Filtruj wyniki:
Pokaż więcej wyników

Lekarze wykonujący biopsje

Posiadamy w ofercie 20 specjalistów w 49 polskich miastach, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 116 różnych placówkach.

dr n. med. Tomasz Tuchendler

urolog

w Centrum Medyczne T&T Medical

ocena 4,6 / 5  (56 opinii)
lek. Piotr Ciszewski

chirurg ogólny

w Klinika Medyczna Wilmed

ocena 4,6 / 5  (19 opinii)
dr n. med. Andrzej Rogoza

ginekolog-położnik

w InviMed Gdynia

ocena 4,5 / 5  (3 opinii)
dr n. med. Tomasz Basta

ginekolog-położnik, ginekolog plastyczny, ginekolog

w Intima Clinic

ocena 4,0 / 5  (1 opinii)
dr n. med. Piotr Zdunek

radiodiagnosta

w Klinika Galena

lek. Łukasz Laskowicz

ginekolog-położnik, ginekolog

w Intima Clinic

dr n. med. Maciej Jarosz

urolog, androlog

w InviMed Gdynia

lek. Maciej Kowalewski

chirurg ogólny, radiolog

w Centrum Medyczne Skopia

lek. Magdalena Lisak-Wilk

ginekolog-położnik, ginekolog

w Intima Clinic

lek. Paweł Orłowski

ginekolog-położnik

w Intima Clinic

lek. Andrzej Miaśkiewicz

ginekolog-położnik

w Intima Clinic

lek. Dorota Niewęgłowska

ginekolog-położnik, ginekolog

w Intima Clinic

lek. Kinga Janosz

ginekolog-położnik

w Intima Clinic

lek. Karolina Kozmowska-Cepiga

lekarz

w Intima Clinic

lek. Anna Nieć (Kij)

ginekolog-położnik, lekarz medycyny estetycznej

w Intima Clinic

lek. Anna Horbaczewska

ginekolog-położnik, ginekolog, ginekolog plastyczny

w Intima Clinic

dr n. med. Iwona Gawron

ginekolog-położnik, ginekolog

w Intima Clinic

lek. Magdalena Dudzik

lekarz

w Intima Clinic

lek. Krzysztof Janowiec

ginekolog

w Intima Clinic

lek. Bartłomiej Pałka

chirurg onkolog

w Dolnośląskie Centrum Ginekologii

Biopsje - informacje

Gabinet zabiegowy w KCM Clinic Gabinet zabiegowy w KCM Clinic

Biopsje to badania inwazyjne, które wykonywane są w celu diagnostycznym zmian rozrostowych, zlokalizowanych na skórze lub we wnętrzu ciała, np. biopsje guzków w piersiach czy biopsje zmian na tarczycy. Czasem badania biopsyjne wykonywane są pod kontrolą ultrasonografii, co pozwala lekarzowi na precyzyjne pobranie próbki żywej tkanki w celu zbadania jej pod mikroskopem. Wynik biopsji przydatny jest do różnicowania zmian patologicznych, które mogą być nowotworowe lub nienowotworowe oraz do określenia, czy nowotwór jest złośliwy czy łagodny. Po biopsji należy stosować się do zaleceń lekarza, który wykonał badanie, a po otrzymaniu wyniku badania histopatologicznego ponownie zgłosić się do lekarza na konsultację.

Biopsje w polskich klinikach

Diagnostyczne badanie biopsyjne jest możliwe w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Kalmia w Łodzi. Lekarze z tamtejszego ośrodka przeprowadzają m.in. biopsję aspiracyjną cienkoigłową ślinianek pod kontrolą USG do określenia charakteru patologicznego ogniska. Pracuje tu dr n. med. Luiza Sowińska-Neuman, która jest lekarzem chorób wewnętrznych. Dr Neuman posiada certyfikat Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego, który poświadcza o jej kwalifikacjach do wykonywania USG w trakcie biopsji.

