Znamiona barwnikowe / pieprzyki - usuwanie laserem

Pokaż więcej wyników

Lekarze wykonujący znamiona barwnikowe / pieprzyki - usuwanie laserem

Posiadamy w ofercie 20 specjalistów w 32 polskich miastach, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 86 różnych placówkach. Usługa usuwanie znamion i pieprzyków jest najczęściej wykonywana przez lekarza medycyny estetycznej.

lek. Małgorzata Legocka

lekarz medycyny estetycznej, chirurg ogólny

w Ars Estetica Warszawa

ocena 5,0 / 5  (1 opinii)
dr n. med. Artur Sandelewski

chirurg ogólny, lekarz medycyny estetycznej

w San-Medical Centrum Medyczne

ocena 4,8 / 5  (35 opinii)
lek. Marcin Wilczyński

lekarz medycyny estetycznej, chirurg ogólny

w Centrum Medycyny Estetycznej i Naczyniowej

ocena 4,7 / 5  (25 opinii)
dr n. med. Jacek Politański

chirurg ogólny, proktolog, urolog

w Intima Clinic

dr n. med. Dominik Ludew

lekarz medycyny estetycznej, dermatolog

w Ruczaj Clinic

dr n. med. Marek Niczyporuk

dermatolog, wenerolog

w Twoja Klinika

lek. Tomasz Konończuk

lekarz medycyny estetycznej

w Twoja Klinika

lek. Ewa Woźniak-Roszkowska

lekarz medycyny estetycznej

w Sthetica

lek. Aleksander Gruchała

lekarz medycyny estetycznej

w Sthetica

lek. Konrad Kędzia

lekarz

w Klinika Pawlikowski

lek. Aleksandra Frątczak

lekarz medycyny estetycznej

w Klinika Pawlikowski

lek. Wojciech Drzazga

lekarz

w Klinika Pawlikowski

lek. Hanna Kowalska

lekarz

w Klinika Pawlikowski

lek. Klaudia Orłowska-Orlik

dermatolog

w Klinika Pawlikowski

lek. Bartosz Pawlikowski

dermatolog, wenerolog

w Klinika Pawlikowski

lek. Mateusz Pietrewicz

wenerolog, lekarz medycyny estetycznej

w DAGDERM DERMATOLOGIA MEDYCYNA ESTETYCZNA

lek. Mateusz Pietrewicz

dermatolog, wenerolog, lekarz medycyny estetycznej

w DAGDERM DERMATOLOGIA MEDYCYNA ESTETYCZNA

dr n. med. Agnieszka Staniewska

dermatolog, wenerolog, lekarz medycyny estetycznej

w DAGDERM DERMATOLOGIA MEDYCYNA ESTETYCZNA

lek. Danuta Grudzińska-Staniewska

dermatolog, wenerolog, lekarz medycyny estetycznej

w DAGDERM DERMATOLOGIA MEDYCYNA ESTETYCZNA

lek. Anna Leśniewska

dermatolog, wenerolog, lekarz medycyny estetycznej

w DAGDERM DERMATOLOGIA MEDYCYNA ESTETYCZNA

Znamiona barwnikowe / pieprzyki - usuwanie laserem - informacje

Gabinet zabiegowy w MySkin Clinic Gabinet zabiegowy w MySkin Clinic

Ogromną zaletą laserowego usuwania zmian skórnych jest bezkontaktowa praca lasera, jaka zapewnia całkowitą czystość pola operacyjnego. Bezkrwawy zabieg dzięki natychmiastowej koagulacji, szybki i bezpieczny, polega na odparowaniu zmiany wiązką światła laserowego w zależności od jej głębokości i wielkości z zastosowaniem różnych trybów jego pracy. Ponieważ do leczenia laserowego kwalifikuje się wyłącznie zmiany łagodne, podejrzenie zezłośliwienia znamienia jest już bezwzględnym wskazaniem do leczenia chirurgicznego.

Laserowe usuwanie znamion skórnych

Pieprzyki i znamiona barwnikowe, zwykle niegroźne, występują prawie u każdego dorosłego człowieka, w niektórych przypadkach mogąc wskutek transformacji rozwinąć się w czerniaka złośliwego. W warszawskim Centrum dermatologii laserowej i chirurgii plastycznej Lasermed, specjalistyczna ocena polega na dermatoskopowej obserwacji jakości zmian – podejrzane usuwając chirurgicznie z marginesem zdrowej skóry i oceną HP. Zmiany skórne wyniosłe ponad poziom skóry lub mające postać guzków kwalifikują się do usunięcia laserem CO2. 

