Licówki zębowe

Pokaż więcej wyników

Lekarze wykonujący licówki

Posiadamy w ofercie 19 specjalistów w 39 polskich miastach, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 93 różnych placówkach. Usługa licówki zębowe jest najczęściej wykonywana przez stomatologa.

dr n. med. Daniel Ciapiński

stomatolog

w DENTRUM

ocena 5,0 / 5  (9 opinii)
lek. dent. Marek Woźniacki

stomatolog

w 3g Dentist

ocena 5,0 / 5  (1 opinii)
lek. dent. Agnieszka Majewska

stomatolog, lekarz medycyny estetycznej

w Medi Art Clinic

ocena 5,0 / 5  (5 opinii)
lek. dent. Marlena Konderak

stomatolog, lekarz medycyny estetycznej, linergistka

w La Este

ocena 5,0 / 5  (1 opinii)
lek. dent. Mateusz Dymek

chirurg stomatolog, chirurg twarzowo-szczękowy

w Face Institute

ocena 4,3 / 5  (3 opinii)
dr n. med. Aleksandra Hercka-Mulas

chirurg stomatolog

w Hercka Dent Klinika Implantologii i Estetyki Stomatologicznej

ocena 4,0 / 5  (1 opinii)
lek. dent. Krzysztof Szarniak

stomatolog

w Kraina Zdrowego Uśmiechu

lek. dent. Iwona Gnach-Olejniczak

stomatolog, ortodonta, implantolog

w Unident Union Dental Spa

lek. dent. Anna Zalewska

stomatolog

w M2 Clinic

lek. dent. Magdalena Czarnek-Małaczyńska
lek. dent. Olga Kędziora-Gic

stomatolog

w M2 Clinic

lek. dent. Barbara Jundziłł

stomatolog, protetyk stomatologiczny

w Stadmedica Centrum Medyczne

lek. dent. Damian Nasulicz

implantolog, protetyk stomatologiczny

w Prestige Dent

lek. dent. Robert Wcisło

stomatolog

w Stomatologia Wcisło

lek. dent. Magdalena Rumińska

protetyk stomatologiczny

w BJB Stomatologia Estetyczna

lek. dent. Paweł Łachoda

stomatolog

w Ferreus Stomatologia Rodzinna

lek. dent. Sebastian Pietrzak

stomatolog

w SP Dent

lek. dent. Mariusz Pietrzak

stomatolog

w SP Dent

lek. dent. Ewa Szram

stomatolog

w EviDent

Licówki zębowe - informacje

Kadra w 3g Dentist Kadra w 3g Dentist

Zęby to wizytówka człowieka, dlatego ważne jest, aby były zadbane. Przebarwione, niekształtne zęby stanowią dla wielu osób źródło kompleksów. Najskuteczniejszym sposobem na poprawienie estetyki uzębienia są licówki, wykonane z porcelany lub kompozytu. Pozwalają one na korekcję kształtu i koloru uzębienia. Jest to o wiele tańsze rozwiązanie niż korony protetyczne, niektóre licówki wykonywane są tak, aby nie było potrzeby szlifowania naturalnego zęba. Po zabiegu w gabinecie stomatologicznym należy stosować się do zaleceń lekarza.

Licówki w polskich klinikach stomatologicznych

Klinika stomatologiczna Anident w Warszawie oferuje licówki porcelanowe bez szlifowania zębów, co jest najmniej inwazyjnym sposobem na upiększenie uśmiechu, ponieważ tkanki zęba pod nakładką pozostają nienaruszone. Pracuje tu stomatolog dr Mirosław Porczyk, który zajmuje się protetyką stomatologiczną. Lekarz stosuje też licówki częściowe do odbudowy brzegów ułamanych zębów. Pracująca w Anident stomatolog Anna Jaśkowska występowała w programie Dzień Dobry TVN, gdzie wypowiadała się na temat elektrycznych szczoteczek do zębów.

