Pokaż więcej wyników

Lekarze wykonujący usunięcie zęba ósmego

Posiadamy w ofercie 16 specjalistów w 25 polskich miastach, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 65 różnych placówkach. Usługa usunięcie ósemki jest najczęściej wykonywana przez chirurga stomatologicznego.

dr n. med. Daniel Ciapiński

stomatolog

w DENTRUM

ocena 5,0 / 5  (9 opinii)
lek. dent. Piotr Jaszcz

chirurg stomatolog

w DENS 1

ocena 5,0 / 5  (2 opinii)
lek. dent. Barbara Borowska-Jachym

chirurg stomatolog, implantolog

w BJB Stomatologia Estetyczna

ocena 5,0 / 5  (1 opinii)
lek. dent. Karolina Trusiewicz

stomatolog

w BestWayDent

ocena 5,0 / 5  (3 opinii)
lek. dent. Grzegorz Olszewski

chirurg stomatolog

w Cadent

ocena 5,0 / 5  (2 opinii)
lek. dent. Piotr Puchała

stomatolog

w Artyści Uśmiechu

ocena 5,0 / 5  (2 opinii)
lek. dent. Piotr Stępień

stomatolog

w Implant-Art

ocena 4,0 / 5  (2 opinii)
lek. Małgorzata Kmiecik

lekarz medycyny estetycznej

w Medycyna estetyczna dr Małgorzata Kmiecik (Poznań), Medycyna Estetyczna dr Małgorzata Kmiecik

lek. dent. Maciej Czerniak

protetyk stomatologiczny, stomatolog zachowawczy z endodoncją

w Neo Dentica Klinika Stomatologiczna Marta i Mariusz Kochanowscy

dr n. med. Marta Tyndorf

chirurg stomatolog

w Neo Dentica Klinika Stomatologiczna Marta i Mariusz Kochanowscy

lek. dent. Natalia Prysyazhna

stomatolog

w NOVA Stomatologia

lek. dent. Olga Szymeczko

stomatolog

w NOVA Stomatologia

lek. dent. Paweł Łachoda

stomatolog

w Ferreus Stomatologia Rodzinna

lek. dent. Małgorzata Zajdler

stomatolog

w NZOZ Dentix Poradnia Stomatologiczna

lek. stom. Bartłomiej Borowski

chirurg stomatolog

w Rewadent

lek. dent. Mariusz Kwiatkowski

chirurg stomatolog

w Prima-Dent

Usunięcie zęba ósmego - informacje

Gabinet zabiegowy w DENS 1 Gabinet zabiegowy w DENS 1

Usunięcie zęba ósmego to konieczność, gdy ząb ma dużo zmian próchnicowych. Tzw. zęby mądrości wyrastają dość późno i są szczególnie podatne na próchnicę. Pacjenci bardzo często decydują się na ich usunięcie. Zdarza się, że ekstrakcja ósemek jest zalecana ze względów ortodontycznych, gdy wada zgryzu (krzywe zęby) spowodowana jest brakiem miejsca dla prawidłowego rozwoju pozostałych zębów. Usunięciem zęba mądrości zajmuje się stomatolog, specjalizujący się w chirurgii stomatologicznej. Czasem potrzebne są zabiegi dodatkowe, takie jak nacięcie dziąsła czy założenie szwów po usunięciu ósemki.

Usunięcie zęba ósmego w polskich gabinetach stomatologicznych

Centrum Zdrowia Medycyna Białystok oferuje ekstrakcję chirurgiczną zęba mądrości w znieczuleniu miejscowym z szyciem tkanek, a także usuwanie zębów wielokorzeniowych skrzydłowych. Pracuje tu stomatolog dr Marta Kotowicz, która interesuje się również protetyką, a w szczególności rekonstrukcją utraconych zębów mostami protetycznymi. Jeśli chodzi o chirurgię, w Centrum Zdrowia Medycyna Białystok dostępne są też takie zabiegi jak usunięcie zawiązka zęba mądrości i leczenie chirurgiczne powikłań po nieudanym usunięciu zębów.

