O specjaliście

Dr n. med. Piotr Knast jest specjalistą chirurgii ogólnej i chirurgii plastycznej, lekarzem z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem zawodowym. Studia lekarskie na Akademii Medycznej we Wrocławiu ukończył w 1989 roku, zdobywając dyplom i tytuł lekarza medycyny. Wiążąc swoją przyszłość zawodową z chirurgią kontynuował rodzinną tradycję. Trzy lata później zdobył tytuł specjalisty I stopnia w chirurgii ogólnej, a w roku 1997 ukończył specjalizację II stopnia w zakresie chirurgii plastycznej. Równocześnie ze zdobywaniem nowych umiejętności zawodowych dr Knast rozwijał swoją karierę naukową, co zaowocowało obroną dysertacji doktorskiej „Ocena wyników leczenia operacyjnego odleżyn okolicy obręczy biodrowej” i uzyskaniem przez niego w 2000 roku tytułu doktora nauk medycznych na Akademii Medycznej we Wrocławiu. Jego zainteresowania zawodowe skupiają się wokół chirurgii rekonstrukcyjnej i estetycznej.

Doświadczenie zawodowe zdobywał w trakcie pracy w uznanych placówkach medycznych. W 1989 roku rozpoczął pracę na Oddziele Chirurgii Plastycznej Okręgowego Szpitala Kolejowego we Wrocławiu, gdzie pracował przez ponad szesnaście lat, przeprowadzając m.in. rozległe zabiegi rekonstrukcyjne i mikrochirurgiczne po amputacjach piersi, ciężkich urazach oraz operacjach onkologicznych oraz rozwijając swoje umiejętności w zakresie chirurgii estetycznej. W 1998 roku otworzył własny Gabinet Chirurgii Plastycznej we Wrocławiu, przyjmuje również pacjentów w NZOZ multiMedica we Wrocławiu. Jest członkiem licznych prestiżowych polskich i międzynarodowych towarzystw naukowych, w tym Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej, Polskiego Towarzystwa Mikrochirurgii, Polskiego Towarzystwa Leczenia Oparzeń oraz Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej ESPRAS. Prywatnie pasjonuje się jeździectwem i narciarstwem.

Osiągnięcia lekarza

Dr n. med. Piotr Knast jest lekarzem, dla którego systematyczny samorozwój i zdobywanie nowych umiejętności ma ogromne znaczenie. By stale podążać za najnowszymi osiągnięciami w zakresie chirurgii plastycznej, dr Knast od początku swojej pracy zawodowej uczestniczy w licznych kursach i szkoleniach specjalistycznych, a także sympozjach i konferencjach naukowych, organizowanych zarówno w kraju, jak i poza jego granicami. Brał udział m.in. w International Course of Plastic Surgery w Polanicy Zdroju, The 1st Polish Course on Aesthetic Surgery we Wrocławiu, sympozjum „Beauty through science” w Sztokholmie oraz w kursie lipoaspiracji i nieoperacyjnego odmładzania twarzy w Nałęczowie, był również uczestnikiem kongresu 10th Congress ESPRAS w Wiedniu i Macrolane Expert Meeting w Sztokholmie. Uczestniczył też w konferencji naukowo-szkoleniowej z zakresu chirurgii plastycznej piersi „Współczesne spojrzenie na powiększanie piersi”, kongresie naukowym The 7th Congress European Section w Berlinie oraz w XII Zjeździe Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej w Łodzi. Jest autorem i współautorem licznych publikacji naukowych w uznanych czasopismach medycznych oraz autorem wystąpień na zjazdach i sympozjach naukowych.

Dr Knast to lekarz, który szeroką wiedzę i bogate doświadczenie zawodowe umiejętnie łączy z troską o komfort i satysfakcję pacjenta oraz indywidualnym podejściem do jego potrzeb i wymagań. Zawsze cierpliwie odpowiada na pytania pacjentów, rzetelnie objaśnia specyfikę poszczególnych zabiegów i uważnie słucha, czym zyskuje sobie ich szacunek i zaufanie, Wyrazem owego szacunku i zaufania są liczne pozytywne opinie na jego temat, publikowane na portalach typu Znany Lekarz.

Zabiegi, w których specjalizuje się dr n. med. P. Knast

Dr n. med. Piotr Knast przeprowadza liczne zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej. Wykonuje zabiegi korekcyjne w obrębie twarzy, w tym plastykę powiek górnych i dolnych, plastykę chrzęstnej i kostnej części nosa i krzywej przegrody nosowej oraz plastykę odstających uszu, a także zabiegi odmładzające twarz, w tym lifting twarzy i czoła, podniesienie brwi oraz liposukcję podbródka. Pacjentkom, niezadowolonym z kształtu lub rozmiary swojego biustu oferuje zabiegi chirurgii plastyczne piersi, w tym powiększanie piersi implantami anatomicznymi lub okrągłymi, zmniejszenie i podniesienie piersi, z kolei mężczyźni z problemem ginekomastii mogą się u niego poddać zabiegowi chirurgicznego usunięcia nadmiaru tkanki w obrębie piersi. Mogą się do niego również zgłosić osoby, pragnące pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej i wymodelować sylwetkę: dr Knast przeprowadza u nich plastykę powłok brzusznych oraz liposukcję różnych partii ciała. Pomaga pozbyć się nieestetycznych blizn pooperacyjnych i pourazowych, wycina drobne zmiany skórne, zajmuje się także usuwaniem tatuaży.

Dr Knast przeprowadza również zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, które pomagają zlikwidować oznaki starzenia się skóry i przywrócić jej młodzieńczy wygląd. Wypełnia zmarszczki i ujędrnia skórę przy pomocy iniekcji preparatów toksyny botulinowej i kwasu hialuronowego, wykonuje też zabiegi powiększania ust.Certyfikaty

Lista 22 certyfikatów otrzymanych przez dr n. med. Piotr Knast, potwierdzające kwalifikacje specjalisty.

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…