Znamiona barwnikowe / pieprzyki - usuwanie laserem Bydgoszcz

Lekarze wykonujący znamiona barwnikowe / pieprzyki - usuwanie laserem w Bydgoszczy

W Bydgoszczy posiadamy w ofercie 1 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 2 różnych placówkach. Usługa usuwanie znamion i pieprzyków w Bydgoszczy jest najczęściej wykonywana przez lekarza wykonującego zabiegi medycyny estetycznej.

prof. dr hab. n. med. Barbara Zegarska

dermatolog, wenerolog, alergolog

w Clinica Dermatoestetica

Znamiona barwnikowe / pieprzyki - usuwanie laserem w Bydgoszczy - gdzie najlepiej?

Znamiona barwnikowe (popularnie nazywane „pieprzykami”) zbudowane są z łagodnie namnażających się komórek barwnikowych skóry (melanocytów). Zakłada się, że dorosły człowiek posiada ok. 20 znamion barwnikowych. Istnieje wiele podziałów znamion barwnikowych m.in. ze względu na ich kształt (znamiona barwnikowe soczewicowate oraz płaskie). Przed podjęciem leczenia znamion barwnikowych powinien obejrzeć je lekarz dermatolog lub chirurg onkolog, ponieważ każda zmiana skórna wymaga zdiagnozowania. W przypadku znamion skórnych najczęściej stosowane jest badanie metodą dermatoskopii (polega ono na oglądaniu wybranych zmian chorobowych skóry za pomocą dermatoskopu). Pieprzyki  można usunąć w trakcie zabiegu operacyjnego lub stosując nieinwazyjną metodę laserową. Przy zastosowaniu metody laserowej znieczulenie nie jest konieczne, a sam  zabieg trwa maksymalnie kilka minut.

Usuwanie znamion barwnikowych (pieprzyków) za pomocą lasera w Bydgoszczy

Centrum Medyczne Laser-Med S.A jest ośrodkiem ,oferującym usunięcie zmian barwnikowych za pomocą lasera. W tym celu używane są tu urządzenia laserowe: VPL oraz laser frakcyjny CO2. Laser VPL (Energist Ultra Variable Pulsed Light) emituje przefiltrowane wiązki światła o szerokim spektrum działania, które następnie są selektywnie absorbowane przez odpowiednią strukturę skóry. Ten typ lasera stosuje się także w przypadku występowania piegów, plam soczewicowatych posłonecznych oraz przebarwień pozapalnych.

W Świecicach (ok. 45 km od Bydgoszczy) znajduje się Centrum Medyczne KWEL-MED. Jest to wielospecjalistyczna placówka medyczna wykonująca m.in. zabiegi laserowego usuwania znamion barwnikowych. W ośrodku tym pieprzyki usuwane są za pomocą lasera frakcyjnego CO2. Przed zabiegiem konieczne jest odbycie konsultacji specjalistycznej, w trakcie której lekarz zdecyduje o kwalifikacji znamienia do usunięcia.

Znamiona barwnikowe / pieprzyki - usuwanie laserem znajduje się także w ofercie kliniki FENOMED w Bydgoszczy, która specjalizuje się w dermatologii estetycznej i laserowej. Zabieg laserowego usuwania znamion barwnikowych wykonywany jest w ośrodku za pomocą lasera frakcyjnego CO2 Fraxel RePair firmy Solta Medical. Oprócz usuwania pieprzyków, laser ten używany jest także do redukcji zmarszczek, bruzd, rozszerzonych naczynek oraz blizn różnego rodzaju (pooperacyjne, pourazowe).

Pacjenci szukali zabiegu znamiona barwnikowe / pieprzyki - usuwanie laserem w pobliżu Bydgoszczy, w miejscowościach: Inowrocław oraz Toruń.

Więcej na temat znamiona barwnikowe / pieprzyki - usuwanie laserem

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…