Jak zmniejszyć dziurki w nosie?

Operacje plastyczne nosa od lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem pacjentów - asymetria, zgrubienia czy garb to częste powody wizyt w gabinetach chirurgów plastycznych. Niektórym osobom zależy natomiast jedynie na zmniejszeniu dziurek w nosie. Na czym polega taki zabieg?

Data publikacji
Czas czytania
1 min.

Jak zmniejszyć dziurki w nosie?

Nos rzadko posiada idealny kształt, jednak zdarza się, że pewne jego cechy stają się powodem kompleksów. Nierówne dziurki w nosie mogą irytować do tego stopnia, że pacjenci decydują się na ich korektę. W zdecydowanej większości przypadków zabieg ten przeprowadza się klasycznie, z użyciem skalpela. Do drobnej korekty można użyć kwasu hialuronowego, jednak iniekcje nie dają trwałych rezultatów, a efekty z czasem zanikają. Najlepszym sposobem na zmniejszenie dziurek w nosie jest zatem korekcja nosa chrzęstnego.

Sposób na asymetryczne dziurki w nosie

Operacja nosa chrzęstnego / czubka nosa pozwoli nie tylko pozbyć się asymetrii, ale także zmniejszyć zbyt duże dziurki w nosie.  W ramach zabiegu możliwa jest ponadto korekcja nosa:

  • zadartego lub opadającego
  • z bardzo dużym czubkiem
  • bulwiastego

Jeśli planowany zakres procedury będzie niewielki, a jedyną modyfikacją będzie zmniejszanie dziurek w nosie, operację przeprowadzi się w znieczuleniu miejscowym. Choć taki zabieg nie jest skomplikowany i może potrwać mniej niż godzinę, należy odpowiednio się do niego przygotować. O szczegółowym postępowaniu pacjenta poinformuje lekarz.

Korekta dziurek w nosie - rezultaty

Przez pierwsze 7-10 dni po operacji pacjent musi nosić specjalny opatrunek. Jest on usuwany w trakcie pierwszej konsultacji pozabiegowej. Obrzęk oraz zasinienia mogą utrzymywać się nawet do 3 tygodni, jednak w przypadku samej korekty dziurek w nosie ustępują one szybciej. Wtedy też można ocenić uzyskane efekty. Należy pamiętać, że w pierwszych tygodniach po zabiegu o nos trzeba szczególnie dbać. Zabronione jest uprawianie sportu (zwłaszcza dyscyplin kontaktowych), korzystanie z solarium czy sauny. Stosowanie się do zaleceń lekarskich przyspiesza proces rekonwalescencji i pozwala osiągnąć najlepsze rezultaty.

Informacja: Zmniejszenie zbyt dużych dziurek nosa możliwe jest dzięki operacji nosa chrzęstnego

Inne przydatne linki


Dodaj pierwszy komentarz

Operacja nosa chrzęstnego / czubka nosa

Wybierz miasto, aby znaleźć placówkę
lub zadzwoń po bezpłatną pomoc w wyborze specjalisty: 22 417 40 63

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…