Brodawki wirusowe / kurzajki - usuwanie laserem Bydgoszcz

Brodawki wirusowe / kurzajki - usuwanie laserem w Bydgoszczy - gdzie najlepiej?

Brodawki wirusowe zwane kurzajkami są wywołane przez wirus brodawczaka ludzkiego (HPV), a do zakażenia, o którym decyduje osobnicza skłonność, dochodzi zwykle poprzez bezpośredni kontakt z osobą chorą lub w miejscu publicznym (np. basen). Kurzajki występują w postaci pojedynczych lub mnogich skupisk w postaci zrogowaciałych grudek i guzków, zwykle na palcach rąk i podeszwach stóp. Z kilku typów, do najczęstszych zalicza się brodawki zwykłe i płaskie.

Dermatologia laserowa – usuwanie zmian skórnych

Terapię fotodynamiczną brodawek wirusowych stosuje Klinika Fenomed, wykorzystując substancje światłoczułe (fotouczulacze) i światło do wybiórczej destrukcji patologicznych komórek i tkanek. Zabieg polega na usunięciu części zrogowaciałej brodawki, a następnie nałożeniu fotouczulacza, by następnie po kilku godzinach poddać miejsce naświetlaniu lampą. Zabieg jest bezbolesny, nie wymaga znieczulenia i, jak sugeruje dr n. med. Paweł Skory, specjalista II stopnia z dermatologii i wenerologii, jest wskazany dzieciom ze względu na stres związany z mrożeniem lub zabiegiem przy użyciu lasera CO2.

Laserowe i chirurgiczne usuwanie brodawek oraz guzków, a także prosaków i odcisków w ramach usług dermatochirurgicznych stosuje dr n. med. Sławomir Urbanowski, specjalista dermatolog-wenerolog, członek–założyciel Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych, który specjalizuje się w technikach laserowych i IPL. Zakres usług obejmuje również diagnostykę i leczenie zmian skórnych oraz wad kosmetycznych, a ofertę swoją realizuje w ramach Gabinetu Dermatologii Ogólnej Estetycznej i Laserowej Dermest.

Leczenie łagodnych zmian skórnych w postaci brodawek łojotokowych, brodawek płaskich i wirusowych oraz włókniaków i guzków, świadczą specjaliści Szpitala Eskulap w Osielsku, w ramach zabiegów medycyny estetycznej. Usługi świadczone od 1995 r. wykorzystują obecnie innowacyjne metody terapii, m. in. ultranowoczesne urządzenie Fotona SP-Dynamis i QX-max, oferując szeroki zakres metod leczenia. W zespole medycznym, zabiegi wykonuje m. in. dr n.med. Ewa Krzyżyńska-Malinowska, specjalista dermatolog. Zabiegi wykonywane są odpłatnie.

Zmiany skórne wszelkiego rodzaju możemy skorygować również w Klinice Skin Flower, która oferuje bogaty panel zabiegów estetycznych, w tym również chirurgiczne i laserowe usuwanie zrogowaciałych narośli w postaci brodawek wirusowych (kurzajek), guzków i znamion barwnikowych, zależnie od wielkości i liczby. Oferta dermatochirurgiczna dotyczy również kaszaków i kępek żółtych, a do ceny należy dodać koszt badania histopatologicznego, wykonywanego w razie konieczności. Cennik dotyczy jednego ogniska. Placówka świadczy również leczenie zmian przednowotworowych i nowotworowych skóry.

Sprawdzonym rozwiązaniem w zabiegach dermatochirurgii są lasery frakcyjne CO2, o czym przekonują  specjaliści Kliniki Kosmetologii i Dermatologii Estetycznej Dermomedica, stosujący je w terapii zmian skórnych. Jak tłumaczą, urządzenie to znajduje zastosowanie w zabiegach usuwania kurzajek, w sposób bezkontaktowy i aseptyczny, a cała procedura jest wyjątkowo precyzyjna. Cennik uwzględnia ponadto brodawki płaskie oraz m. in. włókniaki, znamiona barwnikowe i tłuszczaki, a cena obejmuje jedną zmianę. Przy ich większej ilości – jest ona ustalana indywidualnie.

Chirurgiczny laser CO2 w procedurach estetycznych, proktologicznych oraz dermatochirurgicznych stosują w swojej praktyce także lekarze Klinik Bieńkowscy Esteticmed.pl, doceniając go m. in. za szybkość wykonywania zabiegu z płytką strefą martwicy oraz minimalne ryzyko komplikacji pooperacyjnych. Ponadto, w zależności od obrazu klinicznego, oprócz zabiegów laserowych w zakresie zmian skórnych, stosują również chirurgiczne konwencjonalne procedury, poprzedzone w razie potrzeb badaniem HP. Opcją nieinwazyjnego usunięcia łagodnych zmian jest także laser Qswitch.

Pacjenci szukali zabiegu brodawki wirusowe / kurzajki - usuwanie laserem w pobliżu Bydgoszczy, w miejscowościach: Inowrocław oraz Toruń.

Więcej na temat brodawki wirusowe / kurzajki - usuwanie laserem

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…