O specjaliście

Dr n. med. Wojciech Chiciak to absolwent Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu (dyplom uzyskał w 1970 roku). W okresie 1970-1972 obejmował stanowisko asystenta w Szpitalu Kolejowym w Poznaniu. W latach 1972-1978 był asystentem, a potem starszym asystentem w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym im. B. Krysiewicza. Przez kolejne 6 lat pracował jako starszy asystent w Wojewódzkim Szpitalu Chirurgii Plastycznej w Polanicy Zdrój. Obejmował stanowisko ordynatora Oddziału Chirurgii Dziecięcej Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Pile.

W 1974 roku doktor Chiciak przystąpił do egzaminu specjalizacyjnego, otrzymując tytuł specjalisty I stopnia w zakresie chirurgii dziecięcej. W 1977 roku stał się specjalistą II stopnia w tej dziedzinie. Kolejnym krokiem w jego karierze zawodowej było uzyskanie w 1983 roku tytułu specjalisty II stopnia w zakresie chirurgii plastycznej. W 1990 roku doktor Chiciak przedstawił komisji egzaminacyjnej Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu swoją rozprawę doktorską, poświęconą ocenie przydatności wybranych leków w zapobieganiu zakrzepicy w zespoleniach mikrotętniczych (mikrochirurgia). Przyznano mu za nią tytuł naukowy doktora nauk medycznych.

Doświadczenie zdobywał w trakcie pracy w wielu poznańskich klinikach, m.in. w Klinice Grunwaldzkiej, Klinice Chirurgii Plastycznej Solumed oraz Prywatnej Lecznicy Certus. Z kilkoma z nich współpracuje do tej pory, a także przyjmuje pacjentów we własnej praktyce – od 1991 roku prowadzi Gabinet Lekarski Chirurgica Plastica.

Osiągnięcia lekarza

Dr n. med. Chiciak to chirurg plastyczny i dziecięcy mogący się poszczycić wieloletnim doświadczeniem zawodowym. Jest współzałożycielem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej (powstało w 1970 roku), jest również członkiem zwyczajnym stowarzyszenia. Wiedzę i umiejętności zdobywał w czasie pracy w renomowanych polskich klinikach, wśród których można wymienić słynny Szpital Chirurgii Plastycznej w Polanicy Zdrój, w którym wykonywał zabiegi przez 9 lat. Doktor jest pierwszym uczniem prof. dr hab. med. h.c. Kazimierza Kobusa, znanego chirurga plastycznego, autora „Atlasu Chirurgii Plastycznej” oraz 140 publikacji naukowych.

Doktor Chiciak w trakcie swojej pracy zawodowej nieustannie podwyższał kwalifikacje. Przeszedł wiele specjalistycznych kursów, zgłębiając wiedzę w zakresie chirurgii plastycznej, rekonstrukcyjnej i dziecięcej w renomowanych polskich i zagranicznych klinikach (m.in. w Montrealu, Manchesterze oraz w Pekinie, Xian i Szanghaju). Wśród licznych szkoleń, w jakich uczestniczył, można wymienić The First Central European Course on Aesthetic Surgery in Praha (w 1994 roku), Międzynarodowy Kurs Chirurgii Plastycznej w Polanicy Zdrój, ukończony w 1997 roku, a także szereg szkoleń specjalizacyjnych dotyczących m.in. chirurgii ręki, anatomii prawidłowej i topograficznej ręki, chirurgii noworodka oraz chirurgii onkologicznej wieku dziecięcego. Prócz tego systematycznie uczestniczy w konferencjach naukowych w kraju i za granicą. Jest regularnym uczestnikiem zjazdów Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej i Rekonstrukcyjnej (do 2009 roku wziął w nich udział 13 razy), uczestniczył również w kongresach naukowych w Londynie i Bazylei. W 1993 roku wziął udział w The 7th Congress of European Section of the IPRAS w Berlinie.

Ogromny zakres wiedzy medycznej oraz kilkudziesięcioletnie doświadczenie doktora pozwalają mu występować w charakterze eksperta w mediach. Często udziela wywiadów, wyjaśniając czytelnikom zawiłości procedur chirurgicznych. Między innymi, w 2008 roku udzielił wywiadu dla czasopisma „Głos Wielkopolski”. Opowiedział w nim o motywach, jakimi kierują się pacjenci klinik chirurgii plastycznej, a także o współczesnej roli chirurga, zastępującego niejednokrotnie psychologa bądź terapeutę.

Zabiegi, w których specjalizuje się dr n. med. W. Chiciak

Dr n. med. Wojciech Chiciak specjalizuje się w chirurgii plastycznej oraz dziecięcej. Od wielu lat przeprowadza zabiegi z zakresu chirurgii rekonstrukcyjnej, zajmuje się również operacjami korekcyjnymi małżowin usznych oraz nosa i przegrody nosowej. Wykonuje liposukcję i szeroki zakres operacji korekcyjnych piersi (podniesienie, pomniejszenie oraz powiększenie). Poprawia wygląd i sylwetkę pacjentów, korygując chirurgicznie wiotkie powłoki brzucha. Odmładza również ich wygląd poprzez Face-Lifting oraz korekcję powiek górnych i dolnych. Przeszedł wiele specjalistycznych kursów, dzięki którym posiada uprawnienia do wykonywania zabiegów z wykorzystaniem innowacyjnych preparatów – m.in. wziął udział w warsztatach chirurgicznych poświęconych zastosowaniu Botoxu w zabiegach wygładzania zmarszczek mimicznych twarzy oraz wykorzystywaniu Exodermu w bezinwazyjnym Face-Liftingu.

Doktor Chiciak pomaga również mężczyznom z problemem ginekomastii – przeprowadza zabiegi chirurgiczne polegające na usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej piersi. Wykonuje też procedury implantacji protez jądra.Certyfikaty

Lista 8 certyfikatów otrzymanych przez dr n. med. Wojciech Chiciak, potwierdzające kwalifikacje specjalisty.

  • Certyfikat uczestnictwa dr W. Chiciaka w V Jubileuszowym Międzynarodowym Kongresie Medycyny Estetycznej i Anty-Aging
  • Dr W. Chiciak i klinika Chirurgica Plastica - laureat ogólnopolskiego Plebiscytu Eskulap 2004
  • Certyfikat uczestnictwa dr W. Chiciaka w I Polskim Kursie Chirurgii Estetycznej
  • Certyfikat uczestnictwa dr W. Chiciaka w I Środkowoeuropejskim Kursie Chirurgii Estetycznej
  • Certyfikat uczestnictwa dr W. Chiciaka w Międzynarodowym Kursie Chirurgii Plastycznej
  • Certyfikat uczestnictwa dr W. Chiciaka w kursach i panelach podczas VII Kongresu Sekcji Europejskiej Międzynarodowego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej
  • Certyfikat uczestnictwa dr W. Chiciaka w VII Kongresie Sekcji Europejskiej Międzynarodowego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej
  • Certyfikat uczestnictwa dr W. Chiciaka w III Podyplomowym Kursie Doświadczalno-Klinicznym "Techniki Mikrochirurgiczne i Chirurgia Ręki"
Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…