Leczenie hemoroidów

Istnieje wiele sposobów leczenia hemoroidów. Zaliczamy do nich m.in. operację chirurgiczną oraz laseroterapię. Odpowiednia metoda zabiegowa powinna zostać dobrana po konsultacji z lekarzem, który przeprowadzi z pacjentem szczegółowy wywiad i oceni stopień zaawansowania schorzenia  …więcej »

Operacja przepukliny

Przepuklina jest stanem, który wymaga pilnej interwencji chirurgicznej, a zwlekanie z wizytą u lekarza może skutkować groźnymi powikłaniami. Przepukliny można pozbyć się na drodze klasycznej operacji otwartej, jak również laparoskopowo  …więcej »

Operacje pęcherzyka żółciowego

Operacja wycięcia pęcherzyka żółciowego to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów chirurgicznych. Można przeprowadzić go klasycznie bądź laparoskopowo. Obecnie coraz częściej wybiera się tę drugą metodę, ponieważ pozostawia ona niewielkie blizny i pozwala skrócić czas rekonwalescencji  …więcej »

Operacja tarczycy

Choroby tarczycy zazwyczaj są leczone za pomocą środków farmakologicznych, jednak zdarzają się sytuacje, w których ingerencja chirurgiczna jest nieunikniona. Operację przeprowadza się w przypadku bardzo dużego wola, nowotworu złośliwego lub nieskutecznej farmakoterapii  …więcej »

Drobne zabiegi chirurgiczne

Do drobnych, nieskomplikowanych zabiegów chirurgicznych zaliczamy m.in. usunięcie wrastającego paznokcia, nacięcie ropnia oraz usunięcie ciała obcego. Takie procedury przeprowadza się w trybie ambulatoryjnym, co oznacza, że po ich zakończeniu pacjent może wrócić do domu  …więcej »