O specjaliście

Lek. med. Maciej Charaziński jest specjalistą chirurgii ogólnej i chirurgii plastycznej, lekarzem z wieloletnim doświadczeniem zawodowym. Studia na Akademii Medycznej w Warszawie ukończył w 1993 roku, zdobywając dyplom i tytuł lekarza medycyny, w tym samym roku rozpoczął staż podyplomowy w Szpitalu Praskim w Warszawie. W 1997 roku pod kierownictwem prof. dr n. med. Macieja Borkowskiego ukończył specjalizację I stopnia z chirurgii ogólnej, uzyskując ocenę bardzo dobrą. W roku 2002, również pod kierownictwem prof. Borkowskiego i również z oceną bardzo dobrą, dr Charaziński zdobył tytuł specjalisty II stopnia chirurgii ogólnej, a w roku 2007 ukończył specjalizację z chirurgii plastycznej pod kierownictwem prof. dr hab. n. med. Józefa Jethona (ocena bardzo dobra).

Doświadczenie zawodowe dr Charaziński zdobywał w trakcie pracy w uznanych stołecznych placówkach medycznych. W latach 1993-1994 pełnił funkcję asystenta w Klinice Psychiatrii w Instytucie Psychiatrii i Neurologii, natomiast od roku 1995 do 1996 pracował asystent w Klinice Głowy i Szyi Centrum Onkologii przy ulicy Roentgena. W latach 1996-2002 pełnił funkcję asystenta w Klinice Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej w Warszawie, od 2002 do 2008 pracował jako starszy asystent w Klinice Chirurgii Plastycznej w Szpitalu im. Prof. Orłowskiego, a w latach 2007-2012 jako operator i konsultant w Klinice Chirurgii Plastycznej Dr A. Sankowskiego. Obecnie pracuje jako Dyrektor Medyczny oraz Szef Zespołu Medycznego w klinice Uni Klinik – Chirurgia Plastyczna w Warszawie, gdzie jest także czynnym operatorem i konsultantem w zakresie chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej i Rekonstrukcyjnej oraz International Confederation for Plastic Reconstructive and Aesthetic Surgery (IPRAS). Prywatnie interesuje się literaturą, fotografią, tenisem i narciarstwem, jego pasją są także motocykle.

Osiągnięcia lekarza

Dr Charaziński na pierwszym miejscu stawia bezpieczeństwo swoich pacjentów oraz jak najlepsze efekty przeprowadzanych zabiegów, dlatego systematycznie uczestniczy w licznych kursach i szkoleniach specjalistycznych, a także konferencjach i sympozjach naukowych, organizowanych zarówno w kraju, jak i poza jego granicami. W ich trakcie zapoznaje się z nowościami w zakresie chirurgii plastycznej, dzięki czemu swoim pacjentom może zaoferować zabiegi na najwyższym poziomie, przeprowadzane w zgodzie z najnowszą wiedzą medyczną. Wśród kursów, szkoleń i sympozjów, w których dr Charaziński brał udział, warto wymienić m.in. szkolenie Restylane Master Class Advanced Training, warsztaty szkoleniowe „Korekcja piersi z wykorzystaniem implantów oraz równoczesna plastyka piersi z powiększeniem”, kurs „Niechirurgiczne usuwanie miejscowego nadmiaru tkanki tłuszczowej. Prezentacja preparatów o działaniu adipocytolitycznym” oraz warsztaty poświęcone poprawie estetyki twarzy z wykorzystaniem komórek macierzystych, pozyskiwanych w technologii Cytori, dr Charaziński uczestniczył także w III Międzynarodowym Kursie w zakresie chirurgii onkoplastycznej „Chirurgia radiofalowa, chirurgia piersi, przeszczepianie tłuszczu z wykorzystaniem komórek macierzystych”, został przeszkolony w zakresie stosowania systemu do odsysania tkanki tłuszczowej firmy MicroAire i ukończył szkolenie z technik zaawansowanych stosowania preparatu Sculptra. Dr Charaziński jest autorem i współautorem licznych publikacji z zakresu chirurgii ogólnej i plastycznej oraz medycyny estetycznej, a także trenerem w zakresie zabiegów medycyny estetycznej, chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej, każdego roku przeprowadzającym kilkaset zabiegów.

Lek. med. Maciej Charaziński w umiejętny sposób łączy szeroką wiedzę specjalistyczną i bogate doświadczenie zawodowe z indywidualnym podejściem do pacjenta i jego potrzeb, cierpliwością oraz umiejętnością przystępnego objaśniania specyfiki poszczególnych zabiegów. Pacjenci podkreślają jego fachowość i kompetencje, a także miły sposób bycia, który pozwala skutecznie zwalczyć strach przed zabiegiem. Ich szacunek i zaufanie, a także zadowolenie z efektów jego pracy przejawia się w dziesiątkach pozytywnych komentarzy, jakie na temat dr Charazińskiego można znaleźć na portalach i forach internetowych.

