Modelowanie łydek implantami

Implanty łydek poprawiają wygląd nóg i zachowują naturalne proporcje ludzkiej sylwetki. Rozwiązanie dla wszystkich, którzy marzą o wysportowanym i smukłym wyglądzie.

Data publikacji
Czas czytania
2 min.

Dysharmonia między chudą łydką a masywnym udem wielu osobom nie pozwala na noszenie krótkich spodni lub spódniczek. Liczne urazy łydek, operacje, niedorozwój lub zanik mięśnia – wszystko to sprawia, że łydki stają się nieproporcjonalnie chude, niekiedy asymetrzyczne. Jednym ze sposobów poprawy ich wyglądu jest modelowanie implantami. Do innych popularnych metod zalicza się powiększanie łydek kwasem hialuronowym oraz przeszczep własnego tłuszczu.

Modelowanie łydek za pomocą implantów jest równie popularne wśród kobiet jak i mężczyzn. Panie zazwyczaj decydują się na implanty wrzecionowate, które umożliwiają modelowanie łydki na całej długości. Takie implanty są smuklejsze od anatomicznych, na które częściej decydują się panowie. Protezy anatomiczne pozwalają na podkreślenie muskulatury w górnej części łydki. Oba typy są wypełniane żelem silikonowym. Podobnie jak w przypadku np. implantów piersi, pacjent wybiera najlepszy typ implantu podczas konsultacji z lekarzem. Jeden z producentów implantów w Europie - POLYTECH Health & Aesthetics GmbH, dostarcza protezy o różnych kształtach i wielkościach, które mogą najlepiej odpowiedzieć na potrzeby pacjenta. Istnieje także możliwość wykonania implantu na zamówienie. 

Przebieg zabiegu i rehabilitacji

W czasie zabiegu implantacji chirurg wykonuje kilkucentymetrowe nacięcie pod kolanem i wkłada implant do powstałej w ten sposób kieszeni. Cała operacja odbywa się w znieczuleniu ogólnym lub zewnątrzoponowym i trwa ok. 2 godziny. Kolejne dwa dni pacjent musi spędzić w łóżku starając się jak najczęściej trzymać nogi uniesione do góry. W okresie rehabilitacji należy nosić specjalne opaski uciskowe. Przez około dwa tygodnie nie można wrócić do pracy oraz należy unikać męczących czynności, takich jak noszenie ciężarów. Zalecane są natomiast coraz dłuższe spacery. Pełny powrót do aktywności fizycznej może nastąpić po 5 – 6 tygodniach, ale należy skonsultować się w tej sprawie z lekarzem prowadzącym.

Implanty firmy POLYTECH (w Polsce dystrybowane przez Pofam Poznań) wypełnione są żelem silikonowym o wysokiej spoistości - w praktyce oznacza to, że gdyby nawet doszło do uszkodzenia implantu, żel nie wydostanie się na zewnątrz. Ponadto, badania naukowe dowodzą, że tego typu żel najlepiej zastępuje tkanki miękkie. Z zewnątrz implanty mogą być gładkie, teksturowane lub o powierzchni mikropoliuretanowej. Obecnie uważa się, że powierzchnie teksturowane są najbezpieczniejsze i minimalizują ryzyko powstania kontraktury kapsułkowej. 

Implanty a Macrolane i własny tłuszcz

W przeciwieństwie do powiększania łydek własnym tłuszczem lub preparatem Macrolane, efekt operacji z implantami łydek jest widoczny przez całe życie. Kwas hialuronowy wchłania się już w ciągu 2 lat, również przeszczepiony tłuszcz ulega naturalnemu wchłanianiu do organizmu. Na przeszczep własnej tkanki nie mogą też zdecydować się chudzi i wysportowani pacjenci, ponieważ po prostu nie dysponują odpowiednią ilością tłuszczu potrzebnego do zaiegu. 

Wyższa natomiast jest ich cena. Za modelowanie łydek kwasem hialuronowym w klinice Wiatroszak EstMedica zapłacimy od 5.000 zł do 7.000 zł, podczas gdy implanty silikonowe łydek to koszt 9.500 zł. Niemniej jednak, efekt implantowania będzie widoczny znacznie dłużej. Powiększenie łydki własnym tłuszczem to średni koszt 4.000 – 5.000 zł.

Skomentuj ten artykuł

Komentarze (4)

Monika 7 lata temu

Witam. Jest tu ktos kto robil implanty lydki. Bardzo mi zalezy skontaktowac sie z taka osoba. Prosze napisac swojego emaila. Chcialabym sie dowiedziec wiecej na temat takiej opracji Odpowiedz

ewa do Monika 5 lata temu

witam Pani Moniko czy zrobiła Pani te implanty? Odpowiedz

Ania do ewa 5 lata temu

Witam, ja planuje sobie zrobić taką operację byłam pół roku temu na konsultacji w tej sprawie ale lekarz mnie zbytnio nie przekonał. W dodatku u mnie występuje duża różnica w lydkach.... Muszę wykonać dwa zabiegi koszt jednego 8,5 tysiąca złotych ...chciałbym się od kogoś dowiedzieć czy widać efekt po operacji

beata 7 lata temu

A przy koslawe h kolanach i Plant się sprawdza Odpowiedz

Plastyka łydek implantami

Wybierz miasto, aby znaleźć placówkę
lub zadzwoń po bezpłatną pomoc w wyborze specjalisty: 22 417 40 48

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…