Operacja usunięcia tarczycy Bydgoszcz i okolice

Bezpośrednio w Bydgoszczy nie dysponujemy placówką wykonującą operacja usunięcia tarczycy, natomiast możemy zaproponować wykonanie zabiegu w jednej z 11 innych klinik z okolicy Bydgoszczy. Operacja usunięcia tarczycy można przeprowadzić m.in. w Szpital Medfemina we Wrocławiu (237 km od Bydgoszczy) w cenie 8900 zł lub w Diamentum Centrum Medyczne we Wrocławiu (237 km od Bydgoszczy) gdzie cena za operacja usunięcia tarczycy wynosi 6300 zł. Wiecej informacji na temat zabiegu można przeczytać tutaj. Poniżej prezentujemy wszystkie alternatywne placówki, do których można umówić się na wizytę przez Kliniki.pl.

Operacja usunięcia tarczycy najbliżej Bydgoszczy - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą operacja usunięcia tarczycy najbliżej Bydgoszczy na podstawie cenników z 11 placówek. Najniższa cena to 4000 zł za wycięcie płata tarczycy chirurgicznie natomiast najwyższa cena w Bydgoszczy wynosi do 12000 zł (wycięcie tarczycy całkowite chirurgicznie).

Ile kosztuje operacja usunięcia tarczycy w najbliższej odległości od Bydgoszczy?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi operacja usunięcia tarczycy najbliżej Bydgoszczy:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen operacja usunięcia tarczycy najbliżej Bydgoszczy

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

Posiadamy również ofertę w 13 innych miastach. Sprawdź ceny operacja usunięcia tarczycy w innych miastach.

Operacja usunięcia tarczycy w Bydgoszczy - gdzie najlepiej?

Tarczyca (łac. glandula thyroidea) jest gruczołem wydzielania wewnętrznego, który odpowiada za przemianę materii. Znajduje się poniżej krtani, w części przedniej szyi. Podstawowym badaniem, pozwalającym wykryć ewentualne zmiany chorobowe w obrębie tarczycy, jest badanie USG gruczołu tarczowego. Wśród wskazań do leczenia operacyjnego tarczycy wymienia się m.in. wole guzkowe obojętne (np. z uciskiem tchawicy lub przełyku), wole nadczynne (np. duże wole z objawami uciskowymi) oraz raka tarczycy. Przed operacją tarczycy lekarz prowadzący i wykonujący zabieg zleca wykonanie odpowiednich badań, obejmujących podstawowe badania laboratoryjne (np. morfologia krwi, badanie ogólne moczu, kreatynina), badania oceniające funkcję gruczołu tarczowego (np. poziom tyreotropiny w surowicy), tomografię komputerową, rezonans magnetyczny oraz biopsję cienkoigłową. Operacje tarczycy przeprowadzane są w znieczuleniu ogólnym w warunkach szpitalnych.

Leczenie operacyjne tarczycy w Bydgoszczy

Leczenie chirurgiczne tarczycy ma w swojej ofercie lek. med. Jacek Pypkowski, specjalista chirurg ogólny. Jest absolwentem Akademii Medycznej w Gdańsku, a doświadczenie zawodowe zdobywał w Klinice Chirurgii Ogólnej i Endokrynologii Szpitala Uniwersyteckiego im. Antoniego Jurasza w Bydgoszczy. Udać się do niego można na częściowe wycięcie tarczycy (płatu)., w razie konieczności przeprowadza także prawie całkowite wycięcie tarczycy (strumektomia subtotalna) oraz całkowite wycięcie tarczycy (strumektomia totalna).

Operacje tarczycy przeprowadzane są także w Centrum Medycznym Gizińscy, w którym świadczona jest cała gama usług z zakresu chirurgii ogólnej i naczyniowej. Oferta ośrodka obejmuje częściowe wycięcie tarczycy (płat) oraz prawie całkowite wycięcie tarczycy (strumektomia subtotalna). Pacjenci poddać się mogą w placówce całkowitemu wycięciu tarczycy (strumektomia totalna), do Centrum udać się można również na usunięcie przytarczyc.

W Osielsku, które znajduje się 11 kilometrów od Bydgoszczy, na leczenie operacyjne tarczycy udać się można do dr n. med. Tadeusza Siemko, specjalisty chirurga ogólnego i endokrynologa. Doświadczenie zdobywał na I Oddziale Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Szpitala Wielospecjalistycznego im. dr Błażka w Inowrocławiu. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego. W zależności od konieczności przeprowadza operacje tarczycy w różnym zakresie (cieśni, jedno płata, obustronne, wole zamostkowe). Udać się można do niego również na operacje przytarczyc.

Więcej na temat operacja usunięcia tarczycy

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…