W Katowicach na biopsje w celu diagnostyki raka można zapisać się w Ośrodku Wczesnej Diagnostyki i Leczenia Nowotworów, gdzie pracuje prof. nadz. dr hab. n. med. Jerzy Wydmański, który jest lekarzem onkologiem. Lekarz wykonuje zaleca biopsje gruboigłowe guzów tkanek miękkich w przypadku podejrzenia nowotworu. W Ośrodku Wczesnej Diagnostyki i Leczenia Nowotworów lekarze przeprowadzają też biopsje gruboigłowe gruczołu krokowego i zabieg pobrania wycinków ze zmienionych węzłów chłonnych.

Biopsje są też oferowane przez Centrum Medyczne Kopexmed we Wrocławiu. Endokrynolog dr n. med. Beata Wikiera wykonuje cienkoigłowe biopsje tarczycy pod kontrolą USG, a pobrany materiał oddaje do oceny cytologicznej. Pacjenci z chorobami tarczycy mogą zapisać się też na konsultację endokrynologiczną oraz oddać krew do zbadania poziomu hormonów tarczycy.

W krakowskim Centrum Diagnostyki Onkologicznej Onko-med dostępne jest takie badanie jak punkcja torbieli piersi pod kontrolą USG oraz biopsja cienkoigłowa (BAC) zmian podejrzanych onkologicznie. Zabiegi wykonywane są w Poradni Onkologicznej przez dr n. med. Macieja Boronia, który jest chirurgiem ogólnym i onkologicznym.

Przychodnia NZOZ Hipokrates w Gorzowie Wielkopolskim oferuje biopsję sutka. Lekarze z przychodni przeprowadzają też inne inwazyjne badania diagnostyczne, np. kolposkopię z pobraniem wycinków do badania histopatologicznego. Pracuje tu endokrynolog dr n. med. Agata Czarnywojtek, która zajmuje się inwazyjną metodą pobrania materiału biologicznego z przypuszczalnie zmienionej chorobowo tkanki tarczycy.

Warszawski Szpital Damiana oferuje biopsje chirurgiczne piersi w warunkach sali operacyjnej na oddziale diagnostyczno-zabiegowym. Co ważne, istnieje możliwość poddania się zabiegom medycznym na Narodowy Fundusz Zdrowia. Centrum Medyczne Damiana posiada Certyfikat Akredytacyjny potwierdzający spełnianie standardów akredytacyjnych dla lecznictwa szpitalnego. Szpital jest też wpisany na mapę WHO (World Health Organization).

Chirurg ogólny i onkologiczny dr hab. n. med. Tomasz Jastrzębski z Gdańska, prowadzący specjalistyczną praktykę lekarską, wykonuje takie badania jak  wycięcie znamion i guzów łagodnych skóry i tkanki podskórnej w znieczuleniu miejscowym oraz biopsja gruboigłowa z badaniem histopatologicznym. Lekarz odbył zagraniczny staż chirurgiczny w Policlinica di Carregi we Włoszech. 

Biopsje w celu diagnostyki raka w Polsce i w Wielkiej Brytanii

Kadra w KCM Clinic Kadra w KCM Clinic

Ceny zabiegów medycznych za granicą są o wiele wyższe niż w Polsce, co sprzyja rozwojowi turystyki medycznej, ponieważ pacjenci zagraniczni poddając się operacjom i badaniom u nas, mogą zaoszczędzić duże kwoty pieniędzy. Cena biopsji w angielskiej klinice The London Breast Clinic oscyluje między 775 a 1100 funtów, co w przeliczeniu na złotówki wynosi 4146 - 5884 zł. Pacjenci z Wielkiej Brytanii chętnie odwiedzają polskie kliniki, a badania biopsyjne łączą z wypoczynkiem i zwiedzaniem zabytków, a nawet zakupami, np. Manufaktura Łódzka. W Polsce warto zobaczyć wrocławską wieżę ciśnień na Grobli i Muzeum Narodowe we Wrocławiu. W Krakowie natomiast popularne są Sukiennice i Fortyfikacje Wzgórza Wawelskiego oraz Katedra Wawelska. Gdańsk jest jednym z e znanych polskich kurortów letnich. Turyści wypoczywają tu nad Morzem Bałtyckim, zażywając jodu, co jest szczególnie wskazane w chorobach tarczycy.