USG Doppler żył / tętnic kończyn dolnych Kraków

Lekarze wykonujący USG Doppler żył / tętnic kończyn dolnych w Krakowie

W Krakowie posiadamy w ofercie 4 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 10 różnych placówkach.

lek. Artur Hering

angiolog, lekarz chorób wewnętrznych

w Centrum Medyczne Skopia

10 / 10
lek. Magdalena Woch-Trojanowska

lekarz radiolog

w Ultramedica USG

dr n. med. Andrzej Fedak

chirurg ogólny, lekarz radiolog, diagnosta obrazowy

w Ultramedica USG

lek. Magdalena Biernacka

chirurg naczyniowy

w ArtClinik Centrum Zdrowia i Urody

USG Doppler żył / tętnic kończyn dolnych Kraków - cena

Prezentujemy poniżej ceny procedury USG Doppler żył / tętnic kończyn dolnych w 10 placówkach w Krakowie. Najniższa cena wynosi 180 zł w Centrum Medyczne Skopia, najwyższa to 350 zł, natomiast średni koszt to 276 zł.

Ile kosztuje USG Doppler żył / tętnic kończyn dolnych w Krakowie?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi USG Doppler żył / tętnic kończyn dolnych w krakowskich placówkach:

Posiadamy również ofertę w 47 innych miastach. Sprawdź ceny USG Doppler żył / tętnic kończyn dolnych w innych miastach.

USG Doppler żył / tętnic kończyn dolnych w Krakowie - gdzie najlepiej?

W diagnostyce zaburzeń układu krążenia i ocenie jego drożności, USG Doppler jest badaniem podstawowym, pozwalającym na analizę przepływów i morfologii układu naczyniowego. Można powiedzieć, że bez ultrasonografii dopplerowskiej trudno sobie wyobrazić współczesną flebologię. Dzięki zastosowaniu sond liniowych o wysokiej rozdzielczości oraz obrazowaniu w czasie rzeczywistym, ultrasonografię z efektem Dopplera stosuje się obecnie rutynowo w przypadku wszystkich nowoczesnych metod leczenia niewydolności żylnej.

Diagnostyka chorób naczyniowych

Bezinwazyjne badanie USG Doppler duplex tętnic i żył z kolorowym obrazowaniem przepływu wykonamy w Szpitalu Zakonu Bonifratrów Św. Jana Grandego, a oprócz wskazań związanych z diagnostyką kończyn dolnych, badanie wykonywane jest tu również do monitorowania tętniaków aorty brzusznej i tętnic obwodowych. Badanie jest bezpłatne wyłącznie dla pacjentów posiadających skierowanie od lekarza specjalisty. Bezbolesne, obojętne dla pacjenta nie wymaga wcześniejszego przygotowania. Badanie naczyniowe wykonywane jest w zakresie Pracowni USG i dostępne jest również odpłatnie. 

Badania ultrasonograficzne w pełnym zakresie na nowoczesnym aparacie Toshiba Power Vision 6000 z Dopplerem kolorowym wykonamy w zakresie Specjalistycznych Gabinetów Lekarskich i Stomatologicznych Alfamedica, a oferta obejmuje również badania naczyniowe tętnic kończyn dolnych (zespół pozakrzepowy). Aktualny certyfikat Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego posiada dr n. med. Marcin Graca, specjalista II stopnia z chirurgii ogólnej, który oprócz chirurgii naczyniowej, prowadzi szeroką diagnostykę USG oraz dopplerowską USG żył i tętnic kończyn dolnych oraz naczyń jamy brzusznej.

Angiomedic – Ośrodek Diagnostyki i Terapii istnieje od 1993 r. i specjalizuje się w diagnostyce oraz leczeniu chorób wewnętrznych ze szczególnym uwzględnieniem chorób naczyń. Cennik obejmuje badanie USG wraz z oceną przepływu (Color/Spectral Doppler) układu żylnego lub tętniczego jednej kończyny bądź obu, a ponadto istnieje możliwość przeprowadzenia badania USG w tym samym zakresie w domu pacjenta z konsultacją lekarską i bezpłatnym  wypisaniem leków. Pod kontrolą USG wykonywane są tu również zabiegi zamykania poszerzonych żył, żylaków oraz naczyniaków i malformacji naczyniowych metodą skleroterapii. 

Wskazaniem do badania USG Doppler tętnic oraz żył kończyn dolnych w Centrum Medycznym Apamea mogą być obrzęki, bóle i drętwienie nóg, przebarwienia i zasinienie kończyn, a także łatwe pękanie naczyń. Badania wykonują m.in.: dr hab. n. med. Irena Ciećko-Michalska, a pracownia sonograficzna wyposażona jest w aparat cyfrowy Logiq 7 firmy General Electric, który umożliwia wykonywanie pełnego zakresu badań USG. Krótkie, 20 minutowe badanie w indywidualnych przypadkach może ulec zmianie. 

Gabinet Lekarski Diagnostyki Ultrasonograficznej swoją działalność rozpoczął na przełomie 1992/1993 r., w 2013 r. instalując nowy aparat firmy Toshiba – Aplio MX z pełnym zestawem głowic i możliwością m. in. oceny elastografii (elastyczności) tkanek przy pomocy ultradźwięków oraz oceny mikrozwapnień. Badanie dopplerowskie jest częścią szerokiej oferty diagnostycznej z możliwością równoległych, specjalistycznych konsultacji lekarskich, a wykonują je lekarze z przyznanymi Certyfikatami Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego oraz z rekomendacją Okręgowej Rady Lekarskiej w Krakowie. 

W Pracowni USG Polimed na Os. Piastów 40 (Nowa Huta) badania dopplerowskie naczyń kończyn dolnych stanowią część diagnostycznej oferty, a placówka wyposażona jest w nowoczesny ultrasonograf Logiq 3 EXPERT - II typu. Badania realizowane są bezpłatnie, w ramach podmiotów mających podpisaną umowę na badania obrazowe z Polimed oraz odpłatnie, a wykonują je: lek. med. Andrzej Fedak oraz lek. med. Roman Czekaj. Placówka istnieje od 2000 r., a usługi medyczne realizuje zgodnie z ISO 9001:2009.

Pacjenci szukali zabiegu usg doppler żył / tętnic kończyn dolnych w pobliżu Krakowa, w miejscowościach: Wieliczka.

Więcej na temat USG Doppler żył / tętnic kończyn dolnych

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…