Gastromed

4,5 / 5  - 154 opinie
Recepcja, poczekalnia Gastromed
Wygląd zewnętrzny Gastromed
Oferta, ćwiczenia, zabiegi Gastromed
Recepcja, poczekalnia Gastromed
Oferta, ćwiczenia, zabiegi Gastromed
Oferta, ćwiczenia, zabiegi Gastromed
Oferta, ćwiczenia, zabiegi Gastromed
Oferta, ćwiczenia, zabiegi Gastromed
Kadra Gastromed
Kadra Gastromed
Oferta, ćwiczenia, zabiegi Gastromed
Pokój, sala dla pacjentów Gastromed
Aparatura, sprzęt zabiegowy Gastromed
Aparatura, sprzęt zabiegowy Gastromed
Gastromed - logo

Opis placówki

Zakład Opieki Zdrowotnej Gastromed założono w 2001 roku. Od 2013 roku przyjmuje pacjentów w nowoczesnym budynku przy ulicy Onyksowej 10. Od początku działalności ośrodka naszym priorytetem jest świadczenie wysokiej jakości usług. Naszą główną specjalnością są choroby przewodu pokarmowego wraz z endoskopią przewodu pokarmowego. Zespół endoskopowy tworzą doświadczeni lekarze oraz pielęgniarki. Placówka nasza sukcesywnie nabywa kolejne innowacyjne urządzenia i wdraża do codziennej praktyki najnowsze techniki diagnostyczno-zabiegowe w obrębie endoskopii.

Z każdym rokiem zwiększa się liczba pacjentów, którzy powierzyli nam swoje zdrowie. Przykładowo, w 2009 roku wykonano u nas ok. 6,5 tysiąca badań endoskopowych, a w pierwszym półroczu 2015 wykonano już 6538. Pod względem liczby przeprowadzonych procedur endoskopowych plasujemy się na I miejscu w województwie lubelskim. Prócz tego stopniowo rozszerzamy ofertę usług o nowe zabiegi wykonywane w trybie ambulatoryjnym. W 2014 roku do naszych pracowni dołączyła kolejna – Pracownia Endoskopii Urologicznej, w której wykonuje się szeroką gamę zabiegów endourologicznych, w tym zabiegi usuwania prostaty (enukleacja plazmowa, elektroresekcja bipolarna), guzów pęcherza moczowego, a także przeprowadza bezbolesną cystoskopię giętką.

O zdrowie pacjentów dbamy kompleksowo. W ramach przychodni działa kilkanaście poradni, w tym gastroenterologiczna, proktologiczna oraz poradnia chorób metabolicznych, chirurgii naczyń, chirurgii ogólnej i onkologicznej. Świadczymy również usługi w ramach poradni kardiologicznej, ortopedycznej i urologicznej. Pacjenci mogą skorzystać także z pomocy endokrynologa, dietetyka oraz diabetologa, psychologa i hepatologa.

W bogatej ofercie ZOZ Gastromed szczególne miejsce zajmuje gastroenterologia i endoskopia przewodu pokarmowego. Posiadamy pracownię endoskopową (3 gabinety), w której przeprowadzamy diagnostykę i zabiegi przy zastosowaniu zaawansowanych technologii. Wśród naszych usług można wymienić m.in. videogastroskopię, videokolonoskopię, ponadto wykonujemy badania endosonografii endoskopowej (EUS), enteroskopii dwubalonowej (DBE) oraz zabiegi na drogach żółciowych (ERCP). Leczymy refluks żołądkowo-przełykowy metodą Stretta. Przeprowadzamy także endoskopię kapsułkową – badanie przewodu pokarmowego za pomocą kapsułki endoskopowej PillCam™ SB firmy Given.

Na terenie ZOZ Gastromed działa także pracownia USG, RTG oraz TK, Laboratorium Diagnostyczne, oraz pracownia Cytologii, Rehabilitacji Krocza i Stymulatorów Serca.

