Filtruj wyniki:

Zmień zabieg 

Miesiąc dla zdrowia z Globiana Medical Center

Gastroskopia, kolonoskopia, histeroskopia czy leczenie hemoroidów - to tylko nieliczne z zabiegów i badań, które można wykonać w Globiana Medical Center.

Zapraszamy do udziału w naszych webinarach, gdzie możesz dowiedzieć się więcej na temat każdego w tych tematów.

SkyMed

Wrocław, Al. Kasztanowa 4a
9,4 / 10  •  Znakomita  •  441 opinii
 • Biopsja cienkoigłowa piersi pod kontrolą USG 300 zł
 • Biopsja cienkoigłowa tarczycy pod kontrolą USG 300 zł
 • Biopsja cienkoigłowa węzłów chłonnych 300 zł
 • Biopsja cienkoigłowa węzłów chłonnych pod kontrolą USG 300 zł

  Lekarze wykonujący biopsje

  Posiadamy w ofercie 20 specjalistów w 59 polskich miastach, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 130 różnych placówkach.

  lek. Piotr Ciszewski

  chirurg ogólny

  w Klinika Medyczna Wilmed

  9,1 / 10
  lek. Magdalena Sitarska

  chirurg ogólny, chirurg onkolog

  w VenoMedica

  prof. dr hab. n. med. Wiesław Jakubowski
  lek. Kamil Dąbrowski

  chirurg onkolog

  w VenoMedica

  lek. Piotr Malec

  radiolog onkologiczny

  w SERAFIN Klinika dla Kobiet

  lek. spec. Kacper Jackowicz

  urolog

  w Bora Clinic Centrum Medyczne

  lek. spec. Przemysław Zimnoch

  urolog

  w Bora Clinic Centrum Medyczne

  lek. Bartłomiej Pałka

  chirurg onkolog, proktolog

  w Pro Medical Clinic Advanced

  lek. Dawid Lisiecki

  ginekolog-położnik

  w Klinika Intima Art&Este, Ginekologia Estetyczna i Plastyczna dr Dawid Lisiecki

  dr n. med. Grażyna Pietrzyk

  chirurg onkolog

  w DCG Centrum Medyczne

  lek. Anastasiya Maskvichova

  lekarz w trakcie specjalizacji

  w Euromedica

  dr n. med. Maciej Kowalewski

  chirurg ogólny, transplantolog

  w Centrum Medyczne Skopia

  lek. Martyna Sikora-Jajani

  ginekolog-położnik

  w Klinika Intima Art&Este

  lek. Marek Frankowski

  reumatolog

  w GOYA Medical

  dr n. med. Tomasz Pawłowski

  internista, endokrynolog

  w DCG Centrum Medyczne

  lek. Lidia Gracz

  ginekolog

  w Euromedica

  lek. Agnieszka Serówka-Krajnik

  ginekolog

  w Euromedica

  lek. Paulina Korczyńska-Krawczyk
  lek. Anna Lisiewicz

  ginekolog

  w Dr Kowalska Clinic

  lek. Sylwester Peno

  ginekolog

  w Centrum Medyczne ORSMED

  Biopsje - informacje

  Biopsje to badania inwazyjne, które wykonywane są w celu diagnostycznym zmian rozrostowych, zlokalizowanych na skórze lub we wnętrzu ciała, np. biopsje guzków w piersiach czy biopsje zmian na tarczycy. Czasem badania biopsyjne wykonywane są pod kontrolą ultrasonografii, co pozwala lekarzowi na precyzyjne pobranie próbki żywej tkanki w celu zbadania jej pod mikroskopem. Wynik biopsji przydatny jest do różnicowania zmian patologicznych, które mogą być nowotworowe lub nienowotworowe oraz do określenia, czy nowotwór jest złośliwy czy łagodny. Po biopsji należy stosować się do zaleceń lekarza, który wykonał badanie, a po otrzymaniu wyniku badania histopatologicznego ponownie zgłosić się do lekarza na konsultację.

  Biopsje w polskich klinikach

  Diagnostyczne badanie biopsyjne jest możliwe w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Kalmia w Łodzi. Lekarze z tamtejszego ośrodka przeprowadzają m.in. biopsję aspiracyjną cienkoigłową ślinianek pod kontrolą USG do określenia charakteru patologicznego ogniska. Pracuje tu dr n. med. Luiza Sowińska-Neuman, która jest lekarzem chorób wewnętrznych. Dr Neuman posiada certyfikat Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego, który poświadcza o jej kwalifikacjach do wykonywania USG w trakcie biopsji.

  W Katowicach na biopsje w celu diagnostyki raka można zapisać się w Ośrodku Wczesnej Diagnostyki i Leczenia Nowotworów, gdzie pracuje prof. nadz. dr hab. n. med. Jerzy Wydmański, który jest lekarzem onkologiem. Lekarz wykonuje zaleca biopsje gruboigłowe guzów tkanek miękkich w przypadku podejrzenia nowotworu. W Ośrodku Wczesnej Diagnostyki i Leczenia Nowotworów lekarze przeprowadzają też biopsje gruboigłowe gruczołu krokowego i zabieg pobrania wycinków ze zmienionych węzłów chłonnych.

  Biopsje są też oferowane przez Centrum Medyczne Kopexmed we Wrocławiu. Endokrynolog dr n. med. Beata Wikiera wykonuje cienkoigłowe biopsje tarczycy pod kontrolą USG, a pobrany materiał oddaje do oceny cytologicznej. Pacjenci z chorobami tarczycy mogą zapisać się też na konsultację endokrynologiczną oraz oddać krew do zbadania poziomu hormonów tarczycy.

  W krakowskim Centrum Diagnostyki Onkologicznej Onko-med dostępne jest takie badanie jak punkcja torbieli piersi pod kontrolą USG oraz biopsja cienkoigłowa (BAC) zmian podejrzanych onkologicznie. Zabiegi wykonywane są w Poradni Onkologicznej przez dr n. med. Macieja Boronia, który jest chirurgiem ogólnym i onkologicznym.

  Przychodnia NZOZ Hipokrates w Gorzowie Wielkopolskim oferuje biopsję sutka. Lekarze z przychodni przeprowadzają też inne inwazyjne badania diagnostyczne, np. kolposkopię z pobraniem wycinków do badania histopatologicznego. Pracuje tu endokrynolog dr n. med. Agata Czarnywojtek, która zajmuje się inwazyjną metodą pobrania materiału biologicznego z przypuszczalnie zmienionej chorobowo tkanki tarczycy.

  Warszawski Szpital Damiana oferuje biopsje chirurgiczne piersi w warunkach sali operacyjnej na oddziale diagnostyczno-zabiegowym. Co ważne, istnieje możliwość poddania się zabiegom medycznym na Narodowy Fundusz Zdrowia. Centrum Medyczne Damiana posiada Certyfikat Akredytacyjny potwierdzający spełnianie standardów akredytacyjnych dla lecznictwa szpitalnego. Szpital jest też wpisany na mapę WHO (World Health Organization).

  Chirurg ogólny i onkologiczny dr hab. n. med. Tomasz Jastrzębski z Gdańska, prowadzący specjalistyczną praktykę lekarską, wykonuje takie badania jak  wycięcie znamion i guzów łagodnych skóry i tkanki podskórnej w znieczuleniu miejscowym oraz biopsja gruboigłowa z badaniem histopatologicznym. Lekarz odbył zagraniczny staż chirurgiczny w Policlinica di Carregi we Włoszech.

  Więcej na temat biopsje

  Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…