Inne placówki w pobliżu Bydgoszczy

Lekarze wykonujący usunięcie kaszaka w Bydgoszczy

W Bydgoszczy posiadamy w ofercie 3 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 4 różnych placówkach. Usługa usunięcie kaszaka w Bydgoszczy jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego i dermatologa.

lek. Masaoud Sousak

chirurg ogólny, chirurg onkolog

w Prywatne Usługi Lekarskie dr Masaoud Sousak

10 / 10
prof. dr hab. n. med. Wojciech Zegarski

chirurg ogólny, chirurg onkolog

w Clinica Dermatoestetica

8,0 / 10
prof. dr hab. n. med. Barbara Zegarska

dermatolog, wenerolog, alergolog

w Clinica Dermatoestetica

Usunięcie kaszaka Bydgoszcz - cena

Prezentujemy poniżej ceny procedury usunięcie kaszaka w 4 placówkach w Bydgoszczy. Najniższa cena wynosi 250 zł w LASERMED, najwyższa to 2200 zł, natomiast średni koszt to 933 zł.

Ile kosztuje usunięcie kaszaka w Bydgoszczy?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi usunięcie kaszaka w Bydgoszcz placówkach:

Posiadamy również ofertę w 32 innych miastach. Sprawdź ceny usunięcie kaszaka w innych miastach.

Usunięcie kaszaka w Bydgoszczy - gdzie najlepiej?

Gabinet zabiegowy w Lecznice Citomed Gabinet zabiegowy w Lecznice Citomed

Kaszak (torbiel zastoinowa) jest szpecącą skórę zmianą w postaci niewielkiej grudki lub guzka o żółtawym zabarwieniu. Powstaje w rezultacie zastoju wydzieliny w obrębie mieszka włosowego lub gruczołów łojowych. Znajduje się pod skórą i może występować w dowolnym miejscu na ciele – najbardziej narażone na pojawienie się kaszaka są rejony owłosione.

Zabieg wycięcia kaszaka należy do drobnych procedur chirurgicznych, które nie wymagają rehabilitacji. Jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym i trwa ok. 10-15 minut. Lekarz wycina zmianę przy pomocy elektrycznego skalpela lub lasera. W przypadku laseroterapii skóra na kaszaku zostaje przecięta, dzięki czemu zabieg nie pozostawia blizn i jest bezkrwawy. Nierzadko specjaliści zalecają pacjentom poddanie wyciętej zmiany badaniu histopatologicznemu w celu wykluczenia choroby nowotworowej.

Bydgoszcz – polecani chirurdzy

Zabieg wycięcia kaszaka jest prostą procedurą, jednak najlepiej powierzyć jej wykonanie wykwalifikowanemu chirurgowi. Doświadczonych lekarzy nie brak w Bydgoszczy – mieście nowoczesnych klinik i specjalistów cieszących się renomą poza granicami kraju. Taką postacią jest bez wątpienia dr n. med. Wiesław Bieńkowski z Centrum Medycznego Bieńkowski. To specjalista chirurgii ogólnej oraz chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej, a jego klinika to jeden z największych i najnowocześniejszych w Polsce prywatnych szpitali specjalizujących się w zabiegach z zakresu chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej. Współpracujący z ośrodkiem lekarze wykonują także zabiegi z dziedziny chirurgii ogólnej i naczyniowej.

Polecaną bydgoską placówką jest również Clinica Dermatologica. Zabiegi chirurgiczne przeprowadza w niej prof. dr hab. n. med. Wojciech Zegarski, specjalista chirurgii ogólnej i onkologicznej z ponad 30-letnim doświadczeniem. W zależności od rodzaju zmiany dobiera najodpowiedniejszą formę terapii oraz decyduje o sposobie usunięcia defektu. Wśród stosowanych przez niego metod można wymienić wycięcie chirurgiczne, zabieg z użyciem lasera, elektrokoagulację, a także krioterapię. Zmiana po usunięciu chirurgicznym jest oddawana do badania histopatologicznego, po czym pacjent otrzymuje wynik badania. Prof. Zegarski obejmuje stanowisko koordynatora Oddziału Klinicznego Chirurgii Onkologicznej Centrum Onkologii im. prof. Franciszka Łukaszczyka w Bydgoszczy.

Kolejna klinika to Fenomed. Usunięcie kaszaka polega na chirurgicznym wycięciu i założeniu szwów. W ramach dermatochirurgii członkowie zespołu medycznego zajmują się usuwaniem włókniaków i zmian barwnikowych, a także tłuszczaków i kępek żółtych. Pacjent może zwrócić się do nich w przypadku wrastającego paznokcia lub guzowatości nosa. Zabiegi wykonuje m.in. dr Paweł Skory, który od ponad 20 lat jest asystentem w Klinice Dermatologii Szpitala Uniwersyteckiego w Bydgoszczy. To specjalista II° z dermatologii i wenerologii. Do zespołu medycznego należy również dr Anita Mazur oraz mgr Magdalena Rucińska.

Drobne zabiegi chirurgiczne w Bydgoszczy

prof. dr hab. n. med. Wojciech Zegarski (chirurg ogólny, chirurg onkolog) prof. dr hab. n. med. Wojciech Zegarski (chirurg ogólny, chirurg onkolog)

Szeroką ofertę zabiegów z zakresu chirurgii ogólnej posiada także NZOZ Stadmedica. To rodzinna placówka, której początek działalności datuje się na rok 1987 – wtedy utworzono pierwsze gabinety: chirurgiczny oraz stomatologiczny. Usługi medyczne są w niej świadczone prywatnie i w ramach kontraktu z NFZ. Pacjenci mogą zgłosić się do ośrodka z prośbą o usunięcie kaszaka, a także brodawek skórnych, tłuszczaka i znamiona barwnikowego. Do zespołu medycznego kliniki należy dr n. med. Wiesław Jundziłł oraz dr n. med. Thabit A. Sinjab, specjaliści chirurgii ogólnej z wieloletnim doświadczeniem zawodowym.

Pomoc pacjentom, u których pojawił się kaszak, oferuje również Centrum Chirurgii Laryngologicznej Larmedica. Prócz tego lekarze ośrodka przeprowadzają zabiegi wyłuszczenia włókniaka i tłuszczaka. Ośrodek specjalizuje się w operacjach z dziedziny laryngologii, a zespół medyczny składa się z wykwalifikowanych lekarzy – należy do niego m.in. dr n. med. Krzysztof Dalke oraz dr n. med. Piotr Winiarski.

Będąc w Bydgoszczy, osoba z kaszakiem może zdecydować się na zabieg w Centrum Medycznym ESKULAP. Specjaliści ośrodka wykonują procedurę w trybie ambulatoryjnym (w ramach Chirurgii Jednego Dnia). Centrum funkcjonuje od 20 lat, a zespół medyczny placówki ma za sobą przeprowadzenie ponad 10 tys. konsultacji i ponad tysiąca operacji chirurgicznych. Wysoką jakość świadczonych przez niego usług medycznych nagrodzono wyróżnieniem „Przyjazna Przychodnia”, placówka została także laureatem konkursu „Złoty Stetoskop” w roku 2012 i 2013.

Jeszcze jedną bydgoską kliniką, w której można pozbyć się kaszaka, jest Centrum Medyczne Gizińscy. Zabiegi chirurgiczne są przeprowadzane w dwóch nowoczesnych salach operacyjnych i trzech gabinetach zabiegowych.

Pacjenci szukali zabiegu usunięcie kaszaka w pobliżu Bydgoszczy, w miejscowościach: Inowrocław.

Więcej na temat usunięcie kaszaka

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…