Pracownia rehabilitacji krocza przeznaczona jest dla osób borykających się z zaburzeniami mikcyjnymi. W ramach rehabilitacji zaburzeń w oddawaniu moczu przeprowadzamy elektrostymulację, stosujemy także metodę EMG – Biofeedback.

Prowadzimy Oddział Gastroenterologii Jednego Dnia, w ramach którego wykonywane są zaawansowane zabiegi endoskopowe.

W szerokiej gamie usług świadczonych w ZOZ Gastromed znajduje się m.in. cytologia cienkowarstwowa (z użyciem urządzenia CellPrep®), testy nietolerancji pokarmowych (Food Detective) oraz iniekcje dostawowe osocza bogatopłytkowego (PRP).

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą placówki.

Wyposażenie i nowoczesny sprzęt

Gabinety i pracownie ZOZ Gastromed są wyposażone w nowoczesną aparaturę umożliwiającą przeprowadzanie diagnostyki i zabiegów na najwyższym poziomie. Wśród wykorzystywanych przez nas sprzętów można wymienić:

 • System Stretta – urządzenie stosowane w gastrologii do leczenia choroby refluksowej przełyku (GERD). Działa na tkanki dolnego zwieracza przełyku poprzez sondę, która przesyła do nich energię radiową wysokiej częstotliwości RF. Efektem zabiegu jest stymulacja do obkurczania się tkanek. Procedura jest małoinwazyjna i możliwa do przeprowadzenia w trybie ambulatoryjnym.
 • Wideocystoskop giętki – urządzenie firmy Olympus w wersji HD-NBI do wykonywania cystoskopii giętkiej (badania pęcherza moczowego) w nowoczesnej technologii, która pozwala na uzyskanie obrazu badania w bardzo dobrej jakości (HD) z dokładnym oświetleniem zmian (za pomocą specjalnego światła NBI).
 • Ultrasonografy Hitachi – aparaty USG, m.in. Hitachi EUB 6500 z funkcją kolorowego Dopplera, aparat Hitachi-Aloka z opcją Color oraz Power Doppler (z głowicą do badań naczyniowych i echa serca).
 • Trzy endosonografy firmy Pentax – aparat EG-32UA z głowicą typu convex, aparat sektorowy i radialny wysokiej częstotliwości.
 • Stymulator EMG – urządzenie do elektromiografii dna miednicy, wykorzystywane w badaniach mięśni i nerwów obwodowych odpowiedzialnych za wydalanie moczu.
 • CellPrep – aparat do cytologii jednowarstwowej. Dzięki niemu można w sposób nieinwazyjny przeprowadzić diagnostykę nowotworów układu moczowego.
 • Programatory stymulatorów serca – urządzenia Medtronic Vitatron, Biotronic ICS 3000 oraz Merlin.Służą do kontroli i programowania większości stymulatorów serca oraz kardiowerterów-defibrylatorów.
 • Tory wizyjne Olympus – tor wizyjny w jakości HD z opcją NBI. Uzyskana dzięki niemu znakomita widoczność pozwala w trakcie diagnostyki dostrzec wszelkie zmiany chorobowe.
 • ScopeGuide – system nawigacji endoskopowej, wspomagający lokalizację endoskopu w trakcie zabiegu.
 • System Stretta – urządzenie stosowane w gastrologii do leczenia choroby refluksowej przełyku (GERD). Działa na tkanki dolnego zwieracza przełyku poprzez sondę, która przesyła do nich energię RF. Efektem zabiegu jest stymulacja obkurczania się tkanek. Procedura jest małoinwazyjna i możliwa do przeprowadzenia w trybie ambulatoryjnym.
 • Hemoron – nikoprądowa diatermia wykorzystywana w małoinwazyjnym leczeniu hemoroidów.
 • Aparat do elektromiografii – stymulator do rehabilitacji zaburzeń w oddawaniu moczu. Wykorzystywany przy metodzie Biofeedback EMG.
 • Test Food Detective – narzędzie diagnostyczne do testów na nietolerancję pokarmową.
 • Zestawy do wideoendoskopii przewodu pokarmowego i układu moczowego.

Udogodnienia dla pacjentów

Nasza placówka oferuje szereg udogodnień dla pacjentów. Zapewniamy im profesjonalną, miłą obsługę, a zabiegi i konsultacje przeprowadzamy w nowocześnie, a jednocześnie przytulnie urządzonych wnętrzach. Budynek kliniki jest w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, m.in. posiada wygodny, szeroki podjazd dla wózków inwalidzkich.

Na Oddziale Gastroenterologii Jednego Dnia przygotowaliśmy sale pobytowe dla pacjentów po zabiegach. Zapewniamy chorym komfortowe warunki oraz całodobową opiekę lekarską. 

Nasze poradnie oferują pomoc medyczną w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia oraz komercyjnie. Pacjenci ze skierowaniem mogą skorzystać z usług poradni gastroenterologicznej, proktologicznej, chirurgii ogólnej i onkologicznej, a także endokrynologicznej, psychologicznej i diabetologicznej.

Pacjenci, którzy zdecydowali się na podjęcie leczenia w naszej placówce, mogą skorzystać z licznych zniżek i promocji na zabiegi i usługi (m.in. zniżka na test oddechowy), a także zniżki cennikowe 20% dla osób z kartą seniora.

Dysponujemy dużym parkingiem, zlokalizowanym bezpośrednio przy budynku kliniki.

Cennik

Przedstawiamy ceny zabiegów i konsultacji wykonywanych w Gastromed w Lublinie.

Konsultacje

Stomatologia

Chirurgia szczękowo - twarzowa

Chirurgia ogólna

Urologia

Dermatologia

Ortopedia

Leczenie nietrzymania moczu (NTM)

Medycyna regeneracyjna

Onkologia

Leczenie otyłości

Rehabilitacja medyczna, fizjoterapia

Diagnostyka i badania

Ważna informacja

Prezentowany cennik Gastromed jest dostarczany przez usługodawcę i weryfikowany z najwyższą starannością, może on jednak różnić się od cen aktualnych. Ostateczna cena zostanie przedstawiona po konsultacji medycznej. Podane ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Honorujemy płatności

Honorujemy płatności: karta płatnicza / kredytowa, gotówka, leczenie na raty,

Więcej o usługach w Gastromed

Oferujemy bogaty wachlarz usług z zakresu wielu dziedzin medycyny. Zajmujemy się wykonywaniem różnorodnych zabiegów endoskopowych jak gastroskopia, kolonoskopia, polipektomia, mukozektomia, ESD (Endoscopic Submucosal Dissection), protezowanie dróg żółciowych i przełyku, usuwanie kamieni z dróg żółciowych. W naszej ofercie znajduje się bezstresowa gastroskopia – endoskopia przeznosowa, przeprowadzana za pomocą ultracienkiego endoskopu. Wykonujemy także endoskopową ultrasonografię (EUS) z biopsją (nowoczesna diagnostyka chorób trzustki). Przeprowadzamy badanie jelita cienkiego – enteroskopię dwubalonową (DBE) z równoczesnymi niewielkimi zabiegami terapeutycznymi dostępnymi w tej technice.

W ramach poradni proktologicznej nasi specjaliści zajmują się leczeniem choroby hemoroidalnej trzema metodami: opaskowanie metodą Barrona, leczenie z użyciem diatermii jednobiegunowej (Hemoron) oraz metodą DGHAL (selektywne zamykanie naczyń zaopatrujących żylaka) z możliwością rozszerzenia zabiegu o technikę RAR, czyli podszycie żylaka szwami mocującymi.

Pacjentom cierpiącym na chorobę refluksową przełyku (GERD) proponujemy minimalnie inwazyjny zabieg Stretta, wykonywany w trybie jednodniowej hospitalizacji.

W obrębie ortopedii stosujemy leczenie iniekcjami dostawowymi z PRP (osocze bogatopłytkowe) lub kwasu hialuronowego, które w przypadku małych stawów wykonywane są pod kontrolą USG.

Oferujemy specjalistyczne testy diagnostyczne, m.in. test oddechowy, oznaczanie kalprotektyny w kale, testy immunologiczne do wykrywania celiakii oraz test urazowy.

To zaledwie ułamek naszej gamy usług. Pełną listę zabiegów przedstawiamy w poniższym cenniku:

Opinie z internetu

Placówka Gastromed została oceniona przez pacjentów jako znakomita. Średnia ocena wynosi 4.5 w skali 5 stopniowej i została skalkulowana na podstawie 154 opinii użytkowników z 4 różnych źródeł internetowych.

4,5

154 ocen
(z 4 źródeł)
5,0 / 5  (3 ocen placówki na Kliniki.pl)
3,8 / 5  (89 ocen placówki na Google.pl)
4,3 / 5  (34 ocen placówki na Facebook.pl)
5,0 / 5  (28 ocen placówki na Znanylekarz.pl)

Ocena Kliniki.pl

"Gastromed to Zakład Opieki Zdrowotnej założony w 2001 roku. Główną specjalnością placówki są choroby przewodu pokarmowego wraz z endoskopią przewodu pokarmowego. Prócz tego stopniowo rozszerzana jest oferta usług o nowe zabiegi wykonywane w trybie ambulatoryjnym. W grudniu 2014 została uruchomiona Pracownia Endoskopii Urologicznej, co pozwoliło na poszerzenie zakresu świadczonych usług o procedury endourologiczne. Od czasu uruchomienia pracowni powodzeniem cieszy się dr Paweł Iberszer - specjalista urolog FEBU (Fellow of European Board of Urology). Specjalizuje się w endourologii oraz onkologii urologicznej. W obszarze jego zainteresowań szczególne miejsce zajmują nowoczesne, małoinwazyjne metody leczenia kamicy moczowej i przerostu gruczołu krokowego. Zgodnie z opiniami jego pacjentów ma fantastyczne podejście do ludzi, jest wyrozumiały i cierpliwy. Ma ogromne doświadczenie i poczucie humoru. To najwyższej klasy fachowiec. Lekarz tak rozładowuje atmosferę podczas zabiegu, że nie odczuwa się skrępowania. Zaangażowanie pana doktora jest na najwyższym poziomie." - Olga D. (Doradca Pacjenta w Kliniki.pl)

Opinie pacjentów

duet
(Lublin)
30 marca 2018
5,0

Balonik

5,0 - duet
nowoczesny wystrój, zaopatrzenie medyczne oraz profesjonalne i indywidualne podejście lekarzy do pacjentów
Zabieg:  
Leczenie otyłości balonem żołądkowym BIB System (marzec 2018)
 
Szczegóły
Edward
19 lipca 2017
5,0
5,0 - Edward
Dotyczy:  
Konsultacja gastroenterologiczna (lipiec 2017)
Lekarz:  
prof. dr hab. n. med. Barbara Skrzydło-Radomańska
 
Szczegóły
Agnieszka
19 maja 2017
5,0
5,0 - Agnieszka
Zabieg:  
USG transrektalne odbytnicy (maj 2017)
 
Szczegóły

Zespół

W poradniach ZOZ Gastromed pracują wysoko wykwalifikowani specjaliści kilkunastu dziedzin medycyny. Dzięki sukcesywnemu poszerzaniu wiedzy mogą się poszczycić licznymi umiejętnościami oraz dużym doświadczeniem. Zespół tworzą lekarze specjalizujący się w gastroenterologii i chorobach wewnętrznych, chirurdzy ogólni i onkologiczni, proktolodzy, urolodzy, kardiolodzy, endokrynolodzy, ortopedzi, anestezjolodzy, radiolodzy, dietetycy i psycholodzy. Współpracujemy także z onkologiem klinicznym, gastroenterologiem dziecięcym, radioterapeutą, specjalistą medycyny jamy ustnej.

Badania endoskopowe wykonują doświadczeni endoskopiści, posiadający certyfikaty Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii oraz zdobyte podczas szkoleń w krajowych i ośrodkach zagranicznych.

Efekty

Prezentujemy zdjęcia przed i po zabiegach wykonanych w Gastromed.

Certyfikaty

Profesjonalizm zespołu medycznego ZOZ Gastromed był niejednokrotnie wyróżniany i nagradzany. W 2009 roku otrzymaliśmy certyfikat PN-EN ISO 9001, potwierdzający wysoką jakość realizacji usług w obrębie chorób przewodu pokarmowego, w tym endoskopii oraz ambulatoryjnej opieki specjalistycznej. Należący do naszej kadry dr n. med. Wit Cezary Danilkiewicz otrzymał w 2012 roku nominację do galerii przedsiębiorców "Biznes. Dobry wybór”.

Bierzemy udział w programach Ministerstwa Zdrowia. Między innymi, przeprowadzamy badania przesiewowe  w ramach Programu Wczesnego Wykrywania Raka Jelita Grubego.

Zajmujemy się działalnością naukową. Prowadzimy badania kliniczne, w obrębie których wykonujemy obserwacje z zakresu gastroenerologii i diabetologii, obecnie prowadzimy badania w chorobie Leśniowskiego-Crohn’a, wrzodziejącego zapalenia jelita grubego oraz cukrzycy typu II.

Dbamy o edukację naszych pacjentów, organizując dla nich bezpłatne wykłady dietetyczne. Może w nich wziąć udział każda osoba pragnąca pozbyć się problemu nadmiernej otyłości (bez efektu jo-jo), a także zapoznać się z nowymi metodami terapii we współczesnej dietetyce. 

Nie zapominamy również o doszkalaniu kadry. Organizujemy kursy praktyczne dla lekarzy, m.in. w zakresie badań TRUS i biopsji stercza (kurs 3-dniowy praktyczny) oraz szkolenia w ramach diagnostyki zaburzeń mikcji u kobiet i mężczyzn (kurs składający się z trzech modułów). Ponadto kilka razy w roku mamy wewnętrzne szkolenia z zakresu gastroenterologii i proktologii na które niejednokrotnie zapraszamy ekspertów ogólnopolskich.

Klinika Gastromed

Rejestracja wizyt

Umawianie wizyt lub pytania
prosimy kierować pod numer telefonu:

81 478pokaż numer
(dzisiaj nieczynny)

Adres placówki

Gastromed
ul. Onyksowa 10
20-582 Lublin

Godziny otwarcia

 • poniedziałek19:30-7:30
 • wtorek19:30-7:30
 • środa19:30-7:30
 • czwartek19:30-7:30
 • piątek19:30-7:30
 • sobota15:00-8:00
 • niedzielanieczynne

Dojazd

Zakład Opieki Zdrowotnej Gastromed znajduje się na obrzeżach Lublina, w dzielnicy Węglin-Południe. Od Starego Miasta dzieli nas dystans w postaci 6 km, z kolei od Zamku Lubelskiego – ok. 9 km. Pacjenci z łatwością mogą do nas dotrzeć z różnych punktów komunikacją miejską MPK (linie nr: 9, 14, 19, 28, 31, 42, 57, 909). Należy wysiąść na końcowym przystanku (pętli) Poręba 02, mieszczącym się przy ul. Granitowej.

Prócz łatwego dojazdu naszym atutem jest również bliska odległość od terenów zielonych. Przykładowo, od Rezerwatu Przyrody Stasin dzieli nas zaledwie 1km.