Leczenie otyłości Bydgoszcz i okolice

Szukasz poradni leczenia otyłości w Bydgoszczy? Jesteś w dobrym miejscu! Poniżej znajdziesz listę 0 klinik, które oferują różne metody walki z tym problemem. Porównaj ceny poszczególnych zabiegów i odwiedź profile lekarzy, aby wybrać placówkę, która najbardziej Ci odpowiada. Z nami wygodnie umówisz się na wizytę u specjalisty!

Filtruj wyniki:

Bydgoszcz 

Mapa

Leczenie otyłości w Bydgoszczy - gdzie najlepiej?

Otyłość jest jednym z zagrożeń cywilizacyjnych, ponieważ znacznie zwiększa ona ryzyko wystąpienia groźnych dla zdrowia chorób. Dieta, wysiłek fizyczny, leczenie farmakologiczne i psychoterapia, a w najcięższych przypadkach także leczenie chirurgiczne, to podstawowe elementy leczenia bariatrycznego. Warto wspomnieć, że powodzenie terapii często zależy od współpracy wielu specjalistów, ponieważ wtedy pacjent jest leczony kompleksowo.

Walka z otyłością w Bydgoszczy

Decydując się na leczenie otyłości w Bydgoszczy, warto wziąć pod uwagę Centrum Medyczne Stadmedica. W ofercie placówki znajdują się zabiegi takie jak:

  • Psychoterapia w zakresie zachowawczego leczenia otyłości
  • Chirurgiczne leczenie otyłości
  • Rękawowa resekcja żołądka
  • Leczenie otyłości balonem żołądkowym

Zabieg, jakim jest rękawowa resekcja żołądka, w placówce przeprowadzają wyśmienici specjaliści w dziedzinie bariatrii: prof. dr hab. n. med. Krzysztof Leksowski i dr n. med. Przemysław Wyżgowski. Wsparcie psychologiczne zapewnia natomiast mgr Adam Kaminski.

Leczenie otyłości w Bydgoszczy na NFZ

Chirurgiczne zabiegi mające na celu wyleczenie otyłości są dostępne w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia, jednak aby się do nich zakwalifikować, należy spełnić kilka warunków. Po pierwsze, trzeba być między 18. a 60. rokiem życia. Druga kwestia to fakt, iż operację przeprowadza się u osób z BMI większym niż 40 lub chorych z BMI od 35 do 40, u których otyłość współistnieje z chorobami, których przebieg może złagodnieć po zabiegu. Zalicza się do nich m.in. cukrzycę oraz nadciśnienie tętnicze. Warto pamiętać, że oczekiwanie na leczenie otyłości na NFZ będzie z pewnością dłuższe niż w przypadku leczenia w prywatnej klinice.

Pozostałe bydgoskie placówki

Diagnostyką pierwotnej i wtórnej otyłości oraz jej leczeniem, zajmuje się dr n. med. Paweł Rajewski, który ponadto prowadzi badania naukowe nad etiologią i nowoczesnym leczeniem otyłości. Porad i konsultacji na terenie trzech ośrodków w Bydgoszczy udziela m.in. w zakresie zaburzeń metabolicznych, jak również ostrych i przewlekłych chorób nerek i wątroby.

W Szpitalu Uniwersyteckim im. dr. Antoniego Jurasza mieści się Klinika Endokrynologii i Diabetologii, gdzie w zakresie działalności diagnostyczno-terapeutycznej prowadzone jest kompleksowe leczenie otyłości. Klinika współpracuje z Poradnią Leczenia Otyłości zajmującą się zabiegami bariatrycznymi.

Leczeniem otyłości zajmuje się również członek Polskiego Towarzystwa Badań nad Otyłością, lek. med. Małgorzata Ossowska, która doświadczenie zawodowe i wiedzę z zakresu bariatrii zdobywała pod kierunkiem dr Beaty Będzińskiej – prekursorki leczenia otyłości w Polsce. Gabinet Leczenia Otyłości Bossamed na ul. Przyjaznej jest jednym z kilku innych placówek konsultacyjnych na terenie kraju, z jakimi związana jest lek. med. Małgorzata Ossowska. W zakresie terapii, dobierane są tu odpowiednie leki wspomagające dietę oraz przyśpieszające spalanie, zioła oczyszczające organizm, witaminy i mikroelementy.

 

Więcej na temat leczenie otyłości

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…