Leczenie otyłości balonem żołądkowym Bydgoszcz

Leczenie otyłości balonem żołądkowym Bydgoszcz - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą leczenie otyłości balonem żołądkowym w Bydgoszczy na podstawie cenników z 1 placówek. Najniższa cena to 7775 zł za leczenie otyłości balonem żołądkowym Medsil natomiast najwyższa cena w Bydgoszczy wynosi do 9750 zł (leczenie otyłości balonem żołądkowym Orbera 365).

Ile kosztuje leczenie otyłości balonem żołądkowym w Bydgoszczy?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi leczenie otyłości balonem żołądkowym w Bydgoszcz placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen leczenie otyłości balonem żołądkowym w Bydgoszczy

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

Posiadamy również ofertę w 13 innych miastach. Sprawdź ceny leczenie otyłości balonem żołądkowym w innych miastach.

Leczenie otyłości balonem żołądkowym w Bydgoszczy - gdzie najlepiej?

Gabinet zabiegowy w Stadmedica Centrum Medyczne Gabinet zabiegowy w Stadmedica Centrum Medyczne

Jednym ze sposobów walki z problemem otyłości jest jej leczenie za pomocą balonu żołądkowego (nieoperacyjna metoda leczenia otyłości). Zabieg najczęściej przeprowadzany jest w pracowni endoskopowej (przy użyciu sprzętu podobnego jak w przypadku gastroskopii) w krótkim znieczuleniu ogólnym i trwa około 20 minut. Balon zakładany jest na 6 miesięcy (po tym okresie jest usuwany). Pacjent może opuścić placówkę już kilka godzin po balonikowaniu żołądka. Zastosowanie balonu zmniejsza objętość żołądka, dzięki czemu pacjent szybciej uzyskuje uczucie sytości (przez co spożywa mniej pokarmów), co w konsekwencji prowadzi do schudnięcia. Należy pamiętać, że procedura jest całkowicie odwracalna (w każdym momencie proces można przerwać i usunąć wprowadzony balon). Leczenie otyłości balonem żołądkowym uważane jest za bardzo skuteczny sposób utraty wagi (w czasie 6 miesięcy kuracji średnia utrata wagi ciała wynosi 15 kilogramów).

Założenie balonu żołądkowego w Bydgoszczy

Zabieg implantacji balonu żołądkowego wykonać może prof. dr hab. n. med. Stanisław Dąbrowiecki, specjalista chirurg ogólny. Jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Gdańsku, a doświadczenie zawodowe zdobywał jako kierownik w Klinice Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy (w czasie kierownika przez niego kliniką powstał w niej jedyny w regionie ośrodek chirurgii otyłości). Specjalizuje się m.in. w chirurgicznym leczeniu otyłości, a do procedury balonikowania żołądka wykorzystuje balony Orbera (firmy Apollo Inc). Osoby otyłe poddać się u niego mogą także operacji mankietowego wycięcia żołądka (sposobem laparoskopowym). Jego oferta obejmuje ponadto całą gamę operacji plastycznych brzucha (np. miniabdominoplastyka, abdominoplastyka, plastyka przy pępku, plastyka rozległa).

W Bydgoszczy na leczenie otyłości balonem żołądkowym udać się także można do Szpitala MSW. W placówce w trakcie operacji wszczepia się balony Orbera amerykańskiej firmy Apollo Inc. Przeprowadzić w niej można również zabieg usunięcia balonu. W ośrodku z zakresu chirurgicznego leczenia otyłości wykonać można operację, polegającą na mankietowym wycięciu żołądka. W Szpitalu szukać pomocy mogą ponadto m.in. osoby, zmagające się z deformacjami brzucha. Poddać się one mogą w nim abdominoplastyce pełnej i małej, plastyce endoskopowej, laparoskopowej, plastyce rozległej oraz plastyce przy pępku.

 

Kadra w Stadmedica Centrum Medyczne Kadra w Stadmedica Centrum Medyczne

Pacjenci szukali zabiegu leczenie otyłości balonem żołądkowym w pobliżu Bydgoszczy, w miejscowościach: Inowrocław oraz Toruń.

Więcej na temat leczenie otyłości balonem żołądkowym

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…