Operacja endoskopowa krzywej przegrody nosa Szczecin i okolice

Bezpośrednio w Szczecinie nie dysponujemy placówką wykonującą operacja endoskopowa krzywej przegrody nosa, natomiast możemy zaproponować wynonanie zabiegu w jednej z 1 innych klinik z okolicy Szczecina. Operacja endoskopowa krzywej przegrody nosa można przeprowadzić m.in. w Stadmedica Centrum Medyczne w Bydgoszczy (225 km od Szczecina) w cenie 3500 zł. Wiecej informacji na temat zabiegu można przeczytać tutaj. Poniżej prezentujemy wszystkie alternatywne placówki, do których można umówić się na wizytę przez Kliniki.pl.

Operacja endoskopowa krzywej przegrody nosa w Szczecinie - gdzie najlepiej?

Skrzywienie przegrody nosowej może być przyczyną wielu problemów zdrowotnych (utrudnione oddychanie, nieustający katar, powracające zapalenie zatok). Do najczęstszych przyczyn powstawania skrzywienia przegrody nosowej można zaliczyć urazy nosa oraz genetyczne uwarunkowania.  Celem wykonania zabiegu korekcji przegrody nosowej jest eliminacja skrzywienia, a także ustawienie przegrody w linii pośrodkowej ciała. Obecnie operacje przegrody nosowej można przeprowadzić w różny sposób. Operacja  endoskopowa krzywej przegrody nosa to jeden z najczęstszych sposobów wykonywania tego rodzaju zabiegu. Trwa ona od 45 - 120 minut. Przed zabiegiem pacjentowi podawany jest lek uspakajający oraz miejscowe znieczulenie (czasami podawane jest  także znieczulenie ogólne). Chirurg, używając specjalnych urządzeń, rozszerza przegrody nosowe, a następnie wkłada do nich endoskop (wziernik, który umożliwia prawidłowe rozpoznanie środowiska wewnątrz nosa). Dzięki użyciu endoskopu, lekarz nie musi wykonywać nacięć na nosie, dlatego też w przypadku metody endoskopowej nie istnieje ryzyko powstania widocznych blizn na twarzy.

Operacja endoskopowa krzywej przegrody nosa w Szczecinie

Prywatna Klinika Laryngologii i Chirurgii Estetycznej dr med. Krzysztofa Jacha w Szczecinie to placówka medyczna, w której wykonać można endoskopową operację krzywej przegrody nosowej. Dr n. med. Krzysztof Jach ukończył Pomorską Akademie Medyczną w Szczecinie. Jest otolaryngologiem, specjalistą chirurgii głowy i szyi. Endoskopowo (oprócz korekcji krzywej przegrody nosowej) przeprowadza także zabieg operacji zatok.

Centrum Leczenia Zatok Przynosowych w Szczecinie to ośrodek medyczny, specjalizujący się w wykonywaniu zabiegów z dziedziny otolaryngologii. Przeprowadzić tu można operację endoskopową krzywej przegrody nosa, a także inne zabiegi endoskopowe: operacje polipów nosa i zatok przynosowych, operację przewlekłego zapalenia zatok przynosowych oraz usunięcie endoskopowe migdałka gardłowego.

Dr n. med. Grzegorz Matyja to specjalista otolaryngolog, przyjmujący w Szczecinie, który w swojej ofercie ma zabieg endoskopowego leczenia krzywej przegrody nosowej. Ukończył Pomorską Akademie Medyczną w Szczecinie i odbył staż z zakresu otochirurgii w Klinice Otolaryngologii Centralnego Szpitala Klinicznego w Warszawie. Jest laureatem nagrody im. Jana Miodońskiego (najwyższa polska nagroda naukowa dla młodych otolaryngologów). W swojej praktyce lekarskiej przeprowadza, oprócz operacji endoskopowej krzywej przegrody nosa, także leczenie polipów nosa i udrażnianie nosa.

Więcej na temat operacja endoskopowa krzywej przegrody nosa

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…