Plastyka powiek

Plastyka powiek to jedna z najczęściej wykonywanych operacji w obrębie twarzy. Blefaroplastyka pozwala cofnąć oznaki upływającego czasu poprzez usunięcie nadmiaru skóry, a czasem również fragmentu mięśnia okrężnego oka. W zależności od potrzeb, pacjenci mogą zdecydować się na plastykę powiek górnych, dolnych lub górnych i dolnych jednocześnie  …więcej »

Operacja plastyczna uszu

Odstające uszy bywają powodem dużych kompleksów. W takiej sytuacji warto poddać się otoplastyce, czyli zabiegowi korygującemu kształt, wielkość oraz stopień odstawania uszu. Zabieg polega na wymodelowaniu chrząstki małżowiny, wycięciu jej części oraz założeniu szwów kształtujących. Przeprowadza się go w znieczuleniu miejscowym  …więcej »

Operacja plastyczna nosa

Zabiegi korekcji nosa od lat znajdują się w ścisłej czołówce najczęściej wykonywanych procedur z zakresu chirurgii plastycznej. Podczas operacji można skorygować właściwie wszystkie mankamenty budowy nosa: zlikwidować garb, usunąć skrzywienie przegrody, zmniejszyć zbyt duży nos lub poprawić kształt jego czubka  …więcej »

Powiększanie biustu

Powiększanie biustu to bez wątpienia najczęściej wykonywany zabieg z dziedziny chirurgii plastycznej. Kobiety, które marzą o większych piersiach, do wyboru mają operację z wszczepieniem implantów piersiowych (okrągłych lub anatomicznych) bądź przeszczep własnego tłuszczu. W zależności od wybranej metody, można osiągnąć naturalny lub mocno zauważalny efekt  …więcej »

Podniesienie piersi

Podniesienie piersi to zabieg przeznaczony przede wszystkim dla pań o dużym biuście, który pod wpływem procesu starzenia lub karmienia niemowlęcia utracił dawną jędrność. Operacja polega na usunięciu nadmiaru skóry oraz skorygowaniu kształtu gruczołu piersiowego. Możliwe jest także wszczepienie implantu powiększającego biust  …więcej »

Zmniejszenie piersi

Duży biust często jest traktowany jako atut, jednak dla kobiet może stanowić prawdziwe utrapienie. Piersi znacznych rozmiarów mogą bowiem utrudniać wykonywanie codziennych czynności czy uniemożliwiać uprawianie sportu. Operacyjne zmniejszenie biustu pozwala pozbyć się takich problemów, dzięki czemu zdecydowanie poprawia komfort życia pacjentek  …więcej »

Rekonstrukcja piersi

Rekonstrukcję piersi przeprowadza się najczęściej po wykonanej wcześniej mastektomii. To złożony proces, który wymaga kilku zabiegów chirurgicznych. Biust można zrekonstruować z wykorzystaniem tkanek własnych pacjentki lub przy pomocy specjalnej protezy. Do odtworzenia brodawki sutkowej stosuje się natomiast tatuaż medyczny  …więcej »

Lifting operacyjny twarzy

Lifting pomaga pozbyć się oznak upływającego czasu poprzez naciągnięcie obwisłej skóry twarzy. Efektem zabiegu jest uzyskanie młodzieńczego wyglądu, na który składają się podniesione policzki, podkreślony kontur żuchwy oraz ogólna redukcja zmarszczek twarzy. Zmianom ulega także obszar szyi, który staje się znacznie bardziej napięty  …więcej »

Modelowanie twarzy własnym tłuszczem

Modelowanie twarzy tłuszczem własnym pacjenta pozwala poprawić jej elastyczność i wypełnić znajdujące się w niej ubytki, powstałe na przykład wskutek urazu. Lipofilling wyróżnia się wysoką skutecznością przy minimalnym ryzyku wystąpienia objawów niepożądanych, dzięki czemu cieszy się niesłabnącą popularnością  …więcej »

Modelowanie sylwetki

Współczesna chirurgia plastyczna daje pacjentom możliwość wymodelowania niemal każdej części ciała. Plastyka brzucha czy powiększanie pośladków implantami to zabiegi, które zapewniają spektakularne efekty i pomagają w pozbyciu się kompleksów. Modelowaniu można poddać także m.in. łydki, uda, ramiona, brodę czy pępek  …więcej »

Plastyka brzucha

Plastyka brzucha, zwana także abdominoplastyką, pozwala zlikwidować nieestetyczne fałdy skórne, poprawiając wygląd brzucha. Z zabiegu korzystają zarówno osoby, które straciły wiele kilogramów, jak i kobiety po kilku przebytych ciążach. Warto pamiętać, że abdominoplastyka nie jest sposobem na odchudzanie - osoby otyłe nie są kwalifikowane do tego zabiegu  …więcej »

Liposukcja

Liposukcja to zabieg przeznaczony dla osób chcących się pozbyć nadmiaru tkanki tłuszczowej z określonych partii ciała, zwłaszcza tych, które są oporne na ćwiczenia i dietę. Tak zwane odsysanie tłuszczu można przeprowadzić na wiele różnych sposobów, spośród których wyróżniamy m.in. liposukcję ultradźwiękową oraz wspomaganą strumieniem wodnym  …więcej »

Liposukcja brzucha

Brzuch jest jednym z miejsc, w których tkanka tłuszczowa gromadzi się nadzwyczaj łatwo. Znacznie trudniej jest się jej natomiast pozbyć. Osoby, którym dieta i aktywność fizyczna nie zapewniły spektakularnych efektów, mogą zdecydować się na liposukcję brzucha. Zabieg polega na oddzieleniu tłuszczu od innych tkanek i „wyprowadzeniu” go poza organizm pacjenta  …więcej »

Leczenie ginekomastii

Ginekomastia to przerost piersi u mężczyzn. W zależności od tego czy rozrostowi ulega tkanka gruczołowa, czy tłuszczowa, ginekomastię leczy się na dwa różne sposoby. W przypadku tak zwanej lipomastii, szczególnie pomocna jest liposukcja, czyli odsysanie tłuszczu. Przerost tkanki gruczołowej zwykle leczy się farmakologicznie lub operacyjnie  …więcej »

Powiększanie penisa kwasem

Zainteresowanie zabiegami powiększania penisa z roku na rok wzrasta. Powiększenie przyrodzenia kwasem hialuronowym to często wybierana przez mężczyzn alternatywa dla ingerencji chirurgicznej. Zabieg pozwala wydłużyć prącie średnio o 1-3 cm, a dodatkowo zwiększyć jego grubość o 2-5 cm. Efekty są widoczne od razu  …więcej »