Operacja i leczenie migdałków Bydgoszcz

Lekarze wykonujący operacje i leczenie migdałków w Bydgoszczy

W Bydgoszczy posiadamy w ofercie 1 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 2 różnych placówkach. Usługa operacje i leczenie migdałków w Bydgoszczy jest najczęściej wykonywana przez otolaryngologa i laryngologa.

dr n. med. Maciej Müller

otolaryngolog, laryngolog dziecięcy, laryngolog

w Stadmedica Centrum Medyczne

9,3 / 10

Operacje i leczenie migdałków Bydgoszcz - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą operacje i leczenie migdałków w Bydgoszczy na podstawie cenników z 2 placówek. Najniższa cena to 2500 zł za usunięcie trzeciego migdałka (gardłowego) endoskopowo natomiast najwyższa cena w Bydgoszczy wynosi do 4300 zł (usunięcie migdałków podniebiennych chirurgicznie).

Ile kosztuje operacje i leczenie migdałków w Bydgoszczy?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi operacje i leczenie migdałków w Bydgoszcz placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen operacje i leczenie migdałków w Bydgoszczy

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

 • Usunięcie migdałków podniebiennych chirurgicznie
  Toruń, M. Skłodowskiej-Curie 73
  z założeniem drenów - 4900 zł

  4300 zł

 • Zmniejszenie migdałków podniebiennych
  Bydgoszcz, Nakielska 327

  3000 zł

 • Usunięcie migdałka gardłowego z wycięciem migdałków podniebiennych
  Bydgoszcz, Nakielska 327
  założenie drenów + 500 zł

  3000 zł

 • Usunięcie trzeciego migdałka (gardłowego) chirurgicznie
  Bydgoszcz, Nakielska 327
  założenie drenów + 500 zł

  2500 zł

 • Usunięcie trzeciego migdałka (gardłowego) endoskopowo
  Bydgoszcz, Nakielska 327

  2500 zł

Posiadamy również ofertę w 21 innych miastach. Sprawdź ceny operacje i leczenie migdałków w innych miastach.

Operacje i leczenie migdałków w Bydgoszczy - gdzie najlepiej?

Adenotomia oraz tonsillektomia to laryngologiczne zabiegi usunięcia (ścięcia/wyłuszczenia) migdałków podniebiennych spowodowane ich przerostem. Nie zawsze jednak wskazane jest ich usuwanie, a leczniczy efekt osiągniemy dzięki zmniejszeniu przerośniętej tkanki, czyli tzw. tonsillotomii. W przypadku migdałka gardłowego, który również wchodzi w skład układu chłonnego, adenotomia ma zastosowanie wyłącznie, gdy stan chorobowy osiąga formę przewlekłą, a leczenie zachowawcze jest nieskuteczne.

Stany zapalne w pierścieniu chłonnym gardła

W strukturach Centrum Medycznego Gizińscy znajduje się kilka gabinetów laryngologicznych, w zakresie których świadczone usługi dotyczą zarówno dorosłych, jak i dzieci. Bardziej skomplikowane przypadki są leczone zabiegowo na Oddziale Laryngologicznym lokalnego szpitala, a świadczenia są refundowane dzięki umowie z NFZ. Oferta dotyczy zarówno usunięcia migdałka gardłowego, jak i podniebiennych, a procedury w zależności od wskazań mogą być łączone. Cennik obejmuje również adenotomię z tympanostomią (włożenie drenów w błony bębenkowe). Zespół specjalistów tworzy m. in. dr n. med. Robert Bilewicz specjalista otolaryngologii.

Zabiegi z zakresu chirurgii nosa, gardła, uszu i krtani świadczy Prywatna Klinika Wident, która swoją działalność  w 1992 r. rozpoczęła m.in. od gabinetu laryngologicznego, dziś świadcząc w zakresie nowoczesnego ośrodka specjalistyczne procedury oraz fachową opiekę. Tonsillectomia, adenotomia wraz z procedurą włożenie drenów w błony bębenkowe i/lub podcięciem migdałków podniebiennych, to standardowe zabiegi wykonywane w warunkach nowoczesnych sal operacyjnych, pod kontrolą anestezjologa, a wszystkie zaburzenia górnych dróg oddechowych są diagnozowane endoskopowo.

Otolaryngologia w Szpitalu Eskulap w Osielsku oprócz rozpoznania m. in. wrodzonych i nabytych chorób nosa, zatok przynosowych czy ucha oraz diagnostyki obrazowej, świadczy także kwalifikacje do leczenia operacyjnego m.in. migdałków. W zakresie Poradni konsultacje przeprowadza dr n. med. Marcin Daroszewski, specjalista otolaryngologii, a zabiegi realizowane są na Oddziale Otolaryngologii. W gronie specjalistów otolaryngologów, operacje przeprowadza m. in. dr n. med. Krzysztof Dalke, ekspert w dziedzinie zabiegów endoskopowych nosa.

Zabiegi laryngologiczne stanowią również ofertę NZOZ Stadmedica dr n. med. Ewy Jundziłł- Bieniek, gdzie swoje usługi świadczy dr n. med. Maciej Müller, otolaryngolog specjalizujący się w otolaryngologii dziecięcej. Standardowa oferta obejmuje diagnostykę, leczenie oraz zabiegi operacyjne migdałków podniebiennych oraz endoskopowo realizowane procedury m.in. usunięcia migdałka gardłowego. Placówka powstała w 1987 r., a swoje usługi świadczy odpłatnie oraz w ramach umowy z NFZ.

Ścięcie przerośniętego migdałka gardłowego adenotomem, stanowi jedną z procedur wykonywanych w zakresie podstawowych zabiegów laryngologicznych dorosłych i dzieci Szpitala Świętego Łukasza w Bydgoszczy. Otoloaryngologiczne procedury świadczy lek. med. Jerzy Bruś, otolaryngolog, a cena zabiegu nie obejmuje: wizyt lekarskich, badań diagnostycznych, zmian opatrunków oraz zdjęcia szwów. Nowoczesna placówka pomimo swego wielospecjalistycznego profilu, nastawiona jest na małoinwazyjne techniki zabiegowe m. in. w urologii, ginekologii oraz chirurgii plastycznej.

Migdałki podniebienne usuniemy również na Klinicznym Oddziale Otolaryngologicznym z Oddziałem Chirurgii Szczękowej 10 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką. Oprócz podstawowego zakresu leczenia otolaryngologicznego, placówka oferuje ponadto leczenie zachowawcze i operacyjne z wykorzystaniem endoskopii. Klinika prowadzi ponadto specjalizacje w dziedzinie otolaryngologii (trzy akredytacje), a zastępcą Ordynatora Oddziału Klinicznego Otolaryngologicznego jest dr n. med. Grażyna Doroszewska, specjalista otolaryngologii, pediatrii, alergologii.

Pacjenci szukali zabiegu operacje i leczenie migdałków w pobliżu Bydgoszczy, w miejscowościach: Inowrocław.

Więcej na temat operacje i leczenie migdałków

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…