Laserowe usuwanie znamion, pieprzyków, brodawek należy do oferty laseroterapii Kliniki Urody Life-Beauty w Grodzisku Mazowieckim. Przed zabiegiem każda zmiana jest oceniana przez lekarza dermatoskopem, co umożliwia ocenę rozmieszczenie barwnika w znamieniu oraz jej kształt. Na etapie diagnozy specjaliści wspomagają się również badaniem USG. Zabieg w znieczuleniu miejscowym wykonywany jest za pomocą specjalnej końcówki, dzięki której dochodzi do odparowania zmiany. Gojenie zazwyczaj przebiega bezbliznowo, a znamiona usuwane są w sposób trwały.

Zastosowanie lasera CO2 Ultra Dream Puls w Gabinecie Kosmetologiczno-Laserowym Medi Vita w Tarnowie ma wiele wskazań, spośród których są także znamiona barwnikowe (np. pieprzyki), piegi i przebarwienia. Stworzony do laserowego usuwania znamion i brodawek jest urządzeniem pracującym w najnowszej technologii (tryb Super Puls i Ultra Puls), nie powodując uszkodzenia termicznego tkanek, co pozwala na bardzo szybkie gojenie.  Zabiegi wykonuje lek. med. Jacek Ściborowicz, internista, certyfikowany w zakresie dermatoskopii i widedermatoskopii.

Fraxel eCO2 Premium to nowy, zaawansowany  frakcyjny system laserowy CO2 firmy Lutronic, w Centrum Medycyny Estetycznej  i Laseroterapii Ideal Med  w Lublinie stosowany jest do leczenia znamion i zaburzeń barwnikowych, jakie poprzedza  wizyta u lekarza dermatologa lub chirurga onkologa. Jak podkreślają specjaliści placówki, każda zmiana skórna, którą chcemy leczyć/usunąć  wymaga zdiagnozowania. Centrum oferuje badania dermatoskopowe, po których podejmuje się decyzję o chirurgicznym bądź laserowym usunięciu wskazanego znamienia.  

Znamiona barwnikowe, są wrodzonymi nieprawidłowościami skóry, a ryzyko ich zezłośliwienia jest niewielkie. W istocie są defektem kosmetycznym, a niektóre z nich, laserem frakcyjnym usuniemy w Gabinecie Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Aneta Murawiejska-Ptak w Bielsku-Białej. Zdaniem specjalisty, najbezpieczniejsze są znamiona wyniosłe i owłosione, jednak w przypadku znamion wrodzonych i dysplastycznych ryzyko rozwoju czerniaka jest spore. W przypadku jakichkolwiek podejrzeń, najbezpieczniejszą jej zdaniem metodą leczenia jest chirurgiczne wycięcie i analiza HP.  

Laserowe usuwanie znamion, brodawek, włókniaków laserem CO2 należy również do oferty Śląskiego Centrum Dermatologii i Medycyny Estetycznej w Katowicach. Precyzja oraz małe pole działania, płytka penetracja wraz ze strefą martwicy, a ponadto sterylność i praca bezkontaktowa to podstawowe atuty pracy na laserowych systemach chirurgicznych CO2, jakie podkreślają w ofercie lekarze placówki. Drobne zmiany, np. brodawki płaskie, usuwane są bez znieczulenia, a po zabiegu na skórze pozostaje niewielka ranka pokryta strupkiem. Właścicielką placówki jest dr n. med. Renata Wilk-Czyż, specjalista dermatologa-wenerolog, specjalista medycyny estetycznej.

Ile zapłacimy za zabieg usunięcia pieprzyków laserem w Polsce i w Leeds (Wielka Brytania)?

Gabinet zabiegowy w Klinika La Perla SPA Kraków Gabinet zabiegowy w Klinika La Perla SPA Kraków

W Skin Surgery Clinic za laserowe usuwanie pojedynczych pieprzyków zapłacimy 250 £ (1,400 zł), za każdy następny 75 £ (420 zł). Koszty te są nieporównywalnie wyższe od oferty gabinetów krajowych.