O specjaliście

Dr n. med. Szymon Dworniczak jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach, oddział w Zabrzu (obecnie Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach). W 1999 roku zdobył specjalizację I stopnia z mikrobiologii, w 2005 roku – z chorób wewnętrznych, a w 2008 roku – w zakresie chorób płuc. Stopień doktora nauk medycznych uzyskał w Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach, w 1998 roku.

Pracował na Uniwersytecie w Zakładzie Mikrobiologii oraz w Klinice Chorób Płuc i Gruźlicy w Zabrzu. Doświadczenie zawodowe zdobywał także w Szpitalu Uniwersyteckim w Strasbourgu. Obecnie kieruje Niepublicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej Atomed w Chorzowie, placówce specjalizującej się w leczeniu internistyczno-pulmonologicznym.

Doktor Dworniczak jest członkiem Polskiego Towarzystwa Chorób Płuc oraz European Respiratory Society. Bierze udział w licznych badaniach z zakresu pulmonologii oraz polisomnografii. Sukcesywnie pogłębia wiedzę poprzez uczestnictwo w szkoleniach i konferencjach naukowych. 

Prywatnie doktor pasjonuje się literaturą science-fiction oraz wycieczkami górskimi.

Zabiegi, w których specjalizuje się dr n. med. S. Dworniczak

Dr n. med. Szymon Dworniczak specjalizuje się w mikrobiologii lekarskiej, ze szczególnym uwzględnieniem diagnostyki i leczenia gruźlicy, zakażeń wewnątrzszpitalnych oraz zaburzeń oddychania w czasie snu. Prowadzi również leczenie niewydolności oddechowej za pomocą nieinwazyjnej wentylacji domowej. Zakres jego usług obejmuje nowoczesne leczenie zaburzeń oddychania za pomocą tlenoterapii domowej, przy użyciu koncentratorów tlenu. Przeprowadza diagnostykę pulmonologiczną, w tym badanie spirometryczne, pozwalające zmierzyć objętość, pojemność płuc oraz przepływy powietrza w różnych fazach cyklu oddechowego. Wykonuje nieinwazyjne testy czynnościowe dostarczające informacji o funkcjonowaniu układu oddechowego oraz jego ewentualnych nieprawidłowościach, jak również badania gazometryczne określające poziom gazów we krwi. Przeprowadza również diagnostykę snu w domu chorego, dobiera protezy powietrzne cpap, służące do leczenia bezdechu sennego u osób dorosłych oraz konsultuje pacjentów z takimi problemami jak POChP (przewlekła obturacyjna choroba płuc), astma, duszności i inne schorzenia układu oddechowego.

Doktor Dworniczak posiada wieloletnie doświadczenie w wykonywaniu złożonych badań z zakresu pulmonologii, w tym wziernikowania oskrzeli (bronchofiberoskopia).


Placówki i ceny

Poniżej znajdują się placówki, w których przyjmuje dr n. med. Szymon Dworniczak, wraz z cennikiem usług.

Poradnia Atomed, Chorzów

Poradnia Atomed

Chorzów, ul. Św. Pawła 11 lok. 219
9,6 / 10   •   Znakomita   •  78 opinii
dr n. med. Szymon Dworniczak
dr n. med. Szymon Dworniczak
Umów wizytę w Poradnia Atomed:
  • Konsultacje

    Konsultacja pulmonologiczna
    cena nie obejmuje badań wykonanych na miejscu;250 zł - pierwsza wizyta, 200 zł - wizyta kontrolna
    250
  • Laryngologia

  • Diagnostyka i badania


Publikacje

Poniżej prezentujemy publikacje, których treść została zweryfikowana przez dr n. med. Szymon Dworniczak.

Badania po przejściu COVID-19

Badania po przejściu COVID-19

Mateusz Bugalski - Autor Kliniki.pl

Mateusz Bugalski

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…