Leczenia chrapania i bezdechu

Sporadyczne chrapanie nie jest powodem do niepokoju, jednak jeśli jest ono nieustające i uporczywe, może doprowadzić do bezdechu sennego. Jeżeli winne są temu wady anatomiczne dróg oddechowych, wówczas można usunąć je np. laserowo lub metodą Celon  …więcej »

Operacje i leczenie zatok

Przewlekłe zapalenie zatok to uporczywa choroba, która wymaga leczenia. W zależności od nasilenia objawów, specjalista laryngologii może zalecić pacjentowi np. płukanie zatok metodą Proetza lub operację endoskopową. Do ingerencji chirurgicznej kwalifikują się także osoby z polipami  …więcej »

Operacje i leczenie migdałków

Operacyjne usunięcie migdałków to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów w laryngologii. Wśród wskazań do jego przeprowadzenia wymienia się m.in. częste nawroty ostrych angin, nawracający ropień okołomigdałkowy oraz podejrzenia nowotworu  …więcej »

Leczenie szumów usznych

Szumy uszne same w sobie nie są chorobą, a jednym z objawów mogącego rozwijać się w organizmie schorzenia. Bywa też, że są powiązane z utratą słuchu. Dolegliwość ta nierzadko wymaga interdyscyplinarnego podejścia. W pierwszej kolejności zdecydowanie warto odwiedzić laryngologa lub foniatrę  …więcej »

Usuwanie polipów nosa chirurgicznie

Polipy nosa powodują m.in. niedrożność nosa, bóle głowy, zaburzenia powonienia i smaku oraz chrapanie. Gdy leczenie farmakologiczne nie przynosi efektów, konieczne może okazać się chirurgiczne usunięcie polipów. Zabieg ten wykonuje się przy użyciu endoskopu  …więcej »

Operacja endoskopowa krzywej przegrody nosa

Krzywa przegroda nosowa często przyczynia się do pogorszenia codziennego funkcjonowania: utrudnia oddychanie, sprzyja spływaniu wydzieliny z nosa do gardła i predysponuje do częstych infekcji. W przypadku nasilenia powyższych symptomów, warto rozważyć operację endoskopową  …więcej »

Operacje i leczenie ślinianek

Podstawową funkcją gruczołów ślinowych (ślinianek) jest wytwarzanie śliny, która zlepia i nawilża pokarm, a także ułatwia jego połykanie. Przewlekłe, nawracające zapalenie ślinianki, kamica lub zmiany nowotworowe to wskazania do operacyjnego leczenia gruczołu  …więcej »