przepukliny brzusznej, udowej i pachwinowej, a zabieg wykonywany jest z użyciem siatki syntetycznej lub laparoskopowo.

Ile kosztuje leczenie przepukliny w Bydgoszczy?

Koszt operacji przepukliny zależy m.in. od rozległości zabiegu oraz techniki, jaką jest on wykonywany. Ceny zaczynają się od 2700 zł za klasyczną operację przepukliny pępkowej, a kończą na 8000 zł za operację przepukliny pachwinowej obustronnej laparoskopowo z użyciem siatki.

Więcej na temat operacje i leczenie przepuklin

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…