Endoprotezoplastyka całkowita stawu kolanowego Poznań - cena

Prezentujemy poniżej ceny procedury endoprotezoplastyka całkowita stawu kolanowego w 2 placówkach w Poznaniu. Najniższa cena wynosi 22000 zł w Szpital Medicus Bonus Środa Wielkopolska, najwyższa to 24200 zł, natomiast średni koszt to 23100 zł.

Ile kosztuje endoprotezoplastyka całkowita stawu kolanowego w Poznaniu?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi endoprotezoplastyka całkowita stawu kolanowego w poznańskich placówkach:

Posiadamy również ofertę w 14 innych miastach. Sprawdź ceny endoprotezoplastyka całkowita stawu kolanowego w innych miastach.

Endoprotezoplastyka całkowita stawu kolanowego w Poznaniu - gdzie najlepiej?

Endoprotezoplastyka całkowita stawu kolanowego to zabieg, polegający na wymianie uszkodzonych  elementów stawowych  na implanty metalowe i plastikowe. Wymieniony staw kolanowy składa się z metalowego elementu, przymocowanego do dalszego końca kości udowej, oraz metalowo-plastikowej rozpiórki, osadzonej w kości piszczelowej. W zależności od potrzeby, podczas zabiegu może zostać przeszlifowana rzepka i nałożona na nią plastikowa nakładka. Taki zabieg wykonuje się w  celu uśmierzenia bólu, jaki powstaje w wyniku zużycia lub wytarcia chrząstki stawu kolanowego.

Gdzie w Poznaniu można wykonać zabieg endoprotezoplastyki całkowitej stawu kolanowego

W Poznaniu endoprotezoplastykę kolana wykonuje dr hab. n. med. Tomasz Piontek. Jest on specjalistą I i II stopnia w zakresie ortopedii i traumatologi narządu ruchu. Ukończył liczne kursy i szkolenia dokształcające w zakresie endoprotezoplastyki stawów, w tym "Kurs endoprotez jednoprzedziałowych stawu kolanowego" na Oxfordzie oraz szkolenie "Alloplastyka całkowita stawu kolanowego" w Krakowie. Doświadczenie zawodowe zdobył pracując w Klinice Ortopedii i Traumatologii Dziecięcej Akademii Medycznej w Poznaniu, a także prowadząc zespół medyczny drużyny piłki nożnej Amica Wronki, oraz KKS Lech Poznań. Jako pierwszy lekarz w Polsce przeprowadził operację jednoczesnego przeszczepu biologicznej łąkotki i rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego.

Zabieg ednopretezoplastyki kolana w Poznaniu wykonuje również dr n. med. Tomasz Owczarski, specjalista z zakresu ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Jest on absolwentem Akademii Medycznej w Poznaniu, specjalizuje się w leczeniu urazów i chorób kończyny dolnej. Ukończył "Kurs doskonalący całkowitej endoprotezoplastyki stawu kolanowego" w Stuivenberg Hospital w Belgii, a także "Kurs rewizyjnej alloplastyki stawu kolanowego" w Tel Aviv w Izraelu. Jest on członkiem Polskiego Towarzystwa Ordopedycznego i Traumatologicznego. Był również głównym lekarzem zespołu medycznego podczas Mistrzostw Europy w hokeju na trawie w 2003 i 2005 roku.

Całkowitą endoprotezoplastykę stawu kolanowego w Poznaniu wykonuje także dr. n.med. Szymon Kujawiak - ortopeda i specjalista chirurg. Jest on absolwentem Akademii Medycznej w Poznaniu. Doświadczenie zawodowe zdobywał pracując m.in. na Oddziale Ortopedii i Chirurgii Urazowej Narządu Ruchu z Pododdziałem Endoprotezoplastyki i Endoskopii Stawów Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu. Specjalizuje się w endoprotezoplastyce stawu biodrowego i kolanowego. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego.

Pacjenci szukali zabiegu endoprotezoplastyka całkowita stawu kolanowego w pobliżu Poznania, w miejscowościach: Luboń, Swarzędz oraz Gniezno.

Więcej na temat endoprotezoplastyka całkowita stawu kolanowego

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…