Licówki zębowe

DENTRUM

Katowice, ul. Ściegiennego 49 lok. 1
9,8 / 10  •  Znakomita  •  55 opinii
  • Licówka porcelanowa od 2990 zł
  • Licówka porcelanowa ultracienka (bez szlifowania) 2190 zł
  • Licówka pełnoceramiczna od 2990 zł
  • Licówka napalana na folii platynowej od 1500 zł
  • Konsultacja stomatologiczna 200 zł
  • Konsultacja protetycznazadzwoń

Lekarze wykonujący licówki

Posiadamy w ofercie 20 specjalistów w 30 polskich miastach, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 65 różnych placówkach. Usługa licówki zębowe jest najczęściej wykonywana przez stomatologa.

lek. dent. Piotr Puchała

stomatolog

w Artyści Uśmiechu

10 / 10
lek. dent. Lidia Kudzbalska

protetyk stomatologiczny

w DENS

10 / 10
lek. dent. Karolina Trusiewicz

stomatolog

w BestWayDent

10 / 10
dr n. med. Małgorzata Stanosz-Ząbek

stomatolog

w Gabinet Stomatologiczny Dental

10 / 10
dr n. med. Mateusz Dymek

chirurg twarzowo-szczękowy

w Face Institute

9,0 / 10
lek. dent. Piotr Stępień

stomatolog

w Implant-Art

8,0 / 10
dr n. med. Aleksandra Hercka-Mulas

chirurg stomatolog

w Hercka Dent Klinika Implantologii i Estetyki Stomatologicznej

8,0 / 10
lek. dent. Katarzyna Reczyńska-Chrzanowska

stomatolog

w NovoDent-Med Radomsko

lek. dent. Dawid Pawlak

stomatolog

w Rewadent

lek. dent. Mateusz Grądkowski

stomatolog

w Rewadent

dr n. med. Bartłomiej Pawlus

stomatolog

w Rewadent

lek. dent. Anna Gola

stomatolog

w Rewadent

lek. stom. Magdalena Rachwalska

stomatolog

w Rewadent

lek. stom. Ewelina Majewska

stomatolog

w Rewadent

lek. stom. Renata Przytuła-Wypych
lek. dent. Mariusz Pietrzak

stomatolog

w SP Dent

lek. dent. Sebastian Pietrzak

stomatolog

w SP Dent

lek. dent. Ewa Szram

stomatolog

w EviDent

lek. dent. Marlena Biel

stomatolog

w Centrum Medyczne Severux

lek. dent. Urszula Zaremba

stomatolog

w New Look Clinic

Licówki zębowe - informacje

Kadra w EviDent Kadra w EviDent

Zęby to wizytówka człowieka, dlatego ważne jest, aby były zadbane. Przebarwione, niekształtne zęby stanowią dla wielu osób źródło kompleksów. Najskuteczniejszym sposobem na poprawienie estetyki uzębienia są licówki, wykonane z porcelany lub kompozytu. Pozwalają one na korekcję kształtu i koloru uzębienia. Jest to o wiele tańsze rozwiązanie niż korony protetyczne, niektóre licówki wykonywane są tak, aby nie było potrzeby szlifowania naturalnego zęba. Po zabiegu w gabinecie stomatologicznym należy stosować się do zaleceń lekarza.

Licówki w polskich klinikach stomatologicznych

Klinika stomatologiczna Anident w Warszawie oferuje licówki porcelanowe bez szlifowania zębów, co jest najmniej inwazyjnym sposobem na upiększenie uśmiechu, ponieważ tkanki zęba pod nakładką pozostają nienaruszone. Pracuje tu stomatolog dr Mirosław Porczyk, który zajmuje się protetyką stomatologiczną. Lekarz stosuje też licówki częściowe do odbudowy brzegów ułamanych zębów. Pracująca w Anident stomatolog Anna Jaśkowska występowała w programie Dzień Dobry TVN, gdzie wypowiadała się na temat elektrycznych szczoteczek do zębów.

Stomatolodzy z krakowskiej kliniki stomatologicznej Artdent wykonują licówki porcelanowe przytwierdzane do naturalnych zębów klejem licowym. Alternatywą dla licówek są wkładki kompozytowe. W Artdent można umówić się do stomatologa dr Hanny Osuch lub do dr Ewy Pieczyńskiej. Warto rozważyć wybielanie zębów metodą nakładkową przed założeniem licówek, aby poprawić ostateczny efekt odbudowy estetycznej uzębienia. W przypadku wcześniejszego leczenia kanałowego dobrym rozwiązaniem jest tzw. wybielanie zęba martwego.

W Poznaniu można założyć na zęby licówki w gabinecie Dorota i Przemysław Stankowscy Praktyka Dentystyczna. Stomatolog dr Dorota Stankowska należy do Polskiej Akademii Stomatologii Estetycznej. Lekarz stosuje licówki w zamykaniu diastemy czyli nadmiernie wyeksponowanej przerwy między górnymi jedynkami. Co ważne, stomatolodzy z poznańskiej kliniki stosują do zabiegów stomatologicznych koferdam, a w przypadku wypełnień - mikroskop dentystyczny.

Gdańska klinika Impladent oferuje licówki porcelanowe, ale przy mocno zniszczonych zębach stomatolodzy zalecają korony pełnoceramiczne. Zdarza się, że oprócz odbudowy estetycznej zachodzi potrzeba rekonstrukcji brakującego zęba. Kompleksowa rekonstrukcja uzębienia w Impladent polega na uzupełnieniu braków implantami lub mostami protetycznymi oraz na nałożeniu licówek na pozostałe zęby, aby poprawić ich wygląd i funkcję. W Impladent pracuje stomatolog dr n. med. Adam Ziemlewski, który był na stypendium w Dental School w Londynie.

Na założenie licówek można też zapisać się w Częstochowie, a dokładnie w Centrum Stomatologiczno-Medycznym Stomed, gdzie pacjentów przyjmuje stomatolog dr Anna Kapustecka oraz dr Anna Kaczmarska. Przed odbudową estetyczną warto zadbać o to, aby zęby zostały wyleczone z próchnicy. W  Stomed stosowane są wypełnienia światłoutwardzalne. W przypadku tych największych ubytków doskonale sprawdzają się ceramiczne wkłady koronowe typu inlay i onlay.

We Wrocławiu chętnie wybierane są specjalistyczne gabinety stomatologiczne Denta, gdzie można zdecydować się na licówki ceramiczne lub kompozytowe do korekcji długości zębów. W estetyce uśmiechu specjalizuje się tu stomatolog Michał Karolewski, który uczestniczył w warsztatach praktycznych pt. "Wykonywanie wypełnień kompozytowych typu inlay/onlay metodą pośrednio-bezpośrednią" oraz w kursie pt. "Wkłady koronowe. Leczenie protetyczne z zastosowaniem protez stałych". Gabinet Denta oferuje również terapię gummy smile czyli leczenie uśmiechu dziąsłowego.

 

Kadra w EviDent Kadra w EviDent

Więcej na temat licówki

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…