Filtruj wyniki:

Zmień zabieg 

Lekarze wykonujący biopsje

Posiadamy w ofercie 20 specjalistów w 48 polskich miastach, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 109 różnych placówkach.

prof. dr hab. n. med. Andrzej Paradysz

chirurg ogólny, urolog, urolog dziecięcy

w AVIMED

ocena 5,0 / 5  (2 opinii)
dr n. med. Maciej Jarosz

urolog, androlog

w InviMed Gdynia

ocena 5,0 / 5  (1 opinii)
dr n. med. Tomasz Tuchendler

urolog

w Centrum Medyczne T&T Medical

ocena 4,6 / 5  (63 opinii)
dr n. med. Tomasz Basta

ginekolog-położnik, ginekolog plastyczny, ginekolog

w Intima Clinic

ocena 4,0 / 5  (3 opinii)
lek. Kamil Dąbrowski

chirurg onkolog

w VenoMedica

lek. Magdalena Sitarska

chirurg ogólny, chirurg onkolog

w VenoMedica

dr n. med. Piotr Zdunek

radiodiagnosta

w Klinika Galena

lek. Łukasz Laskowicz

ginekolog-położnik, ginekolog

w Intima Clinic

lek. Dawid Lisiecki

ginekolog-położnik

w Klinika Intima Art&Este

lek. Martyna Sikora

ginekolog-położnik

w Klinika Intima Art&Este

lek. Emilia Adamska

endokrynolog (w trakcie specjalizacji)

w CODE Centrum Medyczne

dr n. med. Grzegorz Sokołowski

endokrynolog

w Intima Clinic

lek. Magdalena Dudzik

lekarz

w Intima Clinic

dr n. med. Anna Horbaczewska

ginekolog-położnik

w Intima Clinic

lek. Anna Nieć (Kij)

ginekolog-położnik, lekarz medycyny estetycznej

w Intima Clinic

lek. Magdalena Lisak-Wilk

ginekolog-położnik, ginekolog

w Intima Clinic

lek. Andrzej Miaśkiewicz

ginekolog-położnik

w Intima Clinic

lek. Paweł Orłowski

ginekolog-położnik

w Intima Clinic

lek. Katarzyna Kowalska

lekarz

w Intima Clinic

lek. Maciej Kowalewski

chirurg ogólny, radiolog

w Centrum Medyczne Skopia

Biopsje - informacje

Biopsje to badania inwazyjne, które wykonywane są w celu diagnostycznym zmian rozrostowych, zlokalizowanych na skórze lub we wnętrzu ciała, np. biopsje guzków w piersiach czy biopsje zmian na tarczycy. Czasem badania biopsyjne wykonywane są pod kontrolą ultrasonografii, co pozwala lekarzowi na precyzyjne pobranie próbki żywej tkanki w celu zbadania jej pod mikroskopem. Wynik biopsji przydatny jest do różnicowania zmian patologicznych, które mogą być nowotworowe lub nienowotworowe oraz do określenia, czy nowotwór jest złośliwy czy łagodny. Po biopsji należy stosować się do zaleceń lekarza, który wykonał badanie, a po otrzymaniu wyniku badania histopatologicznego ponownie zgłosić się do lekarza na konsultację.

Biopsje w polskich klinikach

Diagnostyczne badanie biopsyjne jest możliwe w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Kalmia w Łodzi. Lekarze z tamtejszego ośrodka przeprowadzają m.in. biopsję aspiracyjną cienkoigłową ślinianek pod kontrolą USG do określenia charakteru patologicznego ogniska. Pracuje tu dr n. med. Luiza Sowińska-Neuman, która jest lekarzem chorób wewnętrznych. Dr Neuman posiada certyfikat Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego, który poświadcza o jej kwalifikacjach do wykonywania USG w trakcie biopsji.

W Katowicach na biopsje w celu diagnostyki raka można zapisać się w Ośrodku Wczesnej Diagnostyki i Leczenia Nowotworów, gdzie pracuje prof. nadz. dr hab. n. med. Jerzy Wydmański, który jest lekarzem onkologiem. Lekarz wykonuje zaleca biopsje gruboigłowe guzów tkanek miękkich w przypadku podejrzenia nowotworu. W Ośrodku Wczesnej Diagnostyki i Leczenia Nowotworów lekarze przeprowadzają też biopsje gruboigłowe gruczołu krokowego i zabieg pobrania wycinków ze zmienionych węzłów chłonnych.

Biopsje są też oferowane przez Centrum Medyczne Kopexmed we Wrocławiu. Endokrynolog dr n. med. Beata Wikiera wykonuje cienkoigłowe biopsje tarczycy pod kontrolą USG, a pobrany materiał oddaje do oceny cytologicznej. Pacjenci z chorobami tarczycy mogą zapisać się też na konsultację endokrynologiczną oraz oddać krew do zbadania poziomu hormonów tarczycy.

W krakowskim Centrum Diagnostyki Onkologicznej Onko-med dostępne jest takie badanie jak punkcja torbieli piersi pod kontrolą USG oraz biopsja cienkoigłowa (BAC) zmian podejrzanych onkologicznie. Zabiegi wykonywane są w Poradni Onkologicznej przez dr n. med. Macieja Boronia, który jest chirurgiem ogólnym i onkologicznym.

Przychodnia NZOZ Hipokrates w Gorzowie Wielkopolskim oferuje biopsję sutka. Lekarze z przychodni przeprowadzają też inne inwazyjne badania diagnostyczne, np. kolposkopię z pobraniem wycinków do badania histopatologicznego. Pracuje tu endokrynolog dr n. med. Agata Czarnywojtek, która zajmuje się inwazyjną metodą pobrania materiału biologicznego z przypuszczalnie zmienionej chorobowo tkanki tarczycy.

Warszawski Szpital Damiana oferuje biopsje chirurgiczne piersi w warunkach sali operacyjnej na oddziale diagnostyczno-zabiegowym. Co ważne, istnieje możliwość poddania się zabiegom medycznym na Narodowy Fundusz Zdrowia. Centrum Medyczne Damiana posiada Certyfikat Akredytacyjny potwierdzający spełnianie standardów akredytacyjnych dla lecznictwa szpitalnego. Szpital jest też wpisany na mapę WHO (World Health Organization).

Chirurg ogólny i onkologiczny dr hab. n. med. Tomasz Jastrzębski z Gdańska, prowadzący specjalistyczną praktykę lekarską, wykonuje takie badania jak  wycięcie znamion i guzów łagodnych skóry i tkanki podskórnej w znieczuleniu miejscowym oraz biopsja gruboigłowa z badaniem histopatologicznym. Lekarz odbył zagraniczny staż chirurgiczny w Policlinica di Carregi we Włoszech.

Więcej na temat biopsje