Wybierz miasto:

Hematolodzy - informacje

Autor:

Hematologia to dziedzina medycyny, która zajmuje się diagnostyką chorób krwi i układu krwiotwórczego. Rozpoznanie zmian pozwala na szybkie wdrożenie leczenia niedokrwistości, zespołów autoimmunologicznych, chorób szpiku i układu chłonnego. Hematolog diagnozuje takie choroby jak leukopenia czy leukocytoza m.in. na podstawie morfologii krwi z rozmazem oraz biopsji szpiku kostnego.

Hematolog – leczenie w Polsce

Niedokrwistość i skazy krwotoczne leczy dr n. med. Krzysztof Gawroński, specjalista chorób wewnętrznych, transplantologii klinicznej i hematologii, który pacjentów przyjmuje w Warszawie. Oprócz chorób hematologicznych nienowotworowych u dorosłych, zajmuje się również kompleksową diagnostyką i leczeniem chorób hematologicznych nowotworowych, takich jak białaczka, chłoniaki ziarnicze i nieziarnicze, szpiczak czy zespoły mielodysplastyczne. Świadczy konsultacje, kwalifikuje do terapii oraz zajmuje się transplantacją szpiku. Szczególny zakres zainteresowań lekarza stanowi leczenie powikłań hematologicznych u kobiet ciężarnych.

Przewlekła białaczka limfatyczna, diagnostyka morfologiczna szpiku – trepanobiopsja to główne zainteresowania zawodowe dr n. med. Stanisława Potoczka. Ten wrocławski specjalista chorób wewnętrznych II stopnia i specjalista hematolog ukończył z wyróżnieniem wydział lekarski Wrocławskiej Akademii Medycznej, a doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. w Centrum Onkologii im. MSC w Warszawie, gdzie skupiał się na patomorfologii szpiku (trepanobiopsja) oraz immunofernotypowaniu komórek chłoniakowych. Jest biegłym sądowym Sądu Okręgowego we Wrocławiu z zakresu chorób wewnętrznych i hematologii.

Lek. med. Artur Jurczyszyn to specjalista chorób wewnętrznych II stopnia i hematolog, przyjmujący na konsultacje i zabiegi w Krakowie. W swojej pracy zawodowej skupia się m.in. na badaniach nad poprawą wyników leczenia pacjentów ze szpiczakiem plazmocytowym, będąc jednocześnie autorem pierwszego w Polsce "Poradnika dla Pacjentów". Były stypendysta Hammersmith Hospital, Imperial College School of Medical w Londynie czy Department of Medical Oncology, St. Bartholomew`s Hospital tamże, jest autorytetem w dziedzinie diagnostyki oraz leczenia szpiczaka mnogiego. Przynalezy do Polskiego Towarzystwa Hematologów i Transfuzjologów, a także Europejskiego Towarzystwa Hematologicznego.

Hematolog – cena wizyty w Polsce i w Londynie (Wielka Brytania)

W należącej do Harley Street City Clinic, konsultacja ze specjalistą hematologii wiąże się z wydatkiem 75 - 95 £ (420 - 532 zł), natomiast za hematologiczne i biochemiczne badanie krwi trzeba zapłacić 95 - 165 £ (420 - 924 zł). W Polsce cena konsultacji u hematologa zwykle wynosi około 140 zł.