O specjaliście

Studia medyczne ukończył w 1999 roku, następnie rozpoczął staż podyplomowy w Szpitalu Klinicznym nr 1 im. Barlickiego w Łodzi. W 2004 roku uzyskał tytuł doktora nauk medycznych za rozprawę pt. ”Ocena stawu biodrowego po leczeniu rozwojowej dysplazji wyciągiem ponad głowę” (promotor prof. M. Synder). Zakończyło to podjęte w 2001 roku studia doktoranckie w Klinice Ortopedii i Ortopedii Dziecięcej Akademii Medycznej w Łodzi. 

Dyplom specjalisty z ortopedii i traumatologii narządu ruchu otrzymał w roku 2008, natomiast dwa lata później uzyskał tytuł doktora habilitowanego nauk medycznych na podstawie pracy pt. „Zaburzenia czynności kończyny oraz ocena strategii leczenia dzieci z przetrwałym okołoporodowym porażeniem splotu ramiennego”. Nominacja profesorska została mu przyznana w 2014 roku. 

Profesor może się poszczycić bogatym doświadczeniem zawodowym zdobytym zarówno w polskich szpitalach, jak i zagranicznych klinikach. Aktualnie pracuje jako asystent w Wojewódzkim Centrum Ortopedii i Rehabilitacji Narządu Ruchu, jest również koordynatorem Oddziału Ortopedycznego szpitala SALVE w Łodzi. Od początku swojej kariery zawodowej jest związany z Kliniką Ortopedii i Ortopedii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, gdzie najpierw był asystentem, a następnie profesorem. 

Odbył szereg staży zawodowych w zagranicznych ośrodkach, m.in. w Wielkiej Brytanii. W 1997 roku doskonalił się na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Sheffield Northern General Hospital, a rok później w Klinice Neurologii Uniwersytetu w Liverpoolu. W latach 2004-2005 zgłębiał wiedzę w zakresie ortopedii dziecięcej w Royal Hospital for Sick Children w Glasgow, zaś w 2005 roku poznawał techniki zabiegowe w obrębie ortopedii dorosłych w Glasgow Royal Infirmary. W 2007 roku odbył staż w amerykańskim ośrodku chirurgii ręki, Instytucie M.C. Kleinert w Louisville, w 2010 roku w ośrodku medycyny sportowej w Lisbonie, a w 2012 roku w szpitalu klinicznym w Villingen-Schwenningen (Niemcy).

Prócz poszerzania wiedzy przekazywał ją również innym lekarzom na kilkudziesięciu szkoleniach i konferencjach ortopedycznych w kraju i za granicą. 

W latach 2007-2010 brał udział w badaniach klinicznych poświęconych profilaktyce choroby zakrzepowo-zatorowej. Był członkiem kilku organizacji naukowych, m.in. Neurologicznego Koła Naukowego, Ortopedycznego Koła Naukowego oraz komitetu organizacyjnego Sympozjum Choroby Perthesa w Łodzi i komitetu organizacyjnego kursu „Master Class in Elbow Surgery” w Glasgow.

Jest autorem kilkudziesięciu publikacji z zakresu ortopedii w piśmiennictwie polskim i zagranicznym.

Prywatnie profesor interesuje się muzyką, turystyką i giełdą papierów wartościowych. Jest miłośnikiem sportów takich jak triathlon (uprawia czynnie),  narciarstwo, pływanie, żeglarstwo (patent sternika jachtowego) oraz lekkoatletyka.

Zabiegi, w których specjalizuje się prof. nadzw. dr hab. n. med. M. Sibiński

Prof. nadzw. dr hab. n. med. Marcin Sibiński to specjalista ortopeda i traumatolog narządu ruchu. Zajmuje się leczeniem zachowawczym i operacyjnym dorosłych i dzieci. Wykonuje artroskopię stawu kolanowego i skokowego oraz alloplastykę stawu biodrowego.

Specjalizuje się w procedurach z zakresu chirurgii stopy: korekcji palców młotkowatych stopy, korekcji palucha koślawego (hallux) oraz leczeniu palucha sztywniejącego. Wykonuje także zabiegi chirurgii ręki, takie jak operacja przykurczu Dupuytrena czy uwolnienie kanału nadgarstka.


Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…