Ortopeda Łódź

Pojawił się u Ciebie ból stawu kolanowego lub biodra? A może zakres ruchu nie jest już taki jak dawniej? Od spędzania wielu godzin przed komputerem masz problemy z kręgosłupem? Tego rodzaju dolegliwości dobrze jest skonsultować z ortopedą. Oto lista lekarzy tej specjalizacji przyjmujących w Łodzi i okolicach.

…więcej

lek. Filip Płużański

ortopeda, traumatolog

W gabinecie lek. Filipa Płużańskiego można poddać się badaniu USG barku, stopy i ostrogi piętowej, a także ultrasonografii stawów: łokciowego, barkowego, ramiennego, kolanowego i biodrowego. Pacjenci w swoich opiniach podkreślają, że jest to niezwykle dokładny i życzliwy specjalista. Doktor Płużański przyjmuje zarówno prywatnie, jak i w ramach kontraktu z NFZ.

  Konsultacje i zabiegi:
 • Konsultacja ortopedyczna130 zł
 • Konsultacja ortopedyczna online120 zł
 • USG stawu łokciowego120 zł
 • USG stawu ramiennego120 zł
 • USG stawu kolanowego120 zł
 • Pokaż więcej (81)
Placówki, w których przyjmuje:

dr n. med. Paweł Denys

traumatolog, ortopeda, lekarz medycyny sportowej

W swojej codziennej pracy dr n. med. Paweł Denys zajmuje się ortopedią, traumatologią i medycyną sportową. Prowadzi leczenie zachowawcze, a także operacyjne w pełnym jego zakresie. Jego fachowe podejście i wysoka kultura osobista sprawiają, że jest to bardzo dobry ortopeda w Łodzi.

  Konsultacje i zabiegi:
 • Konsultacja ortopedyczna130 zł
 • Konsultacja w zakresie chirurgii ręki130 zł
 • Pokaż więcej (7)
Placówki, w których przyjmuje:

Prof. nadzw. dr hab. n. med. Marcin Sibiński specjalizuje się w leczeniu zarówno zachowawczym, jak i operacyjnym. W prywatnej poradni przeprowadza m.in. artroskopię stawu kolanowego i skokowego oraz alloplastykę stawu biodrowego. Zadowoleni pacjenci cenią go za profesjonalizm i uwagę, którą im poświęca.

Placówki, w których przyjmuje:

lek. Krzysztof Bryłka

ortopeda, traumatolog

Opinie pacjentów:

"Pan dr Krzysztof Bryłka miły i sympatyczny, wzbudzający zaufanie co daje poczucie bezpieczeństwa. Pełen profesjonalizm." - Małgorzata

Placówki, w których przyjmuje:

Sprawdź ortopedów w pobliżu Łodzi:

Dobry ortopeda w Łodzi

Autor:
Aktualizacja:

Ortopeda to lekarz, który zajmuje się wszelkimi schorzeniami, urazami oraz zwyrodnieniami związanymi z układem ruchu. Kiedy warto wybrać się do poradni ortopedycznej? Czym różni się lekarz ortopeda od chirurga ortopedy?

Ortopeda - co leczy?

Do lekarza ortopedy należy udać się w przypadku jakichkolwiek problemów związanych z narządem ruchu. Zaliczamy do nich m.in.:
 • urazy (np. złamania, skręcenia, zwichnięcia)
 • dolegliwości bólowe kości lub stawów
 • zwyrodnienia
 • zmiany przeciążeniowe
 • wady postawy

Podczas wizyty, ortopeda przeprowadza z pacjentem dokładny wywiad dotyczący dolegliwości, często zleca także badania takie jak RTG, USG, tomografia komputerowa oraz rezonans magnetyczny. W Łodzi znajduje się wiele przychodni ortopedycznych, a liczba ortopedów przyjmujących zarówno prywatnie, jak i na NFZ jest naprawdę duża. Przed umówieniem wizyty warto pamiętać, że aby skorzystać z porady specjalisty w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia niezbędne będzie skierowane wystawione przez lekarza pierwszego kontaktu.

Dobry ortopeda w Łodzi - czas oczekiwania na wizytę

Jeśli wybieramy się do znanego lekarza ortopedy w Łodzi w ramach NFZ, musimy przygotować się na to, że czas oczekiwania na wizytę potrwa nawet do kilku tygodni lub wręcz miesięcy. Jest to uzależnione od danej poradni, liczby pracującej w nich lekarzy, a także samego specjalisty. Do chirurgów ortopedów w Łodzi posiadających duże doświadczenie z pewnością będzie większa kolejka pacjentów, przez co czas oczekiwania na wizytę się wydłuży.

Ortopeda sportowy w Łodzi

Niektórzy ortopedzi specjalizują się w leczeniu urazów występujących wskutek uprawiania sportu - nazywamy ich ortopedami sportowymi. Do grona lekarzy ortopedów w Łodzi, którzy pomagają m.in. w takich przypadkach należy dr hab. n. med. Marcin Domżalski. To specjalista z bogatym doświadczeniem zdobytym w licznych ośrodkach za granicą, m.in. w Oasi Salute Sanitaria Ortopedia w We Włoszech i University of Philadephia w Stanach Zjednoczonych. W Polsce fach zawodowy zdobywał w Klinice Ortopedii i Traumatologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Do głównych jego zainteresowań zawodowych należy chirurgia artroskopowa stawów, leczenie choroby zwyrodnieniowej stawów oraz leczenie urazów sportowych.

Polskiego Towarzystwo Ortopedyczne

W Łodzi znajduje się oddział Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego. Organizuje ono liczne wydarzenia i konferencje, dzięki którym łódzcy ortopedzi mogą stale podnosić swoje kwalifikacje. We wrześniu 2019 roku mogli oni wziąć udział w XXXVIII Dniach Ortopedycznych w Siedlcach i Łochowie. Tematy wiodące konferencji to: techniki operacyjne przywracające funkcję stawów biodrowego i ramiennego, wyzwania we współczesnej endoprotezoplastyce oraz leczenie urazów narządu ruchu w oddziałach ortopedycznych na Mazowszu.


Jednym z łódzkich ortopedów jest dr n. med. Adam Kwapisz, specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Swoje dodatkowe umiejętności i wiedzę zdobywał na polskich i zagranicznych kursach - jest pierwszym polskim ortopedą, który zdał egzamin światowy z ortopedii i uzyskał tym samym dyplom SICOT Diploma. Pracował w Klinice Ortopedii i Ortopedii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz w Klinice Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego - Centralnego Szpitala Weteranów w Warszawie. Szczególnie interesuje go traumatologia sportowa oraz leczenie biologiczne w ortopedii.
Innym łódzkim specjalistą ortopedii jest dr n. med. Błażej Pruszczyński, ortopeda i traumatolog.Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał zarówno w polskim szpitalu, jak w zagranicznej klinice - Klinika Ortopedii i Ortopedii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz w szpitalu Nemorus/Alfred I. duPont Hospital for Children w Wilmington w Stanach Zjednoczonych. Przyznaje, iż jego pasją zawodową jest ortopedia dziecięca, ortotyka oraz nieoperacyjne leczenie urazów.

Pacjenci szukali ortopedy w pobliżu Łodzi, w miejscowościach: Konstantynów Łódzki, Pabianice, Łask, Piotrków Trybunalski, Bełchatów oraz Tomaszów Mazowiecki.