Na czym polega mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa polega na wstrzyknięciu pod skórę odpowiednio dobranego do potrzeb danej skóry preparatu (zwykle o działaniu odżywczym). Może być to np. mieszanka kwasu hialuronowego, aminokwasów, antyoksydantów i witamin. Dobre efekty przynosi także osocze bogatopłytkowe, czyli pobrana i odwirowana krew własna pacjenta, która posiada świetne właściwości regenerujące. Choć w przypadku tego zabiegu kluczowy jest właściwy dobór preparatu, znaczenie ma także sam uraz, który powstaje podczas wstrzykiwania substancji aktywnych pod skórę – dodatkowo stymuluje on bowiem syntezę kolagenu. Co ważne, mezoterapię igłową powinien wykonywać lekarz, który posiada wiedzę dotyczącą tego jak głęboko może wbić igłę i ile preparatu podać.

Wskazania do mezoterapii igłowej

Mezoterapia igłowa twarzy to zabieg o działaniu silnie regenerującym, dlatego poleca się go szczególnie cerom zwiotczałym, poszarzałym, z widocznymi oznakami starzenia. Mezoterapia igłowa pod oczy nie tylko pozwala napiąć skórę, ale też pozbyć się uporczywych cieni i opuchlizny. Popularnym zabiegiem jest również mezoterapia igłowa skóry głowy. Procedura ta jest pomocna w przypadku nadmiernego wypadania włosów. Warto wiedzieć, że mezoterapię stosuje się także w walce z cellulitem, rozstępami oraz bliznami przerostowymi.

Mezoterapia igłowa – przeciwwskazania

Tak jak w przypadku wszystkich zabiegów z medycyny estetycznej, tak i tutaj przed zakwalifikowaniem pacjenta do procedury konieczne jest wykluczenie stanów, które uniemożliwiają przeprowadzenie mezoterapii igłowej. Są to:

  • okres ciąży i karmienia piersią
  • choroby autoimmunologiczne
  • aktywne infekcje wirusowe lub bakteryjne
  • zaburzenia krzepliwości krwi lub stosowanie antykoagulantów
  • nieuregulowana cukrzyca
  • zaawansowana egzema lub łuszczyca
  • doustne zażywanie kortykosteroidów

Zabiegowi nie mogą poddać się także osoby posiadające alergię lub nadwrażliwość na składniki wstrzykiwanych preparatów.

Warto wiedzieć: Mezoterapię igłową można wykonać o każdej porze roku, jednak najlepszy czas to jesień i zima, ponieważ słońce może doprowadzić do powstania przebarwień w miejscu iniekcji.

Przebieg mezoterapii igłowej

Mezoterapia igłowa polega na wykonaniu serii wkłuć w wybranym miejscu. Przez strzykawkę z bardzo cienką igłą podaje się odpowiednio dopasowany do pacjenta preparat. Iniekcje wykonuje się w odstępach co 0,5-1,5 cm. Zabieg jest mało bolesny, jednak jeśli dana osoba jest wyjątkowo wrażliwa, wcześniej można zastosować krem znieczulający. Mimo iż podczas procedury dochodzi do naruszenia ciągłości tkanek, zabieg wykonuje się w trybie ambulatoryjnym, a po jego zakończeniu można powrócić do codziennych czynności. Mezoterapia igłowa zwykle trwa od 20 do 40 minut.

Mezoterapia igłowa – efekty i zalecenia pozabiegowe

Po zabiegu na skórze pozostają widoczne ślady po wkłuciach, jednak znikają one po upływie 2- 3 dni. Konieczna jest odpowiednia pielęgnacja, oparta na preparatach nawilżających, łagodzących oraz chroniących skórę przed działaniem promieni słonecznych. Efekty, jakie można uzyskać po wykonaniu serii zabiegów, to:

  • uelastycznienie i poprawa gęstości skóry
  • rozświetlenie cery
  • redukcja cieni i opuchlizny
  • zmniejszenie widoczności zmarszczek

FAQ, czyli najczęstsze pytania o mezoterapię igłową

  • Jaka jest cena mezoterapii igłowej?

    Koszt pojedynczego zabiegu mezoterapii jest uzależniony od tego, jaki obszar ciała będzie mu poddawany. Dla przykładu, średnia cena mezoterapii okolicy pod oczami to 370 zł. Odmładzanie szyi to już z kolei wydatek rzędu 500 zł.

  • Mezoterapia igłowa – ile zabiegów trzeba zrobić?

    Trwałe efekty mezoterapii są możliwe do osiągnięcia tylko po wykonaniu serii zabiegów. Częstotliwość ustala się podczas pierwszej konsultacji z lekarzem, jednak zazwyczaj na początek poleca się wykonanie 4 zabiegów w dwutygodniowych odstępach. Aby podtrzymać efekty terapii przeprowadza się natomiast jeden zabieg co 3 do 6 miesięcy.

  • Jakie są skutki uboczne mezoterapii igłowej?

    Przed zabiegiem lekarz przeprowadza z pacjentem wywiad, podczas którego wyklucza przeciwwskazania. Jeśli takowe nie występują, ryzyko wystąpienia skutków ubocznych jest bardzo małe. Pojawić mogą się zasinienia lub krwiaki, które powinny zniknąć w ciągu 2-3 dni.

  • Kiedy widać efekty mezoterapii igłowej?

    Pierwsze rezultaty w postaci poprawy elastyczności i rozświetlenia skóry są widoczne bezpośrednio po zabiegu. Po serii zabiegów pojawiają się efekty długotrwałe, takie jak zmniejszenie widoczności zmarszczek oraz polepszenie gęstości skóry.

Mezoterapia igłowa przed i po – zdjęcia

Chcesz zobaczyć jak wygląda skóra po mezoterapii igłowej? Zdjęcia znajdujące się w poniższej galerii zostały wykonane u tych samych pacjentów przed i po procedurze.

Umów wizytę!

Jeśli Ty także chcesz wykonać mezoterapię igłową, nie wahaj się dłużej i skontaktuj się z nami. Nasz doradca bezpłatnie przedstawi Ci pełną ofertę spośród 126 klinik w Polsce wraz ze szczegółowymi cenami. Pomoże również w umówieniu wizyty konsultacyjnej u wybranego specjalisty na dogodny termin.

Zadzwoń do nas: (telefon czynny pon - pt, w godz. 8:00 - 18:00)

Źródła: