USG Doppler żył / tętnic kończyn dolnych

Lekarze wykonujący USG Doppler żył / tętnic kończyn dolnych

Posiadamy w ofercie 20 specjalistów w 42 polskich miastach, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 110 różnych placówkach.

lek. Marcin Napierała

chirurg ogólny, flebolog

w Klinika Flebologii

10 / 10
dr Krzysztof Celejewski

chirurg ogólny, flebolog

w Klinika Flebologii

10 / 10
lek. Justyna Wilczko

lekarz chorób wewnętrznych, flebolog

w Klinika Flebologii

10 / 10
dr hab. n. med. Tomasz Grzela

chirurg ogólny, flebolog

w Klinika Flebologii

10 / 10
lek. Artur Hering

angiolog, lekarz chorób wewnętrznych

w Centrum Medyczne Skopia

10 / 10
dr n. med. Zbigniew Jabłonka

chirurg ogólny

w Gabinet chirurgiczny dr Zbigniew Jabłonka

9,8 / 10
dr n. med. Wojciech Rybak

chirurg ogólny, flebolog, lekarz wykonujący zabiegi medycyny estetycznej

w Rybak Clinics Wrocław

9,5 / 10
lek. Cezary Szary

radiolog, diagnosta obrazowy, flebolog

w Klinika Flebologii

9,3 / 10
dr n. med. Diana Kupczyńska

chirurg ogólny, flebolog, lekarz wykonujący zabiegi medycyny estetycznej

w Rybak Clinics Wrocław

9,3 / 10
lek. Maciej Antkiewicz

flebolog, chirurg naczyniowy

w Rybak Clinics Wrocław

8,8 / 10
lek. Dominika Plucińska

flebolog, radiolog

w Klinika Flebologii

8,0 / 10
lek. Tomasz Kozik

chirurg ogólny, chirurg naczyniowy

w Euroklinika

8,0 / 10
lek. Cezary Perliński

radiodiagnosta, radiolog, diagnosta obrazowy

w Zespół Przychodni Specjalistycznych Prima

lek. Tomasz Siewniak

flebolog

w Rybak Clinics Wrocław

dr n. med. Krzysztof Korta

chirurg ogólny, chirurg naczyniowy

w GOYA Medical

lek. Anna Bodziony

flebolog, radiolog

w Klinika Flebologii

dr n. med. Michał Olejczyk

chirurg ogólny, chirurg naczyniowy, angiolog

w Poliklinika Doktora Bessera

lek. Aleksander Czajka

chirurg ogólny, chirurg naczyniowy, angiolog

w Poliklinika Doktora Bessera

lek. Szymon Mleczko

lekarz chorób wewnętrznych, angiolog, kardiolog

w Centrum Medyczne Skopia

lek. Tomasz Terpiłowski

chirurg naczyniowy, chirurg ogólny

w CM Terpiłowski Radom

USG Doppler żył / tętnic kończyn dolnych - informacje

Dzięki metodzie dopplerowskiej możliwe jest wykrywania schorzeń tętnic i żył, które w konsekwencji mogą prowadzić do częściowego lub całkowitego zakłócenia pracy mózgu, zawału serca czy zatorowości płucnej. Współczesna ultrasonografia jest wykorzystywana rutynowo w przypadku wszystkich najnowocześniejszych metod leczenia niewydolności żylnej, co pozwala na wykrycie nawet najmniejszej nieprawidłowości w ich wczesnym stadium. 

Ocena przepływów i morfologii układu naczyniowego

Podczas każdego etapu leczenia chorób żylnych i tętniczych w Przychodni medycznej Polikliniki evi-MED w Gdyni, monitorowany jest stan żył pacjenta badaniem dopplerowskim. Dzięki specjalistycznej aparaturze oraz specyfice badania, USG Doppler możliwa jest ocena przepływu krwi w naczyniach krwionośnych i sercu. Ultrasonograf rejestruje zmiany częstotliwości fali i na tej podstawie lokalizuje zakrzepy m. in. tętnic i żył kończyn górnych i dolnych. Badania diagnostyki obrazowej wykonywane są w Poliklinice evi-MED nr 3.

Pełen zakres badań USG, a w szczególności badania z zakresu obrazowania dopplerowskiego, należą do oferty warszawskiej Przychodni Nasmed zarówno w zakresie układu żylnego, jak i tętniczego. Badanie stosowane jest w leczeniu niewydolności żylnej, a zaletą ultrasonografii jest obrazowanie w czasie rzeczywistym. W zakresie kończyn dolnych, cennik obejmuje USG Doppler tętnic (1 lub 2 kończyny), żył wraz z żyłą główną dolną oraz skrining naczyń tętniczych. Badania odbywają się podczas konsultacji flebologicznych lub radiologicznych.  

Sonomed to Prywatna Specjalistyczna Przychodnia Chirurgiczna w Grójcu, kóra swoją działalność rozpoczęła w 2007 r. z inicjatywy specjalistów chirurgii ogólnej: dr n. med. Tomasza Grodzińskiego oraz dr n. med. Jacka Jasiorowskiego. Placówka specjalizuje się w chirurgii ogólnej i flebologii, w proktologii i zabiegach endoskopowych, świadcząc również usługi z zakresu diagnostyki USG na ultrasonografach Toshiba Aplio MX. W zakresie USG Doppler kolor kończyn dolnych, oferta obejmuje zarówno tętnice, jak i żyły z możliwością konsultacji. Placówka jest m. in. partnerem grupy Lux Med.

Badanie przepływu krwi w naczyniach metodą ultrasonograficzną i monitoring prędkości jej przepływu wykonują również lekarze Centrum Medycznego Luxmed w Lublinie w ramach Poradni chirurgii naczyniowej.  Diagnozą zmian patologicznych tj. zwężenia lub niedrożność tętnic i żył zajmuje się w zespole dr n. med. Chrapko Marek, specjalista chirurgii naczyniowej, specjalista chirurgii ogólnej, który oprócz leczenia zachowawczego i operacyjnego chorób naczyń, wykonuje przetoki tętniczo-żylne do hemodializy i USG Doppler naczyń w zakresie 1 lub 2 układów żylnych bądź tętniczych.

Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca to ogólnopolska sieć ponad 20 wyspecjalizowanych oddziałów kardiologicznych, kardiochirurgicznych i chirurgii naczyniowej, jakie powstały w 2000 r. i wchodzą w skład Grupy American Heart of Poland, a swoim zasięgiem obejmuje także kompleks uzdrowiskowy w Ustroniu. W swoich placówkach świadczy również USG Doppler żył kończyn dolnych wraz z konsultacją chirurga naczyniowego, co stanowi pierwszy etap prawidłowego leczenia żylaków. Placówka swoje usługi realizuje zarówno w ramach kontraktów z NFZ, jak i komercyjnie.

W Centrum Diagnostyki Obrazowej MR, TK, RTG, USG, Mammografii w Sosnowcu, badanie dopplerowskie tętnic kończyn dolnych wykonuje się w pozycji leżącej, na odcinku od pachwin do kostek. Przez chwilę tylko lekarza zaleca przyjęcie pozycji leżącej na brzuchu lub w uzasadnionych przypadkach pozycji stojącej. Badanie, w zależności od warunków anatomicznych trwa 10-25 min i jest wykonywane w przypadku miażdżycy, dolegliwości bólowych kończyn dolnych czy w związku z niecharakterystycznymi dolegliwościami bólowymi, parestezjami i objawem „ciężkich nóg”.

Więcej na temat USG Doppler żył / tętnic kończyn dolnych

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…