Stomatolodzy z krakowskiej kliniki stomatologicznej Artdent wykonują licówki porcelanowe przytwierdzane do naturalnych zębów klejem licowym. Alternatywą dla licówek są wkładki kompozytowe. W Artdent można umówić się do stomatologa dr Hanny Osuch lub do dr Ewy Pieczyńskiej. Warto rozważyć wybielanie zębów metodą nakładkową przed założeniem licówek, aby poprawić ostateczny efekt odbudowy estetycznej uzębienia. W przypadku wcześniejszego leczenia kanałowego dobrym rozwiązaniem jest tzw. wybielanie zęba martwego.

W Poznaniu można założyć na zęby licówki w gabinecie Dorota i Przemysław Stankowscy Praktyka Dentystyczna. Stomatolog dr Dorota Stankowska należy do Polskiej Akademii Stomatologii Estetycznej. Lekarz stosuje licówki w zamykaniu diastemy czyli nadmiernie wyeksponowanej przerwy między górnymi jedynkami. Co ważne, stomatolodzy z poznańskiej kliniki stosują do zabiegów stomatologicznych koferdam, a w przypadku wypełnień - mikroskop dentystyczny.

Gdańska klinika Impladent oferuje licówki porcelanowe, ale przy mocno zniszczonych zębach stomatolodzy zalecają korony pełnoceramiczne. Zdarza się, że oprócz odbudowy estetycznej zachodzi potrzeba rekonstrukcji brakującego zęba. Kompleksowa rekonstrukcja uzębienia w Impladent polega na uzupełnieniu braków implantami lub mostami protetycznymi oraz na nałożeniu licówek na pozostałe zęby, aby poprawić ich wygląd i funkcję. W Impladent pracuje stomatolog dr n. med. Adam Ziemlewski, który był na stypendium w Dental School w Londynie.

Na założenie licówek można też zapisać się w Częstochowie, a dokładnie w Centrum Stomatologiczno-Medycznym Stomed, gdzie pacjentów przyjmuje stomatolog dr Anna Kapustecka oraz dr Anna Kaczmarska. Przed odbudową estetyczną warto zadbać o to, aby zęby zostały wyleczone z próchnicy. W  Stomed stosowane są wypełnienia światłoutwardzalne. W przypadku tych największych ubytków doskonale sprawdzają się ceramiczne wkłady koronowe typu inlay i onlay.

We Wrocławiu chętnie wybierane są specjalistyczne gabinety stomatologiczne Denta, gdzie można zdecydować się na licówki ceramiczne lub kompozytowe do korekcji długości zębów. W estetyce uśmiechu specjalizuje się tu stomatolog Michał Karolewski, który uczestniczył w warsztatach praktycznych pt. "Wykonywanie wypełnień kompozytowych typu inlay/onlay metodą pośrednio-bezpośrednią" oraz w kursie pt. "Wkłady koronowe. Leczenie protetyczne z zastosowaniem protez stałych". Gabinet Denta oferuje również terapię gummy smile czyli leczenie uśmiechu dziąsłowego.

Poprawa estetyki uśmiechu licówkami w Polsce i w Wielkiej Brytanii

Kadra w Exclusive Dental Studio Kadra w Exclusive Dental Studio

Usługi stomatologiczne w Polsce, a w szczególności protetyczne, są o wiele tańsze niż w Wielkiej Brytanii. Sprawia to, że do polskich gabinetów stomatologicznych przyjeżdża wielu turystów medycznych, którzy poddają się tu kompleksowemu leczeniu stomatologicznemu, a także korygują uśmiech od strony estetycznej licówkami i koronami. Porcelanowa licówka w angielskiej klinice No 9 Dental Practice kosztuje ponad 2500 zł. Podobnie jest w The Smile Studios - tutaj cena może sięgać do pawie 3 tys złotych. W Polskich gabinetach ta sama usługa jest nawet dwukrotnie lub trzykrotnie tańsza, a więc opłacalnym rozwiązaniem jest nałożenie licówek na  przednie zęby w trakcie krótkiego pobytu w Polsce. Przy okazji można zwiedzić zabytki, np. Zamek Królewski w Warszawie, Palmiarnia w Poznaniu czy Sukiennice w Krakowie. Oprócz tego można zorganizować sobie dłuższy wypoczynek w Tatrach lub nad Morzem Bałtyckim.