Zabiegi, w których specjalizuje się lek. med. M. Charaziński

Jako doświadczony specjalista chirurgii plastycznej dr Charaziński przeprowadza liczne zabiegi z tej dziedziny. Wykonuje operacje korekcyjne w obrębie twarzy, w tym plastykę powiek górnych i dolnych, korekcję chrzęstnej i kostnej części nosa, powiększenie ust oraz lifting twarzy i szyi. Pacjentom, pragnącym w sposób nieinwazyjny odmłodzić twarz i zahamować oznaki starzenia oferuje innowacyjny zabieg z wykorzystaniem nici Silhouette Soft, który stanowi doskonałą alternatywę dla klasycznego liftingu. Dr Charaziński przeprowadza też liczne zabiegi chirurgii plastycznej piersi, w tym powiększanie, pomniejszanie i plastykę piersi, a u mężczyzn wykonuje chirurgiczne usuwanie ginekomastii. U osób, pragnących pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej i wymodelować sylwetkę przeprowadza zabiegi liposukcji brzucha, bioder, kolan lub ud, a także plastykę powłok brzusznych i zabiegi wypełniania łydek. Dr Charaziński jest perfekcjonistą i estetą, dla którego doskonałe efekty przeprowadzanych zabiegów mają znaczenie priorytetowe. Jest znany również z doskonałych efektów łączenia zabiegów chirurgii plastycznej z zabiegami medycyny estetycznej. W trosce o bezpieczeństwo pacjentów w trakcie pracy korzysta tylko ze sprawdzonych materiałów i preparatów, pochodzących od uznanych światowych producentów.Certyfikaty

Lista 31 certyfikatów otrzymanych przez lek. Maciej Charaziński, potwierdzające kwalifikacje specjalisty.

 • Certyfikat uczestnictwa dr M.Charazińskiego w międzynarodowym sympozjum chirurgii estetycznej
 • Certyfikat uczestnictwa dr M.Charazińskiego w szkoleniu "Zabiegi odmładzające z użyciem wchłanialnych nici SilhouetteSoft"
 • Certyfikat uczestnictwa dr M.Charazińskiego w praktycznym kursie dot. przeszczepu tkanki tłuszczowej
 • Certyfikat uczestnictwa dr M.Charazińskiego w kursie chirurgii estetycznej
 • Certyfikat uczestnictwa dr M.Charazińskiego w szkoleniu z technik zaawansowanych preparatem Sculptra
 • Certyfikat uczestnictwa dr M.Charazińskiego w warsztatach "Poprawa estetyki twarzy z wykorzystaniem komórek macierzystych pozyskiwanych w technologii Cytori"
 • Certyfikat uczestnictwa dr M.Charazińskiego w III Międzynarodowym Kursie z zakresu chirurgii onkoplastycznej "Chirurgia radiofalowa, chirurgia piersi, przeszczepianie tłuszczu z wykorzystaniem komórek macierzystych"
 • Certyfikat uczestnictwa dr M.Charazińskiego w MENTOR Manufacturing Plant Tour and Educational Symposium
 • Certyfikat uczestnictwa dr M.Charazińskiego w konferencji naukowej dot. starzenia się skóry
 • Certyfikat uczestnictwa dr M.Charazińskiego w Allergan Master Class
 • Certyfikat uczestnictwa dr M.Charazińskiego w warsztatach szkoleniowych „Korekcja piersi z wykorzystaniem implantów oraz równoczesna plastyka piersi z powiększeniem”
 • Certyfikat członkostwa dr M.Charazińskiego w International Confederation for Plastic Reconstructive and Aesthetic Surgery (IPRAS)
 • Certyfikat uczestnictwa dr M.Charazińskiego w szkoleniu z zakresu chirurgii plastycznej z użyciem nici Silhouette
 • Certyfikat uczestnictwa dr M.Charazińskiego w kursie wykonywania zabiegu z użyciem preparatu Restylane
 • Certyfikat uczestnictwa dr M.Charazińskiego w kursie wykonywania zabiegu z użyciem preparatu Macrolane
 • Certyfikat uczestnictwa dr M.Charazińskiego w konferencji szkoleniowej "Współczesne spojrzenie na powiększanie piersi"
 • Certyfikat uczestnictwa dr M.Charazińskiego w kursie "Niechirurgiczne usuwanie miejscowego nadmiaru tkanki tłuszczowej. Prezentacja preparatów o działaniu adipocytolitycznym"
 • Certyfikat uczestnictwa dr M.Charazińskiego w konferencji naukowej "Macrolane - potwierdzona klinicznie skuteczność i bezpieczeństwo
 • Certyfikat uczestnictwa dr M.Charazińskiego w XII Zjeździe Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej
 • Certyfikat uczestnictwa dr M.Charazińskiego w kursie z technik zaawansowanych stosowania preparatu Restylane
 • Certyfikat uczestnictwa dr M.Charazińskiego w konferencji szkoleniowej "Współczesne spojrzenie na powiększanie piersi i operacje odmładzające twarzy"
 • Certyfikat uczestnictwa dr M.Charazińskiego w kursie z technik stosowania preparatu Macrolane
 • Certyfikat uczestnictwa dr M.Charazińskiego w XI Zjeździe Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej
 • Certyfikat uczestnictwa dr M.Charazińskiego w szkoleniu w zakresie stosowania systemu do odsysania tkanki tłuszczowej firmy MicroAire
 • Certyfikat potwierdzający używanie implantów piersiowych firmy Mentor przez dr M.Charazińskiego
 • Dyplom uczestnictwa dr M.Charazińskiego w kursie "Exoderm method of non surgical face lift"
 • Zezwolenie na wykonywanie indywidualnej specjalistycznej praktyki lekarskiej w specjalności chirurgia ogólna przez dr M.Charazińskiego
 • Dyplom uzyskania tytułu specjalisty w dziedzinie chirurgii plastycznej przez dr M.Charazińskiego
 • Dyplom uzyskania tytułu specjalisty drugiego stopnia w zakresie chirurgii ogólnej przez dr M.Charazińskiego
 • Dyplom uzyskania tytułu specjalisty pierwszego stopnia w zakresie chirurgii ogólnej przez dr M.Charazińskiego
 • Zaświadczenie o prawie wykonywania zawodu lekarza dr M.Charazińskiego
Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…