Lekarze wykonujący operacja nosa chrzęstnego / czubka nosa w Bydgoszczy

W Bydgoszczy posiadamy w ofercie 4 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 2 różnych placówkach. Usługa operacja nosa chrzęstnego / czubka nosa w Bydgoszczy jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego, chirurga plastycznego, laryngologa i lekarza medycyny estetycznej.

dr n. med. Jarosław Markowicz

chirurg plastyczny, chirurg dziecięcy

w Szpital Świętego Łukasza

ocena 4,7 / 5  (11 opinii)
prof. nadzw. dr hab. n. med. Henryk Witmanowski

chirurg plastyczny, chirurg ogólny

w Stadmedica Centrum Medyczne

ocena 4,7 / 5  (32 opinii)
dr n. med. Sylwester Dratwa

chirurg plastyczny, chirurg ogólny

w Szpital Świętego Łukasza

ocena 4,5 / 5  (20 opinii)
dr n. med. Arkadiusz Jundziłł

chirurg ogólny, chirurg plastyczny

w Stadmedica Centrum Medyczne

Operacja nosa chrzęstnego / czubka nosa w Bydgoszczy - gdzie najlepiej?

Lek. med. Jacek Szyperski Lek. med. Jacek Szyperski

Operacja nosa w części chrzęstnej polega na wymodelowaniu jego końca. Najczęściej wykonywana jest przez cięcie wewnętrzne, co pozwala uniknąć widocznych blizn. Tylko w niektórych wypadkach (przy bardziej skomplikowanych zabiegach) konieczne jest wykonanie niewielkiego cięcia na słupku nosa, po którym pozostaje prawie niewidoczna blizna. Warunkiem kwalifikacji do zabiegu jest dobry ogólny stan zdrowia i prawidłowe wyniki badań podstawowych. Procedurę przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym, a standardowy czas pobytu pacjenta w klinice po korekcie części chrzęstnej nosa wynosi kilka godzin. Powrót do codziennej aktywności następuję maksymalnie do 10 dni po zabiegu. Pierwsze efekty widoczne są zaraz po ustąpieniu opuchlizny, jednak na pełne rezultaty czekać trzeba około 4-6 miesięcy.

Korekta części chrzestnej nosa w Bydgoszczy – gdzie udać się na zabieg

Operację nosa chrzęstnego w Bydgoszczy przeprowadzić może lek. med. Wiesław Bieńkowski, chirurg plastyczny. Doświadczenie zdobywał w Klinicznym Oddziale Oparzeniowo-Plastycznym 10 Wojskowego Szpitala Klinicznego w Bydgoszczy. Wykonuje zarówno operacje nosa w części chrzęstnej, jak i kostnej. Z zakresu operacji plastycznych twarzy jego oferta obejmuje również plastykę powiek dolnych i górnych. Pomocy szukać u niego mogą także osoby zmagające się z problemem odstających uszu.

Korekcja nosa chrzęstnego / czubka nosa możliwa jest również do wykonania w Szpitalu Świętego Łukasza, w którym świadczona jest cała gama procedur z zakresu chirurgii plastycznej. W szpitalu, oprócz operacji nosa chrzęstnego, przeprowadzana jest także korekcja całkowita nosa (w części chrzęstnej i kostnej). Oferta placówki obejmuje również m.in. korekcję powiek dolnych i górnych, rekonstrukcję powiek, korekcję uszu, zmniejszenie uszu, korekcję ucha zwiniętego oraz rekonstrukcję rozerwanego płatka ucha.

W Bydgoszczy na chirurgiczne modelowanie czubka nosa udać się można także do dr n. med. Jarosława Markowicza, specjalisty chirurgii plastycznej i dziecięcej. Jest absolwentem Akademii Medycznej w Gdańsku. Należy do Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej Rekonstrukcyjnej i Estetycznej. Oprócz korekcji nosa w części chrzęstnej, przeprowadza również korekcję całkowitą nosa (kostno-chrzęstną). 

Cena korekty czubka nosa w Bydgoszczy i w Londynie

Kadra w Stadmedica Centrum Medyczne Kadra w Stadmedica Centrum Medyczne

W Bydgoszczy za chirurgiczne modelowanie czubka nosa zapłacić trzeba około 3 000 złotych. Za granicą cena tej samej procedury jest znacznie wyższa. W The Private Clinic Harley Street w Londynie jej cena wynosi 3 000 funtów brytyjskich, czyli ponad 17 000 złotych

Pacjenci szukali zabiegu operacja nosa chrzęstnego / czubka nosa w pobliżu Bydgoszczy, w miejscowościach: Inowrocław oraz Toruń.