Specjalista chirurgii stomatologicznej dr Krzysztof Suska zajmuje się operacyjnym usuwaniem zębów mądrości, usuwanie ósemek ze wskazań ortodontycznych oraz resekcjami wierzchołków korzeni. Lekarz pracuje w gabinecie stomatologicznym Korn-Med w Chorzowie, w którym przyjmuje pacjentów prywatnie, a także w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia - można tu zapisać się na bezpłatną ekstrakcję zęba mądrości. W Korn-Med jest możliwość ratalnej spłaty leczenia stomatologicznego.

W miejscowości Wrzosowa pod Częstochową mieści się przychodnia stomatologiczna Beadent. Pacjentów przyjmuje stomatolog dr Beata Sobocińska, która zaleca wykonania zdjęcia RTG zęba mądrości przed usunięciem. Gabinet dysponuje również kamerą wewnątrzustną. Dr Sobocińska przeprowadza chirurgiczne ekstrakcje zębów, a także ekstrakcje zębów mlecznych. Aby zapobiec usuwaniu zębów trzeba zadbać o ich zdrowie, w szczególności ważne jest leczenie próchnicy i profilaktyka, m.in. lakierowanie zębów, tzw. fluoryzacja.

Chirurgia stomatologiczna to jedna ze specjalizacji dentystów z kliniki MedicoDent w Gdyni. Specjalizuje się w niej dr n. med. Aaron Basir - uczestnik curriculum implantologicznego na Uniwersytecie Goethego we Frankfurcie. Lekarz przeprowadza m.in. usunięcie zęba  ósmego z zapaleniem miazgi, usunięcie zawiązka zęba mądrości w leczeniu przodożuchwia. W MedicoDent można też umówić się na operacyjne odsłonięcie zęba zatrzymanego i na dłutowanie zębów mądrości przy pomocy piezosurgera.

W toruńskim Centrum Medycznym Civis Vita pracuje stomatolog dr Emilia Krzemińska. Jej współpracownikiem jest dr Barbara Gaj-Migda, która wykonuje zabiegi implantoprotetyczne. Do lekarzy z Civis Vita można umówić się też na usunięcie pozostawionych korzeni i na hemisekcję ratującą część korzenia zębowego. Ekstrakcja zęba to zwykle ostateczność, poprzedzona leczeniem kanałowym lub leczeniem reendodontycznym. 

Ekstrakcja ósemki to popularny zabieg stomatologiczno-chirurgiczny w Krakowie. Jedną z krakowskich klinik, specjalizujących się w wyrywaniu problematycznych zębów mądrości jest klinika stomatologiczna Dentamax, gdzie w gabinecie stomatologicznym przyjmuje dr Łukasz Musiał. Lekarz specjalizuje się w chirurgicznym usuwaniu zatrzymanych ósemek. Ból w okolicach zęba mądrości łagodzi zabiegiem nacięcia ropnia z drenażem. W przypadku zdrowych zębów skrzydłowych można poprawić ich funkcjonalność i estetykę poprzez wydłużenie koron klinicznych. 

Ekstrakcja zęba mądrości w Polsce i w Wielkiej Brytanii

Gabinet zabiegowy w Rewadent Gabinet zabiegowy w Rewadent

Cena ekstrakcji zęba może się różnić w różnych miastach Polski, ale na pewno będzie ona niższa od kwoty podawanej przez cenniki klinik stomatologicznych w Wielkiej Brytanii. Przykładowo w angielskiej klinice Belmore Dental Studio ekstrakcja zęba mądrości może kosztować nawet między 460 a 870 zł. W przypadku, gdy zachodzi potrzeba usunięcia wszystkich czterech zębów mądrości, warto rozważyć wizytę u stomatologa w Polsce, którą można połączyć z wypoczynkiem i zwiedzaniem zabytków, a jednocześnie zaoszczędzić sporą kwotę. Turyści medyczni chętnie zatrzymują się w Warszawie, gdzie można wjechać na taras widokowy w Pałacu Kultury i Nauki, aby zobaczyć stolicę z lotu ptaka. Kolejnym szczególnym miejsce jest Trójmiast, a w Szczególności Gdańsk, gdzie w sezonie letnim na Stogach można wykąpać się w Morzu Bałtyckim i poopalać się na plaży.