USG Doppler żył / tętnic kończyn dolnych Częstochowa

Lekarze wykonujący USG Doppler żył / tętnic kończyn dolnych w Częstochowie

W Częstochowie posiadamy w ofercie 2 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 3 różnych placówkach.

lek. Jarosław Rządkowski

chirurg ogólny, flebolog, lekarz wykonujący zabiegi medycyny estetycznej

w Bellazone

10 / 10
dr n. med. Zbigniew Jabłonka

chirurg ogólny

w Gabinet chirurgiczny dr Zbigniew Jabłonka

9,8 / 10

USG Doppler żył / tętnic kończyn dolnych Częstochowa - cena

Prezentujemy poniżej ceny procedury USG Doppler żył / tętnic kończyn dolnych w 3 placówkach w Częstochowie. Najniższa cena wynosi 180 zł w Bellazone, najwyższa to 200 zł, natomiast średni koszt to 187 zł.

Ile kosztuje USG Doppler żył / tętnic kończyn dolnych w Częstochowie?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi USG Doppler żył / tętnic kończyn dolnych w Częstochowa placówkach:

Posiadamy również ofertę w 45 innych miastach. Sprawdź ceny USG Doppler żył / tętnic kończyn dolnych w innych miastach.

USG Doppler żył / tętnic kończyn dolnych w Częstochowie - gdzie najlepiej?

Badanie USG Doppler wykonuje się w celu wykrycia wszelkich zmian w układzie żylnym i jest to podstawowe badanie w diagnostyce chorób układu krążenia. Dzięki niemu można ocenić przepływ krwi w naczyniach krwionośnych i sercu oraz ewentualne zmiany kierunku i prędkości spowodowane obecnością przewężenia naczynia lub blokadą wewnątrznaczyniową. Podstawowymi wskazaniami do wykonania USG Doppler kończyn dolnych jest ocena stanu tętnic biodrowych, udowych, podkolanowych i piszczelowych w przypadku stwierdzenia zaburzeń przepływu krwi w przebiegu miażdżycy, teleangiektazje i żylaki oraz cukrzyca. Badanie wykonuje specjalista flebolog, chirurg naczyniowy.

Diagnostyka dopplerowska tętnic i żył kończyn dolnych – gdzie w Częstochowie wykonywane jest badanie?

Diagnostyką i leczeniem schorzeń układu tętniczego oraz żylnego zajmuje się lek med. Paweł Wodecki, specjalista chirurgii ogólnej II stopnia, specjalista chirurgii naczyniowej. W swojej praktyce specjalizuje się w chirurgii naczyniowej, flebologii oraz videochirurgii, lecząc m.in. choroby tętnic (miażdżyca), choroby naczyń żylnych (żylaki kończyn dolnych) czy zakrzepowo-zarostowe zapalenie naczyń (choroba Bürgera). USG Doppler w ramach diagnostyki i kwalifikacji do zabiegów przeprowadza podczas wizyty. Lekarz jest członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Naczyniowej.

Specjalistyczna diagnostyka ultrasonograficzna dorosłych i dzieci to oferta Gabinetu USG dr n. med. Bożeny Gabrysiak, gdzie w ramach badań dopplerowskich wykonywane jest obrazowanie żył i tętnic kończyn górnych i dolnych, naczyń jamy brzusznej, miednicy małej oraz tętnic szyjnych. W Gabinecie badania wykonywane są na aparacie Toshiba Aplio 400 z Tissue Doppler Imaging kolorowy i spektralny (Doppler tkankowy) oraz z opcją pulsacji i ciągłą – triplex mode (obraz 2D, Doppler spektralny i Doppler kolorowy w czasie rzeczywistym).

USG Doppler żył / tętnic kończyn dolnych wykonują również lekarze Centrum Opieki i Rehabilitacji Zdrowie, a badania przeprowadzane są m.in. w profilaktyce udaru mózgu czy zatorowości płucnej. Celem badań jest m.in. wykrywanie zwężeń i niedrożności w tętnicach kończyn dolnych oraz badanie żył kończyn dolnych pod kątem zakrzepicy lub niewydolności zastawkowej. Pozostałe badania obejmują diagnostykę naczyń obwodowych, w tym tętnice nerkowe czy trzewne.

Pacjenci szukali zabiegu usg doppler żył / tętnic kończyn dolnych w pobliżu Częstochowy, w miejscowościach: Lubliniec, Radomsko, Zawiercie oraz Tarnowskie Góry.

Więcej na temat USG Doppler żył / tętnic kończyn dolnych

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…