Klejenie żylaków metodą VenaSeal - pytania pacjentów

Przedstawiamy poniżej 7 najczęściej pojawiających się pytań pacjentów o klejenie żylaków metodą VenaSeal. Przeczytaj odpowiedzi na najbardziej nurtujące kwestie na ten temat:

Co czyni metodę VenaSeal klejenia wewnątrznaczyniowo wyjątkową w porównaniu z innymi metodami?

Zabiegi klejenia żylaków kończyn dolnych nowoczesnymi systemami zaliczane są do grupy zabiegów nietermicznych. Również nie wymaga on specjalnych znieczuleń. Wynika to z faktu, iż w czasie klejenia żylaków generowana w wyniku polimeryzacji energia cieplna jest nieodczuwalna przez Pacjenta.

Na czym polega zabieg klejenia żylaków np. VenaSeal?

Zabiegi klejenia żylaków kończyn dolnych wykonywane są zawsze pod kontrolą sondy USG o wysokiej rozdzielczości. Taki sposób przeprowadzania zabiegów na żylakach zapewnia precyzję, dobrą kontrolę i łatwe, niechirurgiczne (bez cięć) dojście do naczynia. Procedurę klejenia żylaków na jednej nodze przeprowadza się średnio w ciągu 20-25 min., na obu nogach jednocześnie zwykle do 40-45 min. Kleje tkankowe nowej generacji i używane w nowoczesnych systemach i polegają na krótszym czasem polimeryzacji i inną konsystencją, co pozwala na bezpieczne ich podawanie do różnych typów naczyń żylnych, nie tylko do głównych pni żylnych, tak jak to się dzieje przy użyciu systemów cewnikowych.

Kto może poddać się zabiegowi klejenia żylaków np. VenaSeal?

Do zabiegu klejenia żylaków kończyn dolnych kwalifikowani są w szczególności Pacjenci z istotną niewydolnością tętnic kończyn dolnych, osoby z otyłością, osoby z obrzękami tłuszczowymi i limfatycznymi, u których dobór wyrobów uciskowych, bądź ryzyko niekorzystnych działań wynikających z ich stosowania, są zbyt wysokie. Zabiegi klejenia są również idealnym rozwiązaniem dla Pacjentów z ograniczonymi możliwościami poruszania się, kwalifikowanymi do różnego rodzaju zabiegów ortopedycznych (wymiany stawu kolanowego czy biodrowego).

Czy latem można poddać się zabiegowi klejenia żylaków np. VenaSeal?

Metoda ta z powodzeniem pomaga zlikwidować żylaki latem, wtedy kiedy noszenie wyrobów uciskowych jest dość uciążliwe, a ryzyko przebarwień wynikające z ekspozycji na słońce bardzo wysokie.

Jakie są podstawowe niezbędne badania przed zabiegiem klejenia żylaków np. VenaSeal?

Przed usuwaniem żylaków operacyjnie  należy zgłosić się na konsultację z specjalistą flebologiem. Podczas konsultacji zostanie wykonane badanie USG. O dodatkowych badaniach, jeśli będzie takie wskazanie decyduje lekarz podczas konsultacji. Najczęściej wskazane badania jak zleca lekarz to: morfologia, układ krzepnięcia, elektrolity, glukoza, antygenu HBS, anty HCV, zaświadczenie o szczepieniu p/WZW, grupa krwi.

Czy podczas pierwszej wizyty można wykonać zabieg klejenia żylaków np. VenaSeal?

Nie. Przed każdym zabiegiem niezbędna jest wizyta kwalifikacyjna, w czasie której lekarz ustala z pacjentem zakres, warunki i termin zabiegu.

Jaka jest ostateczna cena zabiegu VenaSeal?

Ostateczną cenę zabiegu można określić dopiero podczas wizyty kwalifikacyjnej. Zależy ona m.in. od zakresu, techniki, metody znieczulenia, które omawia lekarz podczas wizyty.

wybierz miasto, w którym chcesz wykonać zabieg
Sprawdź ofertę »

Więcej na podobny temat

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…