O specjaliście

Lek. Bartosz Pawlikowski jest lekarzem z wieloletnim doświadczeniem zawodowym, specjalistą dermatologii i wenerologii oraz pediatrą. Uprawnienia do wykonywania zawodu lekarza uzyskał w 2003 roku jako absolwent 40 Kursu Wydziału Lekarskiego Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. w trakcie pracy w Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi, jako lekarz podstawowej opieki zdrowotnej oraz na misjach zagranicznych w Iraku. Obecnie jest konsultantem w dziedzinie dermatologii w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi oraz ekspertem Polskiego Towarzystwa Chorób Atopowych (PTCA). Specjalizuje się w dermatologii zachowawczej i zabiegowej oraz w procedurach laserowych, szczególnie wiele uwagi poświęca także diagnostyce chorób skóry u dzieci. Od 2007 roku rozwija dodatkowo swoje umiejętności na polu medycyny estetycznej, jest też trenerem medycyny estetycznej w zakresie zaawansowanych technik zastosowania wypełniacza i biostymulatora Ellanse, rewitalizacji autologiczną tkanka tłuszczową SEFFILLER oraz twórcą autorskiej metody leczenia blizn potrądzikowych. 

Dla dra Pawlikowskiego zawód lekarza to nie tylko praca, ale także pasja, a zainteresowanie medycyną towarzyszy mu od najmłodszych lat. Wykorzystuje różnorodne metody leczenia, za cel stawiając sobie każdorazowo skuteczne wyleczenie pacjenta. Odczuwa nieustanną potrzebę podnoszenia swoich kwalifikacji zawodowych i zdobywania nowej wiedzy. Systematycznie uczestniczy w licznych kursach i szkoleniach oraz konferencjach naukowych z zakresu dermatologii klinicznej i estetycznej, wśród których warto wymienić kurs "Diagnostyka kliniczna i laboratoryjna oraz leczenie alergicznych chorób skóry", szkolenie poświęcone głębokim peelingom medycznym oraz kurs z zakresu niechirurgicznych technik usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej. Doktor był także uczestnikiem cyklu szkoleń „Techniki laserowe w dermatologii estetycznej”, kursu „Mezoterapia w chorobach skóry i dermatologii estetycznej. Metody biorewitalizacji skóry twarzy. Mezoterapia bezigłowa” oraz kursu szkoleniowego z zakresu korekcji wrastających paznokci metodą VHO-Osthold. Dzięki fachowości, dociekliwości oraz szerokiej wiedzy cieszy się szacunkiem i zaufaniem pacjentów.

Doktor Pawlikowski należy do Amerykańskiego Towarzystwa Laseroterapii i Chirurgii Laserowej. Ponadto jest założycielem pierwszego w Polsce Centrum Szkoleń z Laseroterapii w Praktyce kształcącego lekarzy.

Zabiegi, w których specjalizuje się lek. B. Pawlikowski

Jako doświadczony dermatolog, lek. Bartosz Pawlikowski zajmuje się leczeniem różnorodnych chorób skóry, włosów i paznokci. Swoim pacjentom oferuje kompleksową diagnostykę i leczenie m.in. atopowego zapalenia skóry, łuszczycy, łupieżu i opryszczki, a także grzybic skóry, łysienia oraz trądziku zwykłego i różowatego. Prowadzi nieinwazyjną diagnostykę czerniaka, znamion oraz innych zmian skórnych przy pomocy dermatoskopii oraz diagnostykę i leczenie nowotworów skóry. Mogą się do niego zgłosić pacjenci z problemem wrastających paznokci, łojotokowym zapaleniem skóry i egzemą, doktor usuwa też brodawki, włókniaki i inne zmiany skórne metodą elektrochirurgiczną oraz przy pomocy krioterapii.

Doktor Pawlikowski specjalizuje się w terapiach laserowych, które wykorzystuje zarówno w dermatologii zachowawczej, jak i w medycynie estetycznej. Wykonuje zabiegi laserowego usuwania blizn, rozstępów, przebarwień i znamion, a także laserowego zamykania naczynek krwionośnych i usuwania tatuaży. Przy pomocy lasera spłyca zmarszczki, likwiduje zbędne owłosienie oraz przeprowadza skuteczne fotoodmładzanie skóry. W jego ofercie znajdują się też liczne zabiegi medycyny estetycznej, które pozwalają w sposób nieinwazyjny odmłodzić skórę i pozbyć się niedoskonałości. Wykonuje m.in. peelingi medyczne, zabiegi powiększania ust kwasem hialuronowym, lipolizę iniekcyjną oraz mezoterapię. Spłyca i wygładza zmarszczki przy pomocy preparatów kwasu hialuronowego i toksyny botulinowej, modeluje kontur twarzy preparatem Radiesse oraz regeneruje skórę przy pomocy kwasu polimlekowego Sculptra. We wszystkich procedurach. Dr Bartosz Pawlikowski wykorzystuje tkanki i materiały autologiczne: tłuszcz, osocze i komórki macierzyste pacjenta. Dzięki temu zabiegi są bardziej skuteczne i cechują się wysokim poziomem bezpieczeństwa.


Placówki i ceny

Poniżej znajdują się placówki, w których przyjmuje lek. Bartosz Pawlikowski, wraz z cennikiem usług.

Klinika Pawlikowski, Łódź

Klinika Pawlikowski

Łódź, ul. Radwańska 26
8,8 / 10   •   Bardzo dobra   •  617 opinii
lek. Bartosz Pawlikowski
lek. Bartosz Pawlikowski
Umów wizytę w Klinika Pawlikowski:
 • Konsultacje

  Konsultacja dermatologiczna
  250
 • Chirurgia plastyczna

 • Dermatologia

 • Leczenie łysienia

 • Chirurgia naczyniowa i flebologia

 • Medycyna regeneracyjna

 • Medycyna estetyczna

 • Diagnostyka i badania

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…