Operacja przepukliny rozworu przełykowego Katowice

Musisz poddać się operacji przepukliny rozworu przełykowego i szukasz w tym celu sprawdzonej kliniki na terenie Katowic? Poniżej znajdziesz listę 1 tutejszych placówek medycznych, w których można usunąć przepuklinę. Porównaj ceny poszczególnych zabiegów i dowiedz się więcej o przeprowadzających je lekarzach. Nie zwlekaj i jeszcze dziś zapisz się na wizytę do wybranego specjalisty!

Lekarze wykonujący operacja przepukliny rozworu przełykowego w Katowicach

W Katowicach posiadamy w ofercie 1 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 1 różnych placówkach. Usługa operacja przepukliny rozworu przełykowego w Katowicach jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego.

dr n. med. Grzegorz Kowalski

chirurg ogólny, bariatra

w Klinika Chirurgii Mazan

ocena 4,6 / 5  (93 opinii)

Operacja przepukliny rozworu przełykowego w Katowicach - gdzie najlepiej?

O przepuklinie mówimy, gdy dochodzi do nieprawidłowego przemieszczenia się narządów lub tkanek poza jamę ciała, w której normalnie się one znajdują. Przepuklinę rozworu przełykowego zaliczamy do grupy przepuklin wewnętrznych czyli takich, których nie da się zobaczyć przez skórę. Przypadłość ta pojawia się, gdy przemieszczeniu ulega część żołądka, która trafia klatki piersiowej.

Czym jest przepuklina rozworu przełykowego?

Przepuklina rozworu przełykowego należy do grupy przepuklin przeponowych. W ich przebiegu dochodzi do patologicznego przemieszczenia narządów z jamy brzusznej do klatki piersiowej przez wrodzone lub nabyte otwory znajdujące się w przeponie. W zależności od tego, która część żołądka przemieściła się do klatki piersiowej, wyróżniamy różne rodzaje przepuklin rozworu przełykowego. Najczęściej występują:

  • przepuklina wślizgowa rozworu przełykowego
  • przepuklina okołoprzełykowa

Przepuklina rozworu przełykowego dotyczy przede wszystkim ludzi starszych. Jest to związane z utratą elastyczności i osłabieniem mięśni.

Gdzie w Katowicach usunąć przepuklinę rozworu przełykowego?

Placówką, która posiada w swojej ofercie operację przepukliny rozworu przełykowego jest Klinika Chirurgii Mazan. To nowoczesny ośrodek medyczny, zlokalizowany w samym sercu Katowic. Właścicielem placówki jest dr Zbigniew Mazan, znakomity specjalista z zakresu chirurgii plastycznej i ogólnej. Do kadry lekarskiej kliniki należy wielu doświadczonych specjalistów, w tym dr n. med. Grzegorz Kowalski (chirurg ogólny, bariatra), dr hab. n. med. Robert Król (chirurg ogólny i naczyniowy), dr n. med. Ireneusz Mazur (chirurg ogólny i naczyniowy) oraz prof. dr hab. n. med. Jacek Starzewski (chirurg ogólny, proktolog).

Ile kosztuje operacja przepukliny rozworu przełykowego w Katowicach?

Za zabieg usunięcia przepukliny rozworu przełykowego trzeba zapłacić minimum 9000 zł. Do ceny tej należy dodatkowo doliczyć koszt konsultacji z chirurgiem.

Pacjenci szukali zabiegu operacja przepukliny rozworu przełykowego w pobliżu Katowic, w miejscowościach: Chorzów, Sosnowiec, Siemianowice Śląskie, Świętochłowice, Będzin, Mysłowice, Ruda Śląska, Bytom, Dąbrowa Górnicza, Piekary Śląskie, Tychy, Zabrze, Jaworzno, Tarnowskie Góry, Gliwice, Oświęcim, Żory, Zawiercie, Rybnik, Jastrzębie-Zdrój oraz Bielsko-Biała.

Więcej na temat operacja przepukliny rozworu przełykowego

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…