Filtruj wyniki:

Zmień zabieg 

Nasmed

Warszawa, ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 7 lok. 184
9,4 / 10  •  Znakomita  •  351 opinii
 • Biopsja cienkoigłowa piersi pod kontrolą USG 280 zł
 • Biopsja cienkoigłowa tarczycy pod kontrolą USG 280 zł
 • Biopsja cienkoigłowa węzłów chłonnych pod kontrolą USG 280 zł
 • Biopsja chirurgiczna prostaty 600 zł

  Lekarze wykonujący biopsje

  Posiadamy w ofercie 20 specjalistów w 47 polskich miastach, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 105 różnych placówkach.

  dr n. med. Anna Horbaczewska

  ginekolog-położnik

  w Intima Clinic

  ocena 5,0 / 5  (1 opinii)
  lek. Piotr Ciszewski

  chirurg ogólny

  w Klinika Medyczna Wilmed

  ocena 4,6 / 5  (20 opinii)
  dr n. med. Tomasz Tuchendler

  urolog

  w Centrum Medyczne T&T Medical

  ocena 4,6 / 5  (70 opinii)
  prof. dr hab. n. med. Andrzej Paradysz

  chirurg ogólny, urolog, urolog dziecięcy

  w AVIMED

  ocena 4,5 / 5  (3 opinii)
  dr n. med. Tomasz Basta

  ginekolog-położnik, ginekolog plastyczny, ginekolog

  w Intima Clinic

  ocena 4,3 / 5  (5 opinii)
  lek. Magdalena Sitarska

  chirurg ogólny, chirurg onkolog

  w VenoMedica

  lek. Kamil Dąbrowski

  chirurg onkolog

  w VenoMedica

  dr n. med. Piotr Zdunek

  radiodiagnosta

  w Klinika Galena

  lek. Łukasz Laskowicz

  ginekolog-położnik, ginekolog

  w Intima Clinic

  lek. Daniel Glanowski

  ginekolog-położnik, ginekolog-onkolog

  w Intima Clinic

  lek. Paweł Orłowski

  ginekolog-położnik

  w Intima Clinic

  lek. Katarzyna Kowalska

  lekarz

  w Intima Clinic

  lek. Andrzej Miaśkiewicz

  ginekolog-położnik

  w Intima Clinic

  lek. Magdalena Lisak-Wilk

  ginekolog-położnik, ginekolog

  w Intima Clinic

  lek. Anna Nieć (Kij)

  ginekolog-położnik, lekarz wykonujący zabiegi medycyny estetycznej

  w Intima Clinic

  lek. Magdalena Dudzik

  lekarz

  w Intima Clinic

  dr n. med. Grzegorz Sokołowski

  endokrynolog

  w Intima Clinic

  lek. Martyna Sikora

  ginekolog-położnik

  w Klinika Intima Art&Este

  lek. Dawid Lisiecki

  ginekolog-położnik

  w Klinika Intima Art&Este

  lek. Emilia Adamska

  endokrynolog (w trakcie specjalizacji)

  w CODE Centrum Medyczne

  Biopsje - informacje

  Biopsje to badania inwazyjne, które wykonywane są w celu diagnostycznym zmian rozrostowych, zlokalizowanych na skórze lub we wnętrzu ciała, np. biopsje guzków w piersiach czy biopsje zmian na tarczycy. Czasem badania biopsyjne wykonywane są pod kontrolą ultrasonografii, co pozwala lekarzowi na precyzyjne pobranie próbki żywej tkanki w celu zbadania jej pod mikroskopem. Wynik biopsji przydatny jest do różnicowania zmian patologicznych, które mogą być nowotworowe lub nienowotworowe oraz do określenia, czy nowotwór jest złośliwy czy łagodny. Po biopsji należy stosować się do zaleceń lekarza, który wykonał badanie, a po otrzymaniu wyniku badania histopatologicznego ponownie zgłosić się do lekarza na konsultację.

  Biopsje w polskich klinikach

  Diagnostyczne badanie biopsyjne jest możliwe w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Kalmia w Łodzi. Lekarze z tamtejszego ośrodka przeprowadzają m.in. biopsję aspiracyjną cienkoigłową ślinianek pod kontrolą USG do określenia charakteru patologicznego ogniska. Pracuje tu dr n. med. Luiza Sowińska-Neuman, która jest lekarzem chorób wewnętrznych. Dr Neuman posiada certyfikat Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego, który poświadcza o jej kwalifikacjach do wykonywania USG w trakcie biopsji.

  W Katowicach na biopsje w celu diagnostyki raka można zapisać się w Ośrodku Wczesnej Diagnostyki i Leczenia Nowotworów, gdzie pracuje prof. nadz. dr hab. n. med. Jerzy Wydmański, który jest lekarzem onkologiem. Lekarz wykonuje zaleca biopsje gruboigłowe guzów tkanek miękkich w przypadku podejrzenia nowotworu. W Ośrodku Wczesnej Diagnostyki i Leczenia Nowotworów lekarze przeprowadzają też biopsje gruboigłowe gruczołu krokowego i zabieg pobrania wycinków ze zmienionych węzłów chłonnych.

  Biopsje są też oferowane przez Centrum Medyczne Kopexmed we Wrocławiu. Endokrynolog dr n. med. Beata Wikiera wykonuje cienkoigłowe biopsje tarczycy pod kontrolą USG, a pobrany materiał oddaje do oceny cytologicznej. Pacjenci z chorobami tarczycy mogą zapisać się też na konsultację endokrynologiczną oraz oddać krew do zbadania poziomu hormonów tarczycy.

  W krakowskim Centrum Diagnostyki Onkologicznej Onko-med dostępne jest takie badanie jak punkcja torbieli piersi pod kontrolą USG oraz biopsja cienkoigłowa (BAC) zmian podejrzanych onkologicznie. Zabiegi wykonywane są w Poradni Onkologicznej przez dr n. med. Macieja Boronia, który jest chirurgiem ogólnym i onkologicznym.

  Przychodnia NZOZ Hipokrates w Gorzowie Wielkopolskim oferuje biopsję sutka. Lekarze z przychodni przeprowadzają też inne inwazyjne badania diagnostyczne, np. kolposkopię z pobraniem wycinków do badania histopatologicznego. Pracuje tu endokrynolog dr n. med. Agata Czarnywojtek, która zajmuje się inwazyjną metodą pobrania materiału biologicznego z przypuszczalnie zmienionej chorobowo tkanki tarczycy.

  Warszawski Szpital Damiana oferuje biopsje chirurgiczne piersi w warunkach sali operacyjnej na oddziale diagnostyczno-zabiegowym. Co ważne, istnieje możliwość poddania się zabiegom medycznym na Narodowy Fundusz Zdrowia. Centrum Medyczne Damiana posiada Certyfikat Akredytacyjny potwierdzający spełnianie standardów akredytacyjnych dla lecznictwa szpitalnego. Szpital jest też wpisany na mapę WHO (World Health Organization).

  Chirurg ogólny i onkologiczny dr hab. n. med. Tomasz Jastrzębski z Gdańska, prowadzący specjalistyczną praktykę lekarską, wykonuje takie badania jak  wycięcie znamion i guzów łagodnych skóry i tkanki podskórnej w znieczuleniu miejscowym oraz biopsja gruboigłowa z badaniem histopatologicznym. Lekarz odbył zagraniczny staż chirurgiczny w Policlinica di Carregi we Włoszech.

  Więcej na temat biopsje