lek. Piotr Oleszek

ortopeda, traumatolog

  • Konsultacja ortopedyczna150 zł
  • Konsultacja w zakresie chirurgii ręki150 zł
  • USG ścięgna Achillesa z konsultacją200 zł
  • USG stawu barkowego z konsultacją200 zł
  • USG stopy z konsultacją200 zł
  • Pokaż więcej (26)
Pokaż więcej wyników

Ortopedzi - informacje

Autor:

Ortopedia jest działem medycyny, skupiającym się na diagnostyce i leczeniu schorzeń narządu ruchu. Lekarz, posiadający specjalizację z zakresu ortopedii i traumatologii, zajmuje się więc rozpoznawaniem oraz leczeniem wszelkich schorzeń czy urazów w obrębie szkieletu (poza kośćmi czaszki), mięśni, nerwów, a także układu więzadłowo-stawowego. Na pierwszej wizycie specjalista zwykle przeprowadza wywiad z pacjentem, by sklasyfikować rodzaj problemu, jaki u niego występuje oraz dowiedzieć się, czy nie jest on konsekwencją urazu, doznanego w przeszłości. Do najczęstszych chorób, diagnozowanych przez ortopedę, należą zmiany zwyrodnieniowe stawów, zwłaszcza w obrębie stawu kolanowego i biodrowego. Z wizyty w gabinecie ortopedycznym korzystają także dzieci – powodem są zwykle wady wrodzone, np. biodro szpowate.

Gdzie w Polsce można udać się do ortopedy?

W Warszawie mpomocy z zakresu ortopedii można szukać u lek. med. Marcina Milczarka, ortopedy i traumatologa narządu ruchu. Jest on członkiem Polskiego Towarzystwa Medycyny Sportowej. Odbył staż w Biologic Therapies Training on Autologous Regenerative Medicine w Rzymie. Jest współautorem pracy „Artrodeza stawu środstopno-paliczkowego jako metoda leczenia artroz MTP I.”, opublikowanej w "Kwartalniku Ortopedycznym 2013". Jego specjalnością jest leczenie biologiczne z zastosowaniem komórek macierzystych przy urazach sportowych oraz chorobach narządu ruchu. Zajmuje się też terapią przykurczu Dupuytrena oraz schorzeń ścięgien.

Leczenie ortopedyczne znajduje się też w ofercie Centrum Medycznego ORSMED w Chojnicach. Specjaliści oferują tam nie tylko konsultacje ortopedyczne, ale także leczenie stanów zapalnych układu ruchu, w tym zapalenia ścięgien, kaletek oraz stawów. Ponadto, diagnozują wszelkie stany urazowe i pourazowe, a także aplikują iniekcje dostawowe oraz okołostawowe.

W Poznaniu osoby cierpiące na schorzenia w obrębie narządu ruchu przyjąć może ortopeda lek. med. Adrian Stępiński. W 2012 roku wziął udział w Międzynarodowym Szkoleniu Lekarzy z Zakresu Leczenia Złamań Kości Długich w Białymstoku, natomiast rok później uczestniczył w Zaawansowanych warsztatach biomechaniki kończyny dolnej i doboru wkładek ortopedycznych Vasyli w Toruniu. W swojej praktyce zawodowej interesuje się szczególnie gwoździowaniem śródszpikowym kości długich w przypadku leczenia urazów oraz zaburzeń zrostu kości, jak również stabilizacją złamań przezstawowych. Swoim pacjentom proponuje terapię zespołów bólowych kręgosłupa szyjnego i lędźwiowego metodą McKenziego oraz leczenie łąkotek stawu